مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

۲۰ نکته مفید اینستاگرام جهت بهبود کسب و کار

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

محبوبیت اینستاگرام باورنکردنی است. اینستاگرام دارای بیش از 1 میلیارد کاربر فعال است، از این رو دانستن نکات و ترفند های این شبکه اجتماعی برای پیشرفت بنظر اجتناب ناپذیر است پس در ادامه با اوج کده همراه باشید

اگر میخواهید در اینستاگرام بهتر دیده شوید از این ۲۰ ترفند و نکته غافل نشوید

 

1. آنچه را که انجام می دهید، به وضوح بیان کنید

پروفایل خود را به درستی تنظیم کنید. از یک تصویر نمایه عالی استفاده کنید، مطمئن شوید که هندل اینستاگرام شما فوراً کاری را که انجام می‌دهید نشان می‌دهد، و فراموش نکنید که URL وب سایت خود را نیز درج کنید!
یک بیوگرافی خوب بنویس به جای اینکه بیش از حد ملایم و شرکتی باشید، سعی کنید کمی شخصیت نشان دهید. سعی کنید چند عبارت کلیدی را ترکیب کنید که می تواند به هر کسی که به دنبال انواع محصول یا خدماتی است که ارائه می دهید کمک کند.

 

2. به پست های خود ظاهری متمایز بدهید

اینستاگرام یک پلتفرم بسیار بصری است، بنابراین آن را به نفع خود کار کنید. استفاده از فیلتر امضای یکسان و حفظ سبک عکاسی یکسان، به پست‌های شما یک سبک ثابت می‌دهد، که کمک می‌کند فوراً قابل تشخیص باشند.
هر زمان که ممکن است، سعی کنید هویت بصری برند خود را تکرار کنید – از همان رنگ ها، فونت ها و سبک تصویری که در وب سایت شما استفاده می شود – استفاده کنید تا تجربه برند شما از یک کانال ارتباطی به کانال دیگر سازگار باشد.

3. فعال باشد

نکات کلیدی اینستاگرام
لایک کردن پست‌ها به‌صورت تصادفی احتمالاً به موفقیت زیادی نمی‌رسد. اما اگر تحقیقات خود را انجام دهید، می توانید کاری کنید که لایک ها برای کسب و کار شما بسیار خوب عمل کنند.
به خوبی به آنچه رقبای شما در اینستاگرام انجام می دهند نگاه کنید – و مهمتر از آن، بررسی کنید که چه کسی روی پست های آنها نظر می دهد. آنها احتمالاً بازار هدف شما هستند. بنابراین، تعامل و دنبال کردن آنها منطقی است.
به این ترتیب، شروع به ایجاد مخاطبانی خواهید کرد که فعالانه به آنچه کسب و کار شما برای ارائه دارد علاقه مند هستند.

4. هشتگ ها نشانه اینستاگرام هستند

هشتک اینستاگرام
هشتگ‌ها به افراد کمک می‌کنند تا در میلیون‌ها پست پیمایش کنند تا آنچه را که برایشان مرتبط یا مورد علاقه است، بیابند. تحقیقات نشان داده است که استفاده از بیش از 10 هشتگ خوب است، اما بیش از حد دیوانه نشوید – تعداد زیاد آنها کمی هرزنامه به نظر می رسند.
ارزش آنالیز اکانت های موفق اینستاگرام را دارد، به خصوص رقبای که کشش زیادی دارند. از نحوه استفاده آنها از هشتگ ها بیاموزید و آنچه را که آنها انجام می دهند برای اهداف خود تقلید/تطبیق دهید. اطمینان حاصل کنید که هشتگ هایی که انتخاب می کنید برای کسب و کار شما و مخاطبانی که می خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید مرتبط باشد.
ممکن است فوراً متوجه آن نشوید، اما اگر بتوانید هشتگ‌هایی را بیابید که هم محبوب و هم مربوط به کسب‌وکار شما هستند، به یک مخاطب درگیر دسترسی فوری خواهید داشت. برخی از هشتگ ها تالارهای مجازی را دیده اند که در اطراف آنها رشد می کنند – جوامع ویژه ای که به شما علاقه مند خواهند شد.

5. از هشتگ های خاص هوشمندانه استفاده کنید

من توصیه می‌کنم چند هشتگ ویژه را برای تشویق بیشتر دنبال‌کنندگان انتخاب کنید. برای مثال:
#L4L به معنای “لایک در برابر لایک” است – یعنی اگر من را دوست داشته باشید، من متقابلاً پست های شما را لایک خواهم کرد.
#follow و #follow me یک درخواست واضح و شفاف است

6. هشتگ ها ممکن است نامرتب به نظر برسند

قرار دادن آنها در انتهای پست باعث می شود همه چیز مرتب باشد. با این حال بهتر است، پست خود را تمیز نگه دارید و به جای آن بلافاصله آنها را در اولین نظر ارسال کنید.

7. با استفاده از یاد داشت کار خود را رحتتر کنید

با استفاده از برنامه یادداشت‌های استاندارد، هشتگ‌های متداول کسب‌وکار خود را در گوشی هوشمند خود ذخیره کنید (اکثر گوشی‌های هوشمند دارای یک ذخیره کننده  هشتگ هستند).
آماده کردن هشتگ های خود و ارسال آسان و مداوم آنها در هر زمان بسیار آسان تر می شود.

8. هشتگ های خود را علامت گذاری کنید

فراموش نکنید که نام برند خود را به عنوان یکی از هشتگ ها اضافه کنید. هدف استفاده از 4 تا 5 هشتگ اصلی است که کسب و کار شما را توصیف می کند – هر بار از آنها استفاده کنید.

9. تصاویر و ویدیوهای خود را زیرنویس کنید

و کمی شخصیت تزریق کنید. منظورم این نیست که عکسی از چیزی که دیشب برای شام خوردی بگذاری! هر پست باید به کسب و کار شما مرتبط باشد و شما باید راه هایی برای ارزش افزودن به پست های خود بیابید. بنابراین به این فکر کنید که چه نظری می توانید اضافه کنید که مردم را تشویق کند که آن را لایک کنند و آن را بازنشر کنند. اگر فالوورهای شما احساس کنند که از دنبال کردن حساب شما چیزی برای به دست آوردن دارند، بسیار سریعتر رشد خواهید کرد

10. کنترل کیفیت مهم است

مطمئن شوید که تصاویر شما شگفت انگیز به نظر می رسند. بی رحم باشید – آنها را ویرایش کنید، هر چیزی که ضعیف به نظر می رسد یا در اثر لرزش دوربین تار شده است را رد کنید. همه چیز را ساده نگه دارید و برای سهولت در پست کردن، مستقیماً از تلفن هوشمند خود عکس بگیرید.
ترفند های اینستاگرام

11. از چیدمان و زوایا استفاده کنید

برنامه Instagram Layout (برای آیفون یا اندروید) برای ایجاد مونتاژهای جالب واقعاً خوب است، به خصوص اگر می خواهید دنباله ای از تصاویر را پست کنید یا راهنمای گام به گام را نشان دهید. Canva یک ابزار رایگان عالی است که می توانید از آن برای ایجاد استوری های جالب اینستاگرام خود استفاده کنید.

12. از لینک ها و صفحات فرود استفاده کنید

احتمالاً، شما از پست‌های اینستاگرام خود برای تشویق دنبال‌کنندگان به انجام کاری استفاده می‌کنید، چه خواندن آخرین پست وبلاگ، کشف کتاب الکترونیکی جدید، شرکت در رقابت یا ثبت‌نام در خبرنامه ایمیلی خود.
هر کاری که انجام می‌دهید، مطمئن شوید که یک صفحه فرود مناسب در وب‌سایت خود دارید که آنها را تشویق می‌کند تا کار را انجام دهند.
شما می توانید محدودیت ارسال تنها یک پیوند در بیو خود را دور بزنید. Linktree را بررسی کنید، ابزاری که می‌توانید از آن برای ایجاد یک پیوند بیو استفاده کنید که سپس فالوورهای شما را به هر کجا که می‌خواهید می‌فرستد.

13. کسب و کارهای مرتبط را فالو کنید

رشد در اینستاگرام تا حدی به این بستگی دارد که نشان دهید با جامعه اینستاگرام خاص خود درگیر هستید. ارزش این را دارد که همکاران تجاری، سازمان های عضو مرتبط،را فالو  و‌پیگیری کنید

14. با فالوور های خود تعامل کنید

اینستاگرام یک گفتگوی دو طرفه است – یا می تواند باشد، بنابراین از دنبال کنندگان خود بخواهید به پست های شما پاسخ دهند. شما، البته، پس از آن باید به هر نظری پاسخ دهید. همه چیز در مورد تعامل فعال است، نه فقط داشتن یک دنبال کننده منفعل.

15.افراد معروف  را در منطقه خود پیدا کنید

سعی کنید شناسایی کنید که چه کسی در اینستاگرام تأثیر کلیدی در بازار تخصصی شما دارد. بررسی کنید که چگونه می توانید با آنها کار کنید تا دید اینستاگرام خود را بهبود ببخشید.

16. برای پست های خود برنامه ریزی کنید

درست مانند یک وبلاگ، منطقی است که فعالیت اینستاگرام خود را برنامه ریزی کنید. یک برنامه محتوای سه ماهه برای تمام رسانه های اجتماعی خود تنظیم کنید و زمانی را برای تنظیم تصاویر، زیرنویس ها و هشتگ ها اختصاص دهید.
17. از ابزارهای زمان بندی استفاده کنید
موارد زیادی برای انتخاب وجود دارد، اما توصیه می‌کنم به Hootsuite، Buffer، Sked Social و Later نگاه کنید. همه آنها مزایا و معایب خود را دارند، بنابراین انتخاب موردی است که برای شما مناسب است.

18. از ابزار گوگل انالیز استفاده کنید

گوگل آنالیتیکس نشان می دهد که چه ترافیک و چه تبدیلی از اینستاگرام دریافت می کنید. اگر یک اکانت تجاری اینستاگرام دارید، امتیاز اضافه اینستاگرام Insights را دارید که نشان می دهد پست های شما چقدر موثر هستند.
ابزارهای دیگری که باید در نظر بگیرید Socialbakers، Sprout Social، Union Metrics و Squarelovin هستند.

19. تبلیغات اینستاگرام باعث افزایش دیده شدن می شود

تبلیغات اینستاگرام واقعاً برای مشاغل خوب کار می کند. مهم نیست که چقدر بودجه بازاریابی شما محدود است، ارزش آن را دارد که انگشتان پای خود را پایین بیاورید و ببینید چه کششی می توانید برای کسب و کار خود به دست آورید.
چهار فرمت برای انتخاب وجود دارد – از یک تصویر تکی ساده گرفته تا یک ویدیوی 60 ثانیه ای – و با انتخاب بنرها برای دعوت به اقدام شما، شروع تبلیغات آسان تر نخواهد بود.

20. از وب سایت خود استفاده کنید

میتوانید از طریق وبسایت خود پیج اینستاگرام خود را ب دیگران معرفی کنید
در نهایت‌میتوانید حسای من را در اینستاگرام دنبال کنید

Amin_naja

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *