مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه ویندوز 11 را مجبور کنیم که وقتی شخصی به دوربین شما دسترسی پیدا می کند به شما اطلاع دهد

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

چه کسی به شما نگاه می کند؟ بررسی کنید که کسی از دوربین شما در ویندوز 11 استفاده می کند.

وب کم نصب شده روی کامپیوتر

آیا متوجه شده اید که LED دوربینتان به طور تصادفی روشن می شود؟ آیا نگران این هستید که نرم افزارهای مخرب بتوانند در هر زمانی به دوربین شما دسترسی داشته باشند؟

به‌طور پیش‌فرض، ویندوز هر بار که به دوربین شما دسترسی پیدا می‌کند، LED کنار وب‌کم شما را روشن می‌کند. اما اگر در محیطی با نور مناسب هستید یا چیزی LED را پوشانده است، ممکن است آن را از دست بدهید. همچنین، LED ممکن است خراب باشد، بنابراین هیچ راهی برای تشخیص روشن بودن دوربین شما وجود ندارد.

 

خبر خوب این است که می‌توانید در ویندوز 11 یک اعلان دسکتاپ نمایش دهید تا به شما اطلاع دهد که آیا دوربین شما روشن یا خاموش است.

مطلب مرتبط:نحوه رفع مشکل کار نکردن دوربین در مک

نحوه روشن و خاموش کردن اعلان‌های دوربین

برای روشن کردن اعلان‌های دوربین به حقوق اداری نیاز دارید. بنابراین، اگر از یک حساب محلی استفاده می‌کنید، نحوه جابجایی به حسابی با حقوق مدیریت در ویندوز 11 را بررسی کنید. سپس، این مراحل را برای ویرایش ویرایشگر رجیستری دنبال کنید:

  1. Winy + R را فشار دهید تا پنجره Run ظاهر شود.
    regedit را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.
  2. در ویرایشگر رجیستری، به HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft > OEM > Device > Capture بروید.
  3. NoPhysicalCameraLED را بیابید و باز کنید.
  4. برای فعال کردن اعلان‌ها، Value data را روی ۱ قرار دهید.
  5. روی OK کلیک کنید و کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.

اعلان های دوربین را در ویندوز 11 فعال کنید

اگر مقدار NoPhysicalCameraLED وجود ندارد، می توانید آن را ایجاد کنید. روی فضای خالی در سمت راست کلیک کنید و New > Dword(32-bit) value را کلیک کنید. نام و Value data را روی 1 تنظیم کنید. سپس تغییرات جدید را ذخیره کنید و کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید تا تغییرات انجام شود.

تغییر مقدار به 1 بر LED دوربین شما تأثیر نمی گذارد. با هر بار دسترسی به دوربین همچنان روشن می شود. اگر می‌خواهید تغییر را برگردانید، دستورالعمل‌های بالا را دوباره دنبال کنید و Value data را روی 0 قرار دهید.

هنگامی که رایانه شما بوت شد، به دوربین دسترسی پیدا کنید و بررسی کنید که آیا ویندوز اعلان دوربین را نشان می دهد یا خیر.

مطلب مرتبط:نحوه غیرفعال کردن وب کم در ویندوز 11

نحوه بررسی تاریخچه دوربین

اگر اعلان را از دست داده اید، ویندوز 11 به شما امکان می دهد بررسی کنید که کدام برنامه ها به دوربین شما دسترسی داشته اند. تنظیمات ویندوز را اجرا کنید و به Privacy & Security > Camera بروید. در آنجا، بخش Recent Activity را بررسی کنید.

همچنین، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که به تنظیمات حریم خصوصی خود نگاهی بیندازید و بررسی کنید که کدام برنامه ها می توانند به دوربین شما دسترسی داشته باشند.
بدانید دوربین شما در ویندوز چه زمانی شروع به کار می کند

اکنون، هر بار که یک برنامه به دوربین شما دسترسی پیدا می کند، ویندوز 11 به شما اطلاع می دهد. اما اگر می خواهید یک لایه اضافی به حریم خصوصی خود اضافه کنید، باید نوار را روی دوربین قرار دهید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *