مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

۶ دلیل برای استفاده از کوتاه کننده لینک

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

کوتاه کننده های لینک ابزار مفیدی هم برای حرفه ای ها و هم برای مصرف کنندگان هستند. این به کاربران اجازه می دهد تا URL های طولانی را به چیزی قابل مدیریت تر کاهش دهند. آن‌ها همچنین می‌توانند از این ابزار برای ترجمه آدرس‌های نامفهوم به چیزی قابل فهم‌تر استفاده کنند.

 بیایید نگاهی به قابلیت‌های کوتاه‌کننده‌های URL امروزی بیندازیم و کارهایی که می‌توانند برای شما انجام دهند.

1. تعداد کاراکترها را برای اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی کاهش دهید

شبکه های اجتماعی
تقریباً همه در رسانه های اجتماعی هستند. پلتفرم هایی مانند TikTok و Twitter بسیار محبوب هستند. بنابراین، عاقلانه است که آدرس وب خود را در آنجا به اشتراک بگذارید، به خصوص اگر می خواهید تا حد امکان به افراد بیشتری دسترسی داشته باشید.
با این حال، دامنه توجه افراد در این پلتفرم ها بسیار کوتاه است. به دلیل حجم محتوای موجود در آنجا، هر چیزی که پست می‌کنید باید کوتاه، جذاب و جذاب باشد. همچنین مشکلی وجود دارد که در آن بیشتر پست ها فقط کاراکترها یا زمان محدودی دارند. توییتر را در نظر بگیرید که در آن تنها می توانید حداکثر 280 کاراکتر در یک زمان پست کنید. این بدان معناست که اگر می‌خواهید یک URL نسبتاً طولانی را به اشتراک بگذارید، تقریباً کل پست را اشغال کرده‌اید، بنابراین فضای کمتری برای اشتراک‌گذاری آنچه می‌خواهید در اختیار شما قرار می‌دهد.
همچنین می‌توانید به TikTok نگاهی بیندازید، جایی که می‌توانید پیوندهایی را روی ویدیوهای خود قرار دهید. اگر پیوندی را که به اشتراک می گذارید کوتاه نکنید، نیمی از صفحه با حروف پوشانده می شود. استفاده از کوتاه کننده لینک می تواند طول آدرس را کاهش دهد، بنابراین فضای بیشتری برای موارد مهمتر در اختیار شما قرار می دهد.

2. URL ها را دوستانه و به یاد ماندنی کنید

لینک کوتاه شده
در حالی که آدرس‌های وب‌سایت معمولاً ساده هستند و به راحتی قابل یادآوری هستند، اما در نهایت می‌توانند طولانی، پیچیده و گیج‌کننده شوند.
به عنوان مثال، شما رزومه و نمونه کار خود را در Google Drive قرار می دهید تا با کارفرمایان احتمالی به اشتراک بگذارید. وقتی پیوند فایل را به اشتراک می گذارید، Google این آدرس طولانی را ایجاد می کند: https://drive.google.com/file/d/1d1f5bpT55X5kFTyvGl9PzLfGp30bJwN3/view?usp=sharing. در حالی که مردم می توانند به راحتی روی آن به صورت آنلاین کلیک کنند، اگر بخواهید آن را در یک کارت تلفن قرار دهید چه؟ تایپ آدرس بالا ناخوشایند است و تایپ اشتباه می تواند منجر به ناامیدی شود. همچنین تقریباً غیرممکن است که به خاطر بسپارید مگر اینکه فردی که با او صحبت می کنید حافظه عکاسی داشته باشد.
بنابراین، به جای استفاده از این آدرس طولانی، می‌توانید از کوتاه‌کننده URL استفاده کنید تا آن را به آدرسی قابل خواندن برای انسان کاهش دهید، مانند bit.ly/Your-Name-Resume-2022. این باعث می شود پیوند توصیفی باشد، بنابراین شخصی که روی پیوند کلیک می کند می داند که چه انتظاری دارد.

3. برندسازی و بازاریابی

دیجیتال مارکتینگ
یکی از با ارزش ترین کارهایی که می توانید با کوتاه کننده های لینک انجام دهید، ایجاد لینک های مارک دار است. این بدان معناست که می توانید پیوند را برای مطابقت با برند و برنامه های بازاریابی خود تغییر دهید. در حالی که صفحات وب سایت شما از آدرس وب سایت شما استفاده می کنند، این در مورد سایر ابزارهایی که ممکن است استفاده کنید صادق نیست.
به عنوان مثال، اگر از Google Forms برای ایجاد پرسشنامه استفاده می کنید، آدرس فرم یک پیوند عمومی گوگل خواهد بود. اما اگر از کوتاه‌کننده لینک استفاده می‌کنید، می‌توانید این آدرس را به چیزی تغییر دهید که نشان‌دهنده برند شما باشد.
همچنین می توانید از کوتاه کننده های پیوند برای انعکاس رویدادها و تبلیغات در پیوندهای خود استفاده کنید. بنابراین، وقتی پیوندی به تبلیغی را به اشتراک می‌گذارید، می‌توانید آن را تغییر دهید تا نشان دهد درباره آن چیست، مانند yourcompany.com/third-anniversary-discount. به این ترتیب، URL از یک آدرس به یک صفحه به یک ابزار بازاریابی تغییر می کند.

4. پیگیری کلیک ها و موارد دیگر

آنالیز
تجزیه و تحلیل با مداد رنگی در پس‌زمینه نوشته شده است
وقتی یک برنامه بازاریابی را اجرا می کنید، اطلاعات پادشاه است. دانستن اطلاعات جمعیتی مخاطبان، نحوه تعامل با آنها و پاسخگویی به نیازهای آنها را بهتر درک می کند. یکی از راه هایی که می توانید آنها را ردیابی کنید از طریق کوتاه کننده های URL است.
به این دلیل که کوتاه کننده های URL فقط طول آدرس شما را کاهش نمی دهند. همچنین می‌توانید از آن‌ها برای پیدا کردن مکان فیزیکی بازدیدکنندگان، نحوه یافتن صفحه شما، هنگام دسترسی به پیوند و موارد دیگر از آن‌ها استفاده کنید.
این معیارها به شما کمک می کند تا تعیین کنید که آیا تبلیغات و تلاش های بازاریابی شما به اهداف مورد نظر شما می رسد یا خیر. با این اطلاعات، می توانید استراتژی های بهتری برای نتایج مطلوب تر ایجاد کنید. سپس می توانید بهتر با افرادی که می خواهید به آنها خدمت کنید ارتباط برقرار کنید.
5. پیوند عمیق به برنامه ها
باز کردن برنامه ها در آیفون به طور مستقیم از پیوندها
اگر برنامه ای برای کسب و کار خود ایجاد کرده اید، احتمالاً می خواهید که کاربران شما ثبت نام کرده و از آن استفاده کنند. جدا از اجرای یک کمپین بازاریابی قوی، یکی از راه هایی که می توانید استفاده از آن را تشویق کنید، پیوند عمیق است. این روش پیوندها را از باز شدن در مرورگر به برنامه هدایت می کند.
به عنوان مثال، فرض کنید شما یک کافی شاپ هستید و به تازگی یک ترکیب جدید ساخته اید. به جای پیوند دادن آدرس وب خود بر روی دکمه سفارش اکنون در استوری اینستاگرام خود، می توانید از پیوند عمیق برای باز کردن خودکار برنامه سفارش خود استفاده کنید. این ویژگی تعامل فالوورها با برند شما را ساده می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد آن نوشیدنی را مستقیماً از لینک سفارش دهند. آنها دیگر مجبور نیستند صفحه وب شما را باز کنند و به صورت دستی وارد سیستم شوند.

6. کلیک های بیشتری دریافت کنید

نماد کلیک
پیوندهای کوتاه و سفارشی شده کلیک کردن یا ضربه زدن روی آن را برای فالوورهای شما آسان تر می کند. دلیلش این است که آنها می دانند اگر نام یا نام تجاری شما روی آن باشد، شما محتوای آن لینک را تضمین می کنید. بنابراین اگر آنها به شما اعتماد کنند، می دانند که می توانند به آنچه در پشت آن پیوند است اعتماد کنند.
پیوندهای کوتاه همچنین در مقایسه با نتایج جستجو رتبه بهتری دارند، بنابراین به صفحه شما اجازه می‌دهند در نتایج موتورهای جستجو زودتر از سایت‌هایی که URL کوتاه و توصیفی ندارند ظاهر شود.
این چیزی بیش از یک آدرس کوتاه است
کوتاه کننده های لینک ابزار ارزشمندی در عصر اینترنت هستند. آنها نه تنها لینک ها را قابل مدیریت و درک آسان تر می کنند، بلکه می توانند لینک ها را به یاد ماندنی و آسان برای تایپ کنند. اما، بیشتر از آن، می‌توانید از این ابزار برای سفارشی کردن پیوندهای عمومی به چیزی منحصر به فرد استفاده کنید.
کوتاه کننده لینک هم برای شرکت ها و هم برای مصرف کنندگان قابل استفاده است. اگر یک کسب‌وکار هستید، می‌توانید از آن برای پیگیری عملکرد بازاریابی، ایجاد اعتماد بین مخاطبان و حتی ترویج استفاده از برنامه‌تان استفاده کنید. برای مصرف کنندگان، می توانید از این برای شخصی سازی لینک ها استفاده کنید، بنابراین می توانید بگویید که هر چیزی که به اشتراک می گذارید می تواند نام شما را داشته باشد. شما حتی از این استفاده می کنید تا ببینید شخصی که لینک را برایش فرستاده اید آن را باز کرده است یا خیر.
بهترین از همه، استفاده از کوتاه‌کننده‌های لینک به‌خصوص در سطح مصرف‌کننده، عموماً رایگان است. برخی از مارک های کوتاه کننده پیوند حتی استفاده تجاری رایگان را ارائه می دهند، اگرچه در مقایسه با برنامه های پولی آنها ظرفیت محدودی دارند. در هر صورت، تنها چیزی که برای دریافت یک لینک کوتاه نیاز دارید این است که از صفحه ارائه دهنده بازدید کنید، یک حساب کاربری ایجاد کنید و شروع به کوچک کردن لینک ها کنید.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *