مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه یک برنامه یا بازی را روی آیفون خود نصب کنیم؟

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

بنابراین شما به تازگی اولین آیفون خود را دریافت کرده اید – یا فقط از تلفن خود برای کارهای ساده استفاده کرده اید – و قبلاً برنامه ای را نصب نکرده اید. با استفاده از اپلیکیشن‌ها، آیفون می‌تواند خیلی بیشتر از تماس، پیامک یا گرفتن عکس انجام دهد. در اینجا نحوه نصب آنها آمده است.

الزامات

برای دانلود یا خرید برنامه‌ها در آیفون خود، باید یک Apple ID همراه با روش پرداخت (مانند کارت اعتباری) با اپل تنظیم شده باشد. آیفون شما همچنین باید هر گونه محدودیتی داشته باشد که ممکن است مانع از خاموش شدن دانلود برنامه ها شود (مانند محدودیت در زمان صفحه یا حالت کیوسک). و در نهایت، باید فضای ذخیره‌سازی رایگان کافی در آیفون خود داشته باشید تا برنامه‌هایی را که می‌خواهید دانلود کنید نگهداری کنید.

مرتبط:نحوه رفع مشکل کم شدن ناگهانی باتری ایفون

 

انواع برنامه ها: رایگان، پولی یا اشتراکی

برنامه های اپل

قبل از نصب یک برنامه در آیفون خود، مفید است که با سه نوع برنامه اصلی در اپ استور آشنا شوید:

  • برنامه های رایگان: این برنامه ها در ابتدا رایگان هستند، اما معمولاً از طریق تبلیغات درون برنامه ای یا خریدهای درون برنامه ای خود را پشتیبانی می کنند که به شما امکان می دهد بعداً برای ویژگی ها هزینه کنید. در اپ استور، دکمه‌ای را می‌بینید که می‌گوید «دریافت» در کنار آنها.
  • برنامه‌های پولی: دانلود این برنامه‌ها به‌عنوان یک بار خرید هزینه دارد و تا زمانی که برنامه توسط توسعه‌دهنده پشتیبانی شود، به‌روزرسانی‌های رایگان دریافت می‌کنید. احتمال کمتری وجود دارد که برنامه‌های حاوی خریدهای درون‌برنامه یا تبلیغات باشند، اما همچنان امکان‌پذیر است. این برنامه ها دارای قیمتی هستند که در دکمه ای در کنار نام آنها ذکر شده است.
  • برنامه‌های اشتراک: این برنامه‌ها می‌توانند برنامه‌های رایگان یا پولی باشند که از طریق اشتراک پولی که به طور منظم از روش پرداخت شما در پرونده اپل در طول زمان هزینه می‌کند، مانند یک بار در ماه یا یک بار در سال، از خود پشتیبانی می‌کنند. مراقب باشید، زیرا برخی از برنامه‌ها دارای اشتراک‌های غارتگرانه غیرمنطقی هستند که برای یک سرویس ساده هزینه زیادی دریافت می‌کنند.

 

نحوه نصب اپلیکیشن ها در آیفون

ابتدا آیفون خود را روشن کرده و قفل آن را باز کنید. در صفحه اصلی، روی نماد اپ استور ضربه بزنید، که نماد آبی با یک “A” بر روی آن است.

نکته: اگر نمی‌توانید نماد فروشگاه App را پیدا کنید، ممکن است به دلیل کنترل‌های والدین در Screen Time، App Store غیرفعال شده باشد (به تنظیمات > Screen Time > Content & Privacy Restrictions > iTunes & App Store Purchases مراجعه کنید). همچنین می‌توانید App Store را با استفاده از Spotlight جستجو کنید.

اپ استور ایفون

هنگامی که فروشگاه برنامه باز می شود، یک صفحه نمای کلی خواهید دید. با استفاده از ردیف دکمه‌ها در پایین صفحه، روی بخشی از فروشگاهی که می‌خواهید بازدید کنید ضربه بزنید. در اینجا توضیحی درباره معنای هر دکمه آمده است:

  • Today: این شامل تبلیغات و تبلیغات برای برنامه‌هایی است که اپل می‌خواهد ابتدا آنها را ببینید.
    بازی ها: این بخش شامل بازی هایی است که می توانید در آیفون خود بازی کنید.
  • Apps: این برای برنامه‌هایی است که بازی نیستند، مانند برنامه‌های بهره‌وری، برنامه‌های پخش رسانه، و ابزارهای کمکی.
    Arcade: این برای Apple Arcade است، یک سرویس اشتراک پولی که دارای بازی‌های بدون تبلیغات یا خریدهای درون برنامه‌ای است.
  • Search: این بخش به شما این امکان را می دهد که برنامه خاصی را در اپ استور جستجو کنید.

دکمه های فروشگاه App iPhone در پایین صفحه نمایش.

با مرور فروشگاه یا انجام جستجو، برنامه‌ای را که می‌خواهید نصب کنید پیدا کنید. برای دانلود و نصب آن در آیفون خود، روی دکمه «دریافت» در کنار آن ضربه بزنید. یا اگر قیمتی دارد (مانند 4.99 دلار)، برای خرید برنامه و نصب آن، روی دکمه قیمت ضربه بزنید.

در فروشگاه برنامه آیفون، روی «دریافت» ضربه بزنید.

در مرحله بعد، یک پاپ آپ را مشاهده خواهید کرد که از شما می پرسد آیا می خواهید برنامه را نصب یا خریداری کنید. روی «Install» ضربه بزنید، سپس تأیید کنید که می‌خواهید برنامه را با استفاده از رمز عبور Apple ID، Touch ID یا Face ID خود دانلود یا خریداری کنید.

روی «نصب» در اپ استور ضربه بزنید.

پس از آن، هنگام دانلود و نصب برنامه در آیفون، یک نشانگر پیشرفت دانلود دایره ای در کنار نام برنامه مشاهده خواهید کرد.

هنگامی که برنامه دانلود می شود، یک نشانگر پیشرفت دایره ای خواهید دید.

هنگامی که دانلود کامل شد، از صفحه اصلی خارج شوید و انگشت خود را به چپ یا راست بکشید تا نماد برنامه را ببینید.

برای اجرا روی نماد برنامه ضربه بزنید.

اگر برنامه را در هیچ یک از صفحات صفحه اصلی خود نمی بینید، ممکن است آیفون شما به گونه ای پیکربندی شده باشد که برنامه های جدید را مستقیماً به کتابخانه برنامه ارسال کند. در این صورت، انگشت خود را به سمت چپ بکشید تا App Library را ببینید و می‌توانید آن را از آنجا اجرا کنید. یا می توانید Spotlight Search را باز کنید، نام برنامه را تایپ کنید و برنامه را به سرعت باز کنید.

مرتبط:نحوه نمایش برنامه های مخفی در ایفون

اگر می‌خواهید برنامه‌ای را که دانلود کرده‌اید حذف کنید، می‌توانید با نگه داشتن انگشت خود روی نماد برنامه تا زمانی که یک منو ظاهر شود، آن را از آیفون خود حذف کنید. “Remove App” را در منو انتخاب کنید و آیفون برنامه را حذف نصب می کند. بعداً می‌توانید آن را دوباره در اپ استور در هر زمانی دانلود کنید. دانلود مبارک!

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *