مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

10 ارز دیجیتال برتر در ژانویه 2022

10 ارز دیجیتال برتر در ژانویه 2022 : از بیت‌کوین و اتریوم گرفته تا دوج کوین و تتر، هزاران ارز دیجیتال مختلف وجود دارد که می‌توانند در اولین شروع کار در دنیای ارزهای دیجیتال، آن را بسیار زیاد کنند.

10 ارز دیجیتال برتر در ژانویه 2022

از بیت‌کوین و اتریوم گرفته تا دوج کوین و تتر، هزاران ارز دیجیتال مختلف وجود دارد که می‌توانند در اولین شروع کار در دنیای ارزهای دیجیتال، آن را بسیار زیاد کنند. برای کمک به شما، اینها 10 ارز دیجیتال برتر بر اساس ارزش بازارشان یا ارزش کل تمام سکه‌هایی هستند که در حال حاضر در گردش هستند.

1. بیت کوین (BTC)

ارزش بازار: بیش از 882 میلیارد دلار
بیت کوین (BTC) که در سال 2009 توسط شخصی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد، ارز دیجیتال اصلی است. مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال، BTC بر روی یک بلاک چین یا یک دفتر کل معاملات ثبت شده در شبکه ای متشکل از هزاران رایانه اجرا می شود. از آنجایی که اضافات به دفتر کل توزیع شده باید با حل یک معمای رمزنگاری تأیید شود، فرآیندی که اثبات کار نامیده می شود، بیت کوین امن و در برابر کلاهبرداران محافظت می شود.
قیمت بیت کوین با تبدیل شدن به یک نام شناخته شده به شدت افزایش یافته است. در ماه مه 2016، شما می توانید یک بیت کوین را با قیمت حدود 500 دلار خریداری کنید. از 3 ژانویه 2022، قیمت هر بیت کوین بیش از 46000 دلار بود. این رشد حدود 9200 درصد است.

2. اتریوم (ETH)

ارزش بازار: بیش از 447 میلیارد دلار
هم یک ارز دیجیتال و هم یک پلتفرم بلاک چین، اتریوم به دلیل کاربردهای بالقوه آن، مانند قراردادهای به اصطلاح هوشمند که در صورت برآورده شدن شرایط و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) به طور خودکار اجرا می شوند، مورد علاقه توسعه دهندگان برنامه است.
اتریوم نیز رشد فوق العاده ای را تجربه کرده است. از آوریل 2016 تا ژانویه 2022، قیمت آن از حدود 11 دلار به بیش از 3700 دلار رسید و بیش از 33500 درصد افزایش یافت.

3. بایننس کوین (BNB)

ارزش بازار: بیش از 86 میلیارد دلار
بایننس کوین شکلی از ارز دیجیتال است که می توانید از آن برای تجارت و پرداخت هزینه در بایننس، یکی از بزرگترین صرافی های رمزنگاری در جهان استفاده کنید.
از زمان عرضه در سال 2017، بایننس کوین صرفاً معاملات را در پلتفرم صرافی بایننس تسهیل کرده است. اکنون می توان از آن برای تجارت، پردازش پرداخت و یا حتی رزرو ترتیبات سفر استفاده کرد. همچنین می‌توان آن را با دیگر اشکال ارز دیجیتال مانند اتریوم یا بیت‌کوین معامله کرد یا مبادله کرد.
قیمت آن در سال 2017 فقط 0.10 دلار بود. تا 3 ژانویه 2022، به حدود 520 دلار افزایش یافت، یعنی افزایشی در حدود 520000%.
10 ارز دیجیتال برتر در ژانویه 2022

4. تتر (USDT)

ارزش بازار: بیش از 78 میلیارد دلار
برخلاف برخی دیگر از انواع ارزهای دیجیتال، تتر یک استیبل کوین است، به این معنی که توسط ارزهای فیات مانند دلار آمریکا و یورو پشتیبانی می‌شود و به طور فرضی ارزشی برابر با یکی از آن ارزش‌ها حفظ می‌کند. در تئوری، این بدان معناست که ارزش تتر قرار است نسبت به سایر ارزهای رمزپایه ثابت‌تر باشد و سرمایه‌گذارانی که نسبت به نوسانات شدید سایر سکه‌ها محتاط هستند، از آن حمایت می‌کنند.

5. سولانا (SOL)

ارزش بازار: بیش از 52 میلیارد دلار
سولانا که برای کمک به استفاده از امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) و قراردادهای هوشمند توسعه یافته است، بر روی مکانیزم‌های ترکیبی منحصربفرد اثبات سهام و اثبات تاریخ اجرا می‌شود که به پردازش سریع و ایمن تراکنش‌ها کمک می‌کند. SOL، توکن بومی سولانا، پلتفرم را تقویت می کند.
هنگامی که در سال 2020 راه اندازی شد، قیمت SOL از 0.77 دلار شروع شد. تا 3 ژانویه 2022، قیمت آن در حدود 171 دلار بود که بیش از 22000 درصد افزایش داشت.

6. کاردانو (ADA)

ارزش بازار: بیش از 44 میلیارد دلار
تا حدودی بعد از صحنه کریپتو، Cardano به دلیل استقبال اولیه از اعتبار سنجی اثبات سهام قابل توجه است. این روش با حذف جنبه رقابتی و حل مشکل تأیید تراکنش موجود در پلتفرم هایی مانند بیت کوین، زمان تراکنش را تسریع می کند و مصرف انرژی و تأثیرات زیست محیطی را کاهش می دهد. کاردانو همچنین مانند اتریوم کار می‌کند تا قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز را فعال کند که توسط ADA، کوین اصلی آن، پشتیبانی می‌شوند.
توکن ADA Cardano در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال بزرگ رشد نسبتاً کمی داشته است. در سال 2017، قیمت ADA 0.02 دلار بود. از 3 ژانویه 2022، قیمت آن 1.34 دلار بود. این افزایش 6600 درصدی است.

7. سکه دلار آمریکا (USDC)

ارزش بازار: بیش از 42 میلیارد دلار
مانند تتر، USD Coin (USDC) یک استیبل کوین است، به این معنی که توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شود و نسبت 1 USD به 1 USDC را هدف قرار می دهد. USDC توسط اتریوم تامین می شود و شما می توانید از USD Coin برای تکمیل تراکنش های جهانی استفاده کنید.

8. XRP (XRP)

ارزش بازار: بیش از 39 میلیارد دلار
XRP که توسط برخی از بنیانگذاران مشابه ریپل، یک شرکت پردازش دیجیتال و پردازش پرداخت ایجاد شده است، می تواند در آن شبکه استفاده شود.
تسهیل مبادلات انواع ارزهای مختلف، از جمله ارزهای فیات و سایر ارزهای دیجیتال اصلی.
در ابتدای سال 2017، قیمت XRP 0.006 دلار بود. از 3 ژانویه 2022، قیمت آن به 0.83 دلار رسید که معادل افزایش بیش از 13700 درصدی بود.

9. Terra (LUNA)

ارزش بازار: بیش از 33 میلیارد دلار
Terra یک پلت فرم پرداخت بلاک چین برای استیبل کوین است که بر حفظ تعادل بین دو نوع ارز دیجیتال متکی است. استیبل کوین‌های دارای پشتوانه Terra، مانند TerraUSD، با ارزش ارزهای فیزیکی مرتبط هستند. وزنه تعادل آنها، Luna، به پلتفرم Terra نیرو می‌دهد و برای ضرب بیشتر استیبل کوین‌های Terra استفاده می‌شود.
 
استیبل کوین‌های Terra و Luna بر اساس عرضه و تقاضا با هم کار می‌کنند: زمانی که قیمت یک استیبل‌کوین از ارزش ارز همبسته‌اش بالاتر می‌رود، کاربران تشویق می‌شوند تا Luna خود را بسوزانند تا مقدار بیشتری از آن استیبل کوین Terra را ایجاد کنند. به همین ترتیب، زمانی که ارزش آن در مقایسه با ارز پایه آن کاهش می‌یابد، این امر کاربران را تشویق می‌کند تا استیبل کوین‌های Terra خود را بسوزانند تا Luna بیشتری برش دهند. با افزایش پذیرش پلتفرم های Terra، ارزش Luna نیز افزایش می یابد.
از 3 ژانویه 2021، زمانی که قیمت آن 0.64 دلار بود، Luna بیش از 14300 درصد افزایش یافته و یک سال بعد به 92.64 دلار رسیده است.

10. پولکادوت (DOT)

ارزش بازار: بیش از 29 میلیارد دلار
ارزهای دیجیتال ممکن است از هر تعداد بلاک چین استفاده کنند. پولکادوت (و رمزارز همنام آن) با ایجاد یک شبکه ارز دیجیتال که زنجیره‌های بلوکی مختلف را به هم متصل می‌کند تا بتوانند با هم کار کنند، آنها را ادغام می‌کند. این ادغام ممکن است نحوه مدیریت ارزهای دیجیتال را تغییر دهد و از زمان راه‌اندازی Polkadot در سال 2020 باعث رشد چشمگیر شده است.
بین سپتامبر 2020 و 3 ژانویه 2022، قیمت آن حدود 925 درصد رشد کرد و از 2.93 دلار به 30.04 دلار رسید.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *