مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه کارت گرافیک (GPU) خود را در ویندوز 11 شناسایی کنیم

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

رایانه ویندوز 11 شما از یک واحد پردازش گرافیکی (یا GPU) یا یک کارت گرافیک برای نمایش گرافیک استفاده می کند. گاهی اوقات لازم است بدانید رایانه شخصی شما از کدام GPU استفاده می کند، اما همیشه واضح نیست. در اینجا نحوه بررسی آمده است.

 

یک عدد کامپیوتر به همراه rgb

سریعترین راه برای دیدن اینکه کامپیوتر شما از کدام کارت گرافیک استفاده می کند، استفاده از ابزار داخلی Task Manager است. برای راه اندازی Task Manager، روی دکمه Start کلیک راست کرده و “Task Manager” را در لیست انتخاب کنید.

کلیک راست روی task manager

هنگامی که Task Manager باز شد، روی برگه “Performance” کلیک کنید. اگر بیش از یک GPU در دستگاه دارید، هر کدام با نام‌هایی مانند «GPU 0» یا «GPU 1» در نوار کناری فهرست می‌شوند. روی موردی که می‌خواهید اطلاعاتی در مورد آن پیدا کنید کلیک کنید.

task manager gpu

در پانل اطلاعات مربوط به GPU که انتخاب کرده اید، می توانید نام GPU یا کارت گرافیک را در گوشه سمت راست بالای نمودارها پیدا کنید. در این مثال، پردازنده گرافیکی Intel(R) UHD Graphics 620 است، اما احتمالاً در مورد شما متفاوت خواهد بود.

مرتبط:چگونه مشخصات سیستم خود را بفهمیم

نام GPU را در گوشه سمت راست بالای پنل GPU Windows 11 Task Manager خواهید دید.

نام GPU را در گوشه سمت راست بالای پنل GPU Windows 11 Task Manager خواهید دید.

در همان پنل مدیر وظیفه GPU، می‌توانید اطلاعاتی درباره میزان حافظه GPU خود نیز پیدا کنید. آن را در گوشه پایین سمت چپ زیر «حافظه GPU» پیدا خواهید کرد.

در ویندوز 11، حافظه GPU خود را در گوشه سمت چپ پایین پنل GPU Task Manager خواهید دید.

وقتی کارتان تمام شد، Task Manager را ببندید. هر زمان که نیاز به بررسی مجدد داشتید، فقط Task Manager را دوباره راه اندازی کنید و برگه های Performance > GPU را بررسی کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *