مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه یک اکانت جیمیل جدید بسازیم

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

چگونه جیمیل بسازم ؟ این سوالی است که ممکن است شما را به وب سایت ما آورده باشد در این آموزش ما به این سوال شما “چگونه جیمیل بسازم” پاسخ خواهیم داد

جیمیل از سال 2004 وجود داشته است، اما هنوز همه این حرکت را انجام نداده اند – مردم تغییر را دوست ندارند. اما دلایل زیادی وجود دارد که باید به فکر انتقال به جیمیل باشید. جای تعجب نیست که 1.5 میلیارد کاربر انتخاب کرده اند که از جیمیل به عنوان مشتری ایمیل اصلی خود استفاده کنند.

مزایای اکانت جیمیل

1. رایگان است.

2. دارای فیلترهای اسپم عالی است و صندوق ورودی شما را تمیزتر از هر سرویس گیرنده ایمیل دیگری نگه می دارد.

3. دارای فضای ذخیره سازی بسیار سخاوتمندانه، 10+ گیگابایت فضای ذخیره سازی ایمیل است.

4. می توانید موضوع و نحوه کار صندوق ورودی خود را تغییر دهید (یعنی انعطاف پذیری بیشتری نسبت به هر سرویس گیرنده ایمیل دیگری وجود دارد).

5. افزونه ها و افزونه های بی شماری در دسترس و رایگان برای استفاده هستند. اینها می توانند به شما کمک کنند گردش کار و نحوه استفاده از ایمیل را سفارشی کنید.

6. شما قدرت عملکرد جستجوی Google را در داخل صندوق ورودی خود دارید.

7. به راحتی در دسترس – حساب شما می تواند در هر جایی که دسترسی به اینترنت وجود دارد قابل دسترسی است.

8. قابل اعتماد است و به ندرت خراب می شود.

 

چگونه جیمیل بسازم

مرحله 1. ابتدا باید به gmail.com سر بزنید.

مرحله 2. روی دکمه ای که می گوید “ایجاد حساب” کلیک کنید.

روی ایجاد حساب کلیک کنید

مرحله 3. پس از آن، فرم ثبت نام ظاهر می شود. شما باید تمام جزئیات درخواستی را وارد کنید: نام، نام خانوادگی، نام کاربری جدید و رمز عبور جدید.

اطلاعات خود را در فرم مربوطه وارد کنید

مرحله 4. در مرحله بعد، از شما خواسته می شود یک شماره تلفن برای تأیید حساب خود وارد کنید. این به این دلیل است که Google از یک فرآیند تأیید دو مرحله ای برای افزایش امنیت استفاده می کند. در اینجا می‌توانید درباره تأیید دو مرحله‌ای اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اضافه مردن شماره تلفن به حساب جیمیل

مرحله 5. اکنون باید یک پیام متنی با یک کد تأیید از Google دریافت کنید. اگر ظرف چند دقیقه تحویل داده نشد، می‌توانید به جای آن از سیستم تماس خودکار استفاده کنید.

مرحله 6. هنگامی که حساب خود را تأیید کردید، فرمی را مشاهده می کنید که اطلاعات شخصی را می خواهد. این شامل ایمیل بازیابی، تاریخ تولد و جنسیت شما می شود. اگر از دادن این اطلاعات راحت نیستید یا می‌خواهید بدانید چرا گوگل این اطلاعات را می‌خواهد، اطلاعات زیادی در طول ثبت‌نام ارائه می‌شود.

سایر مشخصات خود را وارد کنید

مرحله 7. اکنون باید شرایط خدمات Google و خط‌مشی رازداری آن‌ها را بپذیرید – بسیار توصیه می‌شود قبل از کلیک کردن روی «موافقم» هر دوی این موارد را با جزئیات مرور کنید.

مرحله 8. حالا به سوال چگونه جیمیل بسازم شما پاسخ دادیم در مراحل بعدی نکاتی را در خصوص جیمیل به شما آموزش خواهیم داد

 

چگونه به اکانت جیمیل خود برویم

مرحله 1. به صفحه اصلی Google برگردید و روی پیوند Gmail کلیک کنید.

صفحه اصلی گوگل

مرحله 2. پس از ورود به سیستم، مراحل مقدماتی Gmail را طی خواهید کرد. پس از آخرین صفحه مقدماتی، یک پاپ آپ ظاهر می شود که اعلام می کند حساب جدید جیمیل شما آماده استفاده است.

مرحله 3. از حساب ایمیل جدید خود لذت ببرید و به راه هایی برای ارتقاء سطح حساب جیمیل خود نگاه کنید تا بیشترین استفاده را از آن ببرید.

اگر نام کاربری شما گرفته شده است چه باید کرد

اضافه کردن در دوره ها

متأسفانه، Gmail بین تغییراتی مانند brad.pitt، bradpitt و br.ad.pi.tt تمایز قائل نمی شود – تا آنجا که به Gmail مربوط می شود همه آنها یکسان هستند.

کاری که باید انجام دهید این است که قسمت هایی از نام خود را بردارید و در مورد دوره ها خلاق باشید.

فکر:

Owjkade.pitt@gmail.com
Owjkade32.pitt@gmail.com

خلاق شدن

اگر نام مشترکی دارید – مانند امین پناهی – باید هنگام ایجاد یک نام کاربری Gmail که برای گیرندگان شما منطقی است، خلاق تر باشید.

آیا نام وسطی دارید که بتوانید از آن استفاده کنید؟
اسم مستعار داری؟ اگر چه آن یکی را حرفه ای نگه دارید، لطفا!

دامنه خود را ثبت کنید

اگر از جیمیل برای کسب و کار استفاده می کنید، این کار ایده آلی برای انجام است – به خصوص اگر یک وب سایت دارید (یا در حال راه اندازی) هستید.

 

حساب جیمیل خود را ارتقا دهید

با مزایای بسیار، می توانید متوجه شوید که چرا تعویض حساب Outlook یا Hotmail خود با Gmail ممکن است اقدام عاقلانه ای باشد. یکی از مزایای اصلی داشتن یک حساب کاربری جیمیل، افزونه ها یا افزونه های رایگانی است که می توانید برای شارژ کردن حساب خود اضافه کنید. Right Inbox یک افزونه بهره وری ایمیل است که ارسال ایمیل شما را به سطح بعدی می رساند. Inbox سمت راست با ویژگی‌های زیر به جیمیل شما عملکرد اضافه می‌دهد:

  • ردیابی ایمیل: ببینید چه کسی ایمیل های شما را می خواند و کلیک می کند، چند بار و چه زمانی. اطلاعات بی‌درنگ درباره اینکه چه کسی ایمیل‌های شما را می‌خواند و چه کسی شما را نادیده می‌گیرد.

ردیابی ایمیل

  • پیگیری های ایمیل: پیگیری هایی را تنظیم کنید که اگر مشتری احتمالی شما پاسخ نداد به طور خودکار ارسال شود. می‌توانید پیگیری را فراموش کنید، زیرا صندوق ورودی راست این کار را نمی‌کند.

پیگیری ایمیل

  • قالب‌های ایمیل: مؤثرترین ایمیل‌های خود را در قالب‌هایی که می‌توانید با یک کلیک درج و بهینه‌سازی کنید، تبدیل کنید. در وقت خود صرفه جویی کنید و در عین حال یکپارچگی را به ارتباطات ایمیل خود اضافه کنید.

قالب بندی ایمیل

 

چگونه از حساب کاربری جدید جیمیل خود خارج شوید

به‌طور پیش‌فرض، Gmail شما را در دستگاهتان وارد سیستم می‌کند مگر اینکه به‌طور دستی از سیستم خارج شوید. اگر دستگاه خود را با شخص دیگری به اشتراک می گذارید یا از رایانه عمومی استفاده می کنید، مهم است که هر بار که استفاده از Gmail را تمام کردید از حساب خود خارج شوید.

به سادگی بستن برگه یا خاموش کردن لپ تاپ شما را از حساب جیمیل خود خارج نمی کند. این همه چیزی است که باید بدانید

1. به Gmail.com که در آن وارد شده اید بروید.

2. به نماد نمایه Google خود در گوشه سمت راست بالای صفحه بروید.

3. در پنجره کشویی، اگر بیش از یک حساب به نمایه خود متصل هستید، بر روی Sign out یا Sign out of all accounts کلیک کنید.

4. اکنون فوراً از سیستم خارج خواهید شد.

سؤالات متداول حساب جدید جیمیل

آیا می توانم از دو آدرس ایمیل در یک حساب جیمیل استفاده کنم؟

آره. داشتن دو یا چند صندوق پستی یک راه عالی برای پیگیری حساب های مختلف است. به عنوان مثال، ممکن است از یک حساب برای کسب و کار خود و یک حساب برای حساب های ایمیل شخصی خود استفاده کنید. همچنین اگر می‌خواهید هر روز وظایف خاصی نسبت به کارهای دیگر اولویت‌بندی شود، یا شاید فقط پیام‌های یک نفر که باید نسبت به سایر ایمیل‌ها اولویت داشته باشند، مفید هستند.

آیا می توانم اکانت جیمیل خود را حذف کنم؟

بله، شما به راحتی می توانید حساب جیمیل خود را حذف کنید، اما فقط به خاطر داشته باشید که انجام این کار باعث از دست دادن تمام داده های حساب خود، از جمله هر ایمیل یا هر سند یا عکس ذخیره شده در Drive شما می شود. همچنین دسترسی به هرگونه خریدی را که از طریق حساب Google در دسترس شماست، از دست خواهید داد.

مرتبط:نحوه حذف اکانت جیمیل

آیا می توانم نام خود را در جیمیل تغییر دهم؟

آره. می توانید نامی را که به آدرس ایمیل Google شما پیوند داده شده است تغییر دهید. با این حال، تغییر نام در حساب به این معنی نیست که نام کاربری یا آدرس ایمیل جدیدی دریافت خواهید کرد. هنگام ایجاد حساب Google خود، کم و بیش با هر آدرس ایمیلی که انتخاب می کنید گیر کرده اید، بنابراین اگر فکر می کنید ممکن است بخواهید تغییری اساسی ایجاد کنید، این را در نظر داشته باشید. در غیر این صورت، تغییر نام حساب Google شما آسان است.

آیا می توانم رمز عبور خود را در جیمیل تغییر دهم؟

بله، و به شدت توصیه می‌شود که این کار را هر چند ماه یا بیشتر انجام دهید تا از دسترسی کاربران غیرمجاز به حساب شما جلوگیری شود. چه به دلایل امنیتی گذرواژه خود را تغییر دهید و چه صرفاً به دلیل اینکه فراموش کرده اید رمز عبور خود را بازنشانی می کنید، تغییر رمز عبور جیمیل بسیار آسان است.

مرتبط:نحوه تغییر رمز عبور جیمیل در آیفون

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *