مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

گوگل ریپل را راه‌اندازی می‌کند

گوگل ریپل را راه‌اندازی می‌کند تا فناوری رادار کوچک خود را به دستگاه‌ها و خودروهای بیشتری بیاورد :گوگل از فرصت CES 2022 برای راه اندازی ریپل، یک استاندارد باز از پروتکل ها برای قرار دادن قابلیت های رادار در دستگاه های مصرف کننده استفاده کرده است.

لوگوی ریپل

گوگل از فرصت CES 2022 برای راه اندازی ریپل، یک استاندارد باز از پروتکل ها برای قرار دادن قابلیت های رادار در دستگاه های مصرف کننده استفاده کرده است. شرکت هایی از جمله فورد، تگزاس اینسترومنتز، و سازنده حسگر خون بلومیو در حال حاضر در این کشتی حضور دارند.
سازمان دهنده CES، انجمن فناوری مصرف کننده (CTA) در حال حاضر میزبان ریپل است، با هدف “فعال کردن قابلیت همکاری سخت افزاری / نرم افزاری و سرعت بخشیدن به رشد برنامه های کاربردی برای رادار مصرف کننده عمومی”.
همانطور که توسط 9to5Google اشاره شد، این ابتکار از گروه فناوری و پروژه‌های پیشرفته (ATAP) در Google، که قبلاً مسئولیت پروژه Soli را بر عهده داشت – فناوری راداری مینیاتوری که در Pixel 4، Pixel 4 XL و نسل دوم Nest Hub تعبیه شده بود، نشأت می‌گیرد.

اثر ریپل

گجت‌های گوگل برخی از کاربردهای اجزای رادار را نشان می‌دهند: برای مثال، تشخیص حرکات دست در بالای تلفن و نظارت بر حرکات شما در طول خواب بدون نیاز به پوشیدنی. با این حال، حتی در خانواده دستگاه‌های سخت‌افزاری گوگل، این فناوری به طور گسترده مورد استفاده قرار نگرفته است.
بیشتر بخوانید :  تست باتری لپ تاپ‌در ویندوز ۱۱ و ۱۰
ریپل باید مشارکت سایر تولیدکنندگان و توسعه دهندگان نرم افزار را آسان تر کند و سازندگان نیمه هادی Infineon و NXP نیز در این پروژه ثبت نام کرده اند. چقدر طول می کشد تا دستگاه های جدیدی را در نتیجه Ripple ببینیم، باید دید.
ایوان پوپیرف، مدیر پروژه های مهندسی و فنی در Google ATAP گفت: «ریپل نوآوری مفیدی را که به نفع همه است را باز می کند. رادار هدف عمومی یک فناوری نوظهور کلیدی برای حل موارد استفاده حیاتی با رعایت حریم خصوصی است.
تجزیه و تحلیل: رادار مفیدتر از آن چیزی است که فکر می کنید

راه اندازی ریپل توسط گوگل

اگر از Pixel 4 یا Pixel 4 XL استفاده کرده‌اید، می‌دانید که ماژول رادار حسگر حرکتی که در آن گنجانده شده‌اند، در واقع می‌تواند بسیار مفید باشد – نه تنها برای تشخیص حرکات، بلکه برای تشخیص زمان حرکت دستگاه و هنگامی که در شرف بلند شدن است (مثلاً وقتی دست خود را به دست خود می‌رسانید و آنها را خاموش می‌کنید، آلارم‌ها آرام‌تر می‌شوند).
گوگل علیرغم اینکه هنوز در درازمدت روی این فناوری سرمایه گذاری می کند، گوگل قابلیت های مشابهی را در گوشی های پیکسل 5 یا پیکسل 6 قرار نداده است
. با وجود این، حسگر رادار به جدیدترین Nest Hub تبدیل شد و به آن امکان داد خواب شما را از کنار تخت نظارت کند.

گوگل ریپل را راه‌اندازی می‌کند

تیم ریپل کاربردهای بالقوه‌ای از جمله نظارت بر سلامتی غیرتهاجمی، تشخیص اشغال در ساختمان‌ها، تشخیص فعالیت‌های انسانی (برای همه چیز از ردیابی ورزش تا تشخیص سقوط) و کنترل‌های حرکتی بدون لمس را پیشنهاد می‌کند. همانطور که The Verge اشاره می کند، می تواند فناوری های کمک راننده را در داخل خودروها نیز فعال کند.

مزایای ریپل

بیشتر این ویژگی‌ها را می‌توان با دوربین‌ها و انواع دیگر سنسورها ارائه کرد، اما رادار کوچک‌شده مزایایی از نظر سرعت و دقت ارائه می‌کند که سایر رویکردها نمی‌توانند با آن‌ها مطابقت داشته باشند. در حال حاضر، اجزای رادار به صورت یکباره و سفارشی توسعه می‌یابند، چیزی که ریپل قصد دارد آن را تغییر دهد.
بیشتر بخوانید : تفاوت بین Windows 11 Home و Pro

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *