مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

کدام گزینه انرژی کمتری مصرف میکند Hibernating یا sleep ؟

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

ویندوز دو گزینه اصلی برای خاموش کردن رایانه شما بدون خاموش کردن واقعی دارد: «Sleep» و «Hibernate». تفاوت های کلیدی بین این دو حالت وجود دارد، اما کدام یک در واقع کمترین برق را مصرف می کند؟ بیایید دریابیم.

 

تفاوت بین sleep و Hibernate چیست؟

قبل از اینکه به مصرف انرژی بپردازیم، بیایید در مورد اینکه چرا این دو حالت جداگانه وجود دارند صحبت کنیم. هیچ کدام از این حالت ها کامپیوتر شما را به طور کامل خاموش نمی کنند، اما آنها کارهای بسیار متفاوتی را انجام می دهند.

خواب اساسا یک “حالت کم مصرف” است. وضعیت رایانه شخصی در حافظه نگهداری می شود، اما سایر قسمت های رایانه شخصی خاموش می شوند. این همان چیزی است که به آن اجازه می‌دهد تا زمانی که کامپیوتر را دوباره روشن می‌کنید، خیلی سریع از جایی که کار را متوقف کرده‌اید، از سر بگیرد. حالت خواب به نوعی مانند یک چرت سبک است.

حالت های پاور در ویندوز

Hibernate وضعیت فعلی را به جای حافظه در هارد دیسک ذخیره می کند. وقتی کامپیوتر را دوباره روشن می کنید، آن حالت را به حافظه بارگیری می کند. از آنجایی که وضعیت در هارد دیسک ذخیره می شود، رایانه شخصی می تواند اساساً به طور کامل خاموش شود در حالی که همچنان از جایی که هنگام روشن شدن آن را متوقف کرده اید، از سر می گیرد. با این حال، راه اندازی از حالت خواب زمستانی کمی بیشتر از خواب طول می کشد.

مرتبط:وقتی کامپیوتر خود را به حالت Sleep قرار می دهید چه اتفاقی می افتد؟

حالت خواب معمولاً باید برای مدت کوتاهی استفاده شود، در حالی که خواب زمستانی برای موقعیت هایی مانند خواب شبانه بهتر است. هر دوی آنها انرژی بیشتری نسبت به روشن نگه داشتن رایانه شخصی در زمانی که از آن استفاده نمی کنید، صرفه جویی می کنند.

 

کدام یک انرژی بیشتری مصرف می کند؟

 

 Hibernate

شاید قبلاً از توضیحات قبلی حدس زده باشید، اما خواب زمستانی بیشتر از خواب در مصرف انرژی صرفه جویی می کند. آیا تفاوت قابل توجهی است؟ فقط یک راه برای فهمیدن وجود دارد.

رایانه ای که در حالت خواب زمستانی است، ظاهراً تقریباً همان مقدار برق مصرف می کند که به طور کامل خاموش شده است. همانطور که گفته شد، به همین دلیل است که راه‌اندازی آن بیشتر طول می‌کشد. در حالی که هم خواب و هم خواب زمستانی هنوز از نظر فنی روشن هستند، حالت خواب بیشتر «بیدار» است تا خواب زمستانی. که قدرت بیشتری می گیرد.

برای آزمایش این، رایانه شخصی خود را به یک دوشاخه هوشمند وصل کردم که دارای ویژگی سنجش قدرت است. وقتی رایانه روشن است، من آن را با استفاده از حدود 40 وات تا بیش از 100 وات ردیابی کردم. در حالت خواب، این میزان به حدود 4 وات کاهش یافت. Hibernate آن را تا 0.2 وات و حتی 0 وات کاهش داد.

واضح است که هر دو حالت انرژی بیشتری نسبت به زمانی که کامپیوتر را روشن بگذارید صرفه جویی می کنند. حالت Sleep انرژی زیادی مصرف نمی کند، اما Hibernate حتی کمتر مصرف می کند. این حالتی است که باید از آن برای صرفه جویی در بیشترین قدرت استفاده کنید. حتی خود را با خاموش کردن رایانه خود خسته نکنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *