مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه یک فایل مایکروسافت آفیس ذخیره نشده را بازیابی کنیم

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

شما به تازگی یک سند آفیس را بسته اید و به طور تصادفی روی Don’t Save کلیک کرده اید. یا شاید Word از کار افتاده یا لپ‌تاپ شما قبل از اینکه به یاد داشته باشید چیزی را که روی آن کار می‌کردید ذخیره کنید، از کار افتاده است. همه ما این درد را احساس کرده ایم، اما همه چیز لزوما از دست رفته نیست. به طور پیش فرض، برنامه های آفیس به طور خودکار نسخه های پشتیبان موقت اسناد شما را در حین کار ذخیره می کنند و شانس خوبی برای بازیابی آنها وجود دارد.

ما در اینجا در مورد زمانی که واقعاً یک فایل را در ویندوز حذف کرده اید صحبت نمی کنیم، اگرچه راه هایی وجود دارد که می توانید از این نوع بدبختی نیز بازیابی کنید. همچنین، بهتر است قبل از اینکه واقعاً با این مشکل مواجه شوید، اقدامات پیشگیرانه دیگری را انجام دهید. به طور منظم از رایانه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و ویژگی نسخه فایل را در ویندوز روشن کنید. گفته شد، اگر با یک فایل آفیس ذخیره نشده به مشکل برخوردید، در اینجا نحوه بازیابی آن آمده است.

چگونه یک فایل آفیس ذخیره نشده را بازیابی کنیم

برای این دستورالعمل‌ها، ما با نسخه Microsoft Word موجود در Microsoft 365 کار می‌کنیم، اما مراحل در سایر برنامه‌های Microsoft 365 مانند Excel و PowerPoint تقریباً یکسان است. در آفیس 2021 نیز همینطور خواهد بود. همچنین، ویژگی بازیابی مدت‌هاست که وجود داشته است، بنابراین اگر از نسخه قدیمی‌تر یک برنامه آفیس مانند Word 2016 یا حتی Word 2007 استفاده می‌کنید، همچنان می‌توانید بازیابی را انجام دهید. فقط ممکن است مجبور شوید کمی به دنبال دستورات واقعی باشید.

توجه: بین نسخه های مختلف برنامه های Microsoft Office تفاوت هایی وجود دارد. رابط کاربری ممکن است بین نسخه ها کمی متفاوت باشد.

دو راه آسان برای بازیابی یک فایل ذخیره نشده وجود دارد، و ما هر دو را شرح می دهیم.

یک فایل را با دکمه بازیابی اسناد ذخیره نشده بازیابی کنید

در اینجا سریعترین راه وجود دارد: Word – یا هر برنامه آفیس دیگری را باز کنید – سپس روی برگه “Open” کلیک کنید. روی دکمه «بازیابی اسناد استفاده نشده» در سمت راست پایین پنجره کلیک کنید.

سپس تنها کاری که باید انجام دهید این است که فایل ذخیره نشده مورد نظر خود را انتخاب کنید.
یک فایل را با دکمه مدیریت سند بازیابی کنید

یک فایل را با دکمه مدیریت سند بازیابی کنید

همچنین می توانید از دکمه مدیریت سند استفاده کنید. با باز کردن هر برنامه آفیس که در آن کار می کردید، جایی که فایل شما ذخیره نشد شروع کنید. روی منوی File کلیک کنید.

در منوی File روی "Info" کلیک کنید.

در منوی File روی “Info” کلیک کنید.

توجه: ممکن است مجبور شوید “جدید” یا “باز” ​​را بزنید تا دکمه “اطلاعات” قابل کلیک باشد.

در صفحه اطلاعات، روی "Manage Document" کلیک کنید و سپس از منوی کشویی، "Recover Unsaved Document" را انتخاب کنید

در صفحه اطلاعات، روی “Manage Document” کلیک کنید و سپس از منوی کشویی، “Recover Unsaved Document” را انتخاب کنید. همچنین توجه داشته باشید که اگر بخواهید این کار را انجام دهید، گزینه ای برای حذف تمام اسناد ذخیره نشده دارید.

پوشه UnsavedFiles شامل تمام فایل‌های ذخیره‌نشده است که آفیس پشتیبان‌گیری موقتی برای آنها ایجاد کرده است.

پوشه UnsavedFiles شامل تمام فایل‌های ذخیره‌نشده است که آفیس پشتیبان‌گیری موقتی برای آنها ایجاد کرده است. فایل مورد نیاز خود را انتخاب کنید و سپس روی Open کلیک کنید.

سند ذخیره نشده خود را انتخاب کنید --- فرمت فایل "ASD" خواهد داشت.

سند ذخیره نشده خود را انتخاب کنید — فرمت فایل “ASD” خواهد داشت.

برنامه‌های آفیس به‌طور خودکار پشتیبان‌گیری موقت از فایل‌ها را در فواصل زمانی متناوب (به‌طور پیش‌فرض هر 10 دقیقه) ذخیره می‌کنند، بنابراین فایل شما باید حاوی بیشتر کارهایی باشد که از دست داده‌اید.

مرتبط:چگونه یک فایل JSON را به مایکروسافت اکسل تبدیل کنیم

نحوه ذخیره خودکار فایل ها توسط برنامه های آفیس را تغییر دهید

همچنین می‌توانید نحوه ذخیره هر برنامه آفیس این فایل‌های موقت را تغییر دهید، از جمله اینکه فایل‌ها در کجا ذخیره می‌شوند، هر چند وقت یک‌بار ذخیره می‌شوند و اگر سندی را بدون ذخیره ببندید، آیا یک فایل موقت نگهداری می‌شود یا خیر.

به منوی File برگردید، روی گزینه ها کلیک کنید.

به منوی File برگردید، روی گزینه ها کلیک کنید.

در صفحه Options، روی Save کلیک کنید و سپس به دنبال بخش “Save Documents” بگردید. چند گزینه برتر همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید.

تنظیمات آفیس

اگر ذخیره خودکار هر 5 یا 10 دقیقه یک فاصله زمانی بسیار طولانی به نظر می رسد (برای ما این کار را می کند)، آن را به هر چیزی که می خواهید کاهش دهید. می‌توانید آن را به صورت خودکار از هر یک دقیقه تا هر 120 دقیقه تنظیم کنید. ما متوجه شدیم که ذخیره پس‌زمینه واقعاً چیزی را قطع نمی‌کند، بنابراین معمولاً آن را روی دو دقیقه تنظیم کنید. توصیه می کنیم دو گزینه دیگر را در تنظیمات پیش فرض خود نگه دارید، مگر اینکه دلیل خوبی برای تغییر آنها داشته باشید.

مرتبط:نحوه کاهش اندازه سند در مایکروسافت ورد

و این در مورد آن است! ویژگی بازیابی آفیس شما را از هر نوع اشتباهی که ممکن است با فایل‌های خود مواجه شوید نجات نمی‌دهد، اما مطمئناً می‌تواند در آن لحظات وحشتناک گاه به گاه مفید باشد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *