مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

10 بهترین ابزار توسعه و تست API

10 بهترین ابزار توسعه و تست API

10 بهترین ابزار توسعه و تست API :API این روزها یک کلمه شناخته شده است زیرا همه از API های مختلفی برای نیازهای تجاری یا شخصی خود استفاده می کنند.

امروزه ساختن API با ابزارهای مختلف موجود در بازار بسیار آسان است. تقریباً هر سازمانی در حال تغییر مدل زیرساختی خود به معماری میکروسرویس است.

از آنجایی که رقابت در بازار واقعاً زیاد است، باید پروژه های نرم افزاری نوآورانه ای ایجاد کنید که بتواند دردسر مشتریان شما را برطرف کند.

در این دوران مدرن، همه به دنبال نتایج سریعتر هستند. بنابراین لازم است مفهومی برای ارائه خدمات سریعتر به کاربران نهایی اندیشیده شود.

اما ایجاد یک API می تواند به صورت دستی یا خودکار بر اساس نیازهای کسب و کار شما انجام شود. بسیاری از صاحبان مشاغل از خدمات REST از طریق HTTP برای دریافت داده ها استفاده می کنند، در حالی که دیگران از خدمات اتوماسیون برای توسعه و آزمایش های API خود استفاده می کنند.

10 بهترین ابزار توسعه و تست API

اگر تست API را با تست مبتنی بر UI مقایسه کنید، بدیهی است که تست API قدرت واقعی خود را ثابت می کند زیرا سریع و قابل اعتمادتر از تست های مبتنی بر UI است.

بنابراین، قبل از اینکه درباره ابزارهای ساخت API خود بدانید و آن را آزمایش کنید، بیایید بفهمیم که API چیست و چگونه با توسعه و آزمایش نرم افزار مطابقت دارد.

API چیست؟

رابط برنامه نویسی برنامه (Application Programming Interface) (API) مجموعه ای از استانداردها، الزامات یا دستورالعمل هایی است که به نرم افزار یا برنامه ای اجازه می دهد تا برای استفاده بهتر از نرم افزار یا برنامه، به برنامه، دستگاه یا پلتفرم دیگری خدمات ارائه دهد.

به عبارت ساده، روشی است که برنامه های مختلف کامپیوتری با یکدیگر صحبت می کنند. استفاده از API روز به روز در حال افزایش است زیرا استفاده از آن در هر نرم افزار یا پلتفرمی بسیار قدرتمند و در عین حال ساده است. در اینجا، توسعه دهندگان از کار شخص دیگری برای ساخت برنامه خود استفاده می کنند.

مثال: هنگامی که از هر برنامه یا نرم افزاری بر روی دستگاه تلفن همراه خود استفاده می کنید، برنامه به طور خودکار به اینترنت متصل می شود و برخی از داده ها را به سرور ارسال می کند. سرور داده ها را دریافت می کند، آن ها را تفسیر می کند، اقدامات ضروری را انجام می دهد و آن ها را به دستگاه شما باز می فرستد. در نتیجه اپلیکیشن داده ها را تجزیه و تحلیل می کند و اطلاعات را به صورت خوانا نشان می دهد. همه اینها از طریق یک API اتفاق می افتد.

یک API چگونه کار می کند؟

API راهی برای ارتباط برنامه ها و رایانه ها با یکدیگر فراهم می کند. این به عنوان یک لایه واسطه بین برنامه و وب سرور برای پردازش انتقال داده عمل می کند.

بیایید عمیق تر غواصی کنیم تا روند گام به گام نحوه عملکرد آن را درک کنیم.

یک نرم افزار یا برنامه مشتری درخواستی را برای دریافت اطلاعات آغاز می کند. همین درخواست از طریق URI API یا Uniform Resource Identifier از برنامه به وب‌سرور پردازش می‌شود. این شامل سرصفحه، بدنه درخواست و فعل درخواست است.
هنگامی که درخواست های معتبر را دریافت کرد، با وب سرور یا برنامه خارجی تماس می گیرد.
اکنون، API اطلاعات درخواستی را از سرور دریافت می کند.
مجدداً داده ها را به روشی قابل خواندن به مبدأ یا برنامه درخواست اولیه خود منتقل می کند.
تماس‌های API شامل اطلاعات مجوز برای به حداقل رساندن خطرات است.

چرا API ها ضروری هستند؟

چه در طراحی ابزارهای جدید و چه مدیریت ابزارهای موجود، می توانید از API برای ساده سازی گردش کار استفاده کنید. برخی از مزایای داشتن API در شرکت شما به شرح زیر است:

همکاری بهبود یافته

با استفاده از یک API، بسیاری از برنامه ها، نرم افزارها و پلتفرم ها با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. شرکت‌ها می‌توانند با یکپارچه‌سازی API با برنامه‌های تجاری، گردش کار را خودکار کنند. به این ترتیب، می توانید همکاری بین کل نیروی کار خود را بهبود بخشید.

بدون API، بسیاری از صنایع به دلیل عدم اشتراک اطلاعات و اتصال با کاهش عملکرد و بهره وری مواجه خواهند شد.

کسب درآمد از داده ها

بسیاری از کسب‌وکارها API رایگان را در ابتدا برای استفاده‌های کوچک ارائه می‌کنند و زمانی که یک شرکت بیشتر به دنبال آن است، مبلغ خوبی را دریافت می‌کنند. در اینجا، شرکت‌ها می‌خواهند بین مخاطبان توسعه‌دهندگان و صاحبان مشاغل بالقوه ارتباط برقرار کنند. شما می‌توانید به دارایی‌های دیجیتالی دسترسی داشته باشید که از آنجا می‌توانید با فروش دسترسی، از کسب و کار خود کسب درآمد کنید.

به عنوان مثال، AccuWeather یک پورتال سلف سرویس برای فروش بسته های API ایجاد می کند و امروزه توسعه دهندگان بسیاری را در این فرآیند جذب می کند.

نوآوری آسان تر

API ها انعطاف پذیری را برای شرکت ها در ایجاد ارتباطات شرکتی با شرکای تجاری خود فراهم می کنند. خدمات جدیدی را به بازار موجود و دسترسی به بازارهای جدید برای ایجاد بازده و ایجاد تحولات ارائه می دهد.

فقط با اندکی شروع نوآوری ها و تاکتیک ها، می توانید جامعه خود را گسترش دهید تا استراحت خود را از طریق محصول یا خدماتی که ارائه می دهید، انجام دهید.

امنیت

همانطور که در بالا ذکر شد، API یک لایه امنیتی بین سرور و داده ایجاد می کند. توسعه دهندگان می توانند امنیت را از طریق امضا، رمزگذاری TLS و توکن ها تقویت کنند. شما می توانید با پیاده سازی دروازه ها و تمرین های API، ترافیک را احراز هویت و مدیریت کنید

نمونه هایی از API

API به عنوان یک غذای ضروری برای هر کسب و کار استفاده می شود. کاربردهای متعددی دارد از جمله:

 • لاگین های جهانی
 • مقایسه رزرو سفر، بلیط هواپیما، بلیط قطار و غیره
 • نقشه های گوگل
 • پردازش پرداخت شخص ثالث
 • توییتر
 • و …

حال، بیایید درک کنیم که توسعه و آزمایش API چیست و چگونه در عصر امروز مفید است.

توسعه API چیست؟

ساخت، توسعه یا ایجاد یک API کارآمد برای مشاغل بسیار مهم است. برخی از شرکت‌ها APIهای خود را می‌سازند و از آنها به صورت داخلی استفاده می‌کنند تا تجربه مرور خوبی را برای مشتریان ارائه دهند.

این پایان نیست. می توانید به توسعه دهندگان خود اجازه دهید API شخص ثالث را در برنامه یا پلتفرم تجاری شما ادغام کنند تا از همین مزیت برخوردار شوند. بسیاری از برنامه های کاربردی وب بدون استفاده از API ها امکان پذیر نبودند.

تست API چیست؟

تست API روشی است که عملکرد، قابلیت اطمینان، امنیت و عملکرد یک API را مستقیماً از طریق ابزارهای مختلف آزمایش می کند. در اینجا می توانید ببینید که آیا یک API می تواند انتظارات را با انجام همان رویه ای که کاربر نهایی برای دریافت اطلاعات انجام می دهد برآورده کند.

از طریق تست API، می توانید از امکان دریافت پاسخ های خوب در زمان واقعی از طریق گزارش های واقعی اطمینان حاصل کنید. اگر یک API پاسخ کامل فرمت مورد انتظار را در زمان صحیح نشان دهد، کیفیت API خوب است. عملکرد و کیفیت واقعی را می توان با برقراری هزاران تماس به طور همزمان تعیین کرد.

تست API شامل خدمات وب SOAP و REST API با بارهای پیام XML یا JSON است. از نظر پیچیدگی سیستم، چرخه‌های انتشار کوتاه و حلقه‌های بازخورد سریع، مناسب‌ترین شکل اتوماسیون تست نسبت به آزمایش مبتنی بر رابط کاربری است.

شما می توانید تست های مختلفی مانند اعتبار سنجی، عملکرد، بارگذاری، قابلیت اطمینان، فاز، نفوذ و تست های امنیتی را انجام دهید.

اکنون، تعدادی از بهترین ابزارهای توسعه و آزمایش API را خواهیم دید که به رشد و افزایش بهره وری شما کمک می کنند.

ابزارهای توسعه API

1:هاپسکاچ Hoppscotch

یک پلت فرم توسعه API منبع باز است که از نظر ارسال درخواست ها و کپی پاسخ ها در زمان واقعی سبک و سریع است.

این روش های HTTP مختلفی را ارائه می دهد، مانند:

 • GET: درخواست بازیابی اطلاعات پایه.
 • POST: سرور یک ورودی جدید در پایگاه داده ایجاد می کند.
 • PUT: منبع موجود را به روز کنید.
 • PATCH: شبیه “PUT” است اما در به روز رسانی جزئی کمک می کند.
 • DELETE: حذف جزء مرتبط.
 • HEAD: این به بازیابی سرصفحه‌های پاسخ مشابه درخواست GET بدون بدنه پاسخ کمک می‌کند.
 • OPTIONS: گزینه های ارتباطی را برای منبع هدف فراهم می کند.
 • CONNECT: یک تونل را به سرور ارائه می دهد.
 • <custom>: این به شما امکان می دهد از درخواست های سفارشی مانند LIST استفاده کنید.

می توانید ترکیب های قابل تنظیم برای پیش زمینه، رنگ های تاکیدی و پس زمینه را پیدا کنید. یک موضوع را با توجه به میل خود انتخاب کنید، از جمله پیش فرض سیستم، روشن، سیاه و تاریک. گزینه‌های مختلفی برای رنگ‌های برجسته دریافت خواهید کرد، مانند آبی، نیلی، زرد، قرمز، صورتی، نارنجی، بنفش، آبی و سبز (پیش‌فرض).

آن را به عنوان PWA بر روی دستگاه نصب کنید و از حافظه کم و استفاده از CPU بهره مند شوید. همچنین می توانید برای دریافت پشتیبانی آفلاین آن را به صفحه اصلی خود اضافه کنید.

علاوه بر این، تنها با دنبال کردن سه مرحله، پاسخ بازیابی را در کمترین زمان از نقطه پایانی دریافت خواهید کرد:

روش را انتخاب کنید
URL را وارد کنید
ارسال
با یک اتصال TCP، می توانید یک کانال ارتباطی کامل دوطرفه ایجاد کنید. علاوه بر این، بدون نظرسنجی و متوسل شدن به دریافت جریانی از به‌روزرسانی‌ها، یک اتصال HTTP دریافت کنید. همچنین می توانید با کمک سرور SocketIO داده ارسال یا دریافت کنید.

علاوه بر این، MQTT، GraphQL، مجوز، هدرها، پارامترها، بدنه درخواست، مجموعه‌ها، اسکریپت‌های پیش درخواست، اسناد API، میانبرهای صفحه کلید و ابزارهای توسعه API بیشتر را دریافت خواهید کرد.

پستچی
با دانلود برنامه دسکتاپ یا ثبت نام، API را همراه با اکوسیستم توسعه API Postman بسازید و منتشر کنید. Postman یک پلت فرم توسعه API برای ساخت API است. هر مرحله از چرخه عمر API را ساده می کند و همکاری را ساده می کند تا API های سریعتر و بهتری ایجاد کنید.

ابزارهای جامعی برای تسریع چرخه عمر از طراحی، تمسخر، مستندسازی و آزمایش تا کشف دریافت خواهید کرد. همه مصنوعات API را به راحتی در یک پلتفرم مرکزی که توسط تیم های شما استفاده می شود، همکاری کنید، تکرار کنید و ذخیره کنید. علاوه بر این، کار API را سازماندهی کنید تا با تیم های خود در سراسر سازمان خود، بدون توجه به جایی که در آن قرار دارند، همکاری کنید.

2:Postman

Postman بینش های پیشرفته ای را در مورد تمام عملیات API و اطلاعات از طریق هشدارها و هشدارهای امنیتی ارائه می دهد. از بین سه فضای کاری Postman جداگانه – فضای کاری شخصی، عمومی و تیمی انتخاب کنید.

Postman را با ابزارهای ضروری خود در خط لوله توسعه نرم افزار ادغام کنید تا اقدامات API-first را فعال کنید. همچنین می‌توانید پلتفرم Postman را با فناوری‌های منبع باز و Postman API گسترش دهید.

ثبت نام کنید و سفر خود را به صورت رایگان آغاز کنید. همچنین گزینه های قیمت گذاری پیشرفته و انعطاف پذیری را با Postman دریافت خواهید کرد. قیمت گذاری از 12 دلار در ماه / کاربر هنگام صورتحساب سالانه شروع می شود.

3:Swagger

این ابزار فرآیند توسعه API را برای شرکت ها، تیم ها و ما ساده می کند

با مجموعه ابزار حرفه ای و متن باز خود عرضه می کند. این به شما کمک می کند API ها را در مقیاس طراحی و مستند کنید و گردش کار خود را با مشخصات OpenAPI ساده کنید.

اسناد، طراحی و پیاده سازی خود را به صورت خودکار هماهنگ نگه دارید. شما می توانید API های انتخابی خود را در یک پشته فناوری با قالب های سرور و کتابخانه های مشتری توسعه دهید. همچنین یک قالب کامل از APIهای طراحی را دریافت خواهید کرد و قبل از نوشتن کد، منابع را تعریف خواهید کرد.

به مصرف کنندگان خارجی و توسعه دهندگان داخلی خود اجازه دهید عملیات API ها را تجسم کنند تا به سرعت API را اتخاذ کنند. توسط دروازه API های مختلف مانند IBM، Apigee، AWS و غیره پشتیبانی می شود. API خود را در یک ویرایشگر قوی طراحی کنید که تعریف API را ارائه می دهد و بازخورد خطا را در زمان واقعی ارائه می دهد.

9 بهترین نرم افزار برای بازیابی اطلاعات اندروید
علاوه بر این، برای فعال کردن مصرف API، SDK های مشتری و خرد سرور را با حداقل لوله کشی تولید کنید. شما همچنین می توانید اسنادی را از تعریف OpenAPI برای مصرف راحت تر و تعامل بصری ایجاد کنید. SwaggerHub منبع حقیقت برای توسعه API شما است که به تسریع فرآیند تحویل API و کیفیت از طریق همکاری و استانداردها کمک می کند.

SwaggerHub رویکرد شما را برای توسعه API های دلخواه شما افزایش می دهد و با ابزارهای مورد اعتماد شما ادغام می شود تا پلتفرم های طراحی و مدیریت API را به پیش ببرد.

4:Insomnia

با Insomnia، یک پلتفرم طراحی که APIهای با کارایی و کیفیت بالا را از طریق همکاری و استانداردها ارائه می‌کند، مطابق با نیازهای تجاری خود، API بسازید. این به شما کمک می کند تا به سرعت درخواست های SOAP، GRPC، GraphQL و REST را در Insomnia با مشتری API کارآمد خود ارسال کنید.

فرآیند طراحی خود را با مشخصات OpenAPI تسریع کنید و استانداردها و مسائل متمرکز را برای اتخاذ یک گردش کاری که با ابزارهای شما بهتر کار می کند، بررسی کنید.

فوراً طرح‌های API را بدون تغییر برنامه‌ها یا نماها پیش‌نمایش کنید و یکپارچگی را در طرح‌های خود حفظ کنید. می‌توانید مستقیماً با ارائه‌دهندگان Git ارتباط برقرار کنید تا تغییرات طراحی خود را همگام‌سازی کنید و خط لوله GitOps را با Inso که یک ابزار Insomnia CLI است، فعال کنید.

برنامه Insomnia را به صورت رایگان دانلود کنید و آپدیت ها، سرویس گیرنده API، طراحی API و گزینه های API را آزمایش کنید. برای مزایای دیگر مانند دستگاه‌های نامحدود، همگام‌سازی E2EE و غیره، به‌صورت جداگانه از 50 دلار/کاربر/سال شروع کنید.

5:Sandbox

روند توسعه API را با Sandbox تسریع کنید و به سرعت خدمات وب SOAP و RESTful API را مسخره کنید. از استقرار فوری، ابزارهای اشکال زدایی برای ادغام، تعاریف API و ساخت مشارکتی ایجاد کنید.

تزریق سریع خطا و سرویس‌های وب SOAP یا RESTful API با پاسخ‌های پویا برای شبیه‌سازی رفتار برنامه در زمان واقعی. از اسناد RAML API، OpenAPI، WDSL یا Apiary خود برای تولید خودکار خدمات وب ساختگی استفاده کنید.

رفتار ساده یا پویا را در صورت نیاز به موارد خرد اضافه کنید و محیط های آزمایشی خود را فوراً با استقرار سرویس های وب ساختگی جدید که نیازهای آزمایشی شما را برآورده می کند، مقیاس کنید. فریمورک Sandbox یک پلتفرم منبع باز است و می‌توانید سرویس‌های وب ساختگی Sandbox را در Github اجرا کنید.

با پاسخ‌های آماده XML یا JSON ساده شروع کنید و سرویس‌های ساختگی خود را هوشمند کنید تا برنامه‌های شما بتوانند برای دریافت پاسخ مشابه، تماس‌های API برقرار کنند. همچنین می توانید درخواست های ناموفق را به سرعت تشخیص دهید و بینش کاملی از مشکلات یکپارچه سازی دریافت کنید.

با مدیریت و متمرکز کردن همه موارد خرد که ثبات مطلق را تضمین می کند و محصول نهایی شما را با اطمینان عرضه می کند، همه اعضای تیم خود را در یک صفحه قرار دهید.

ابزارهای تست API

6:SoapUI

تست کیفیت Accelerate API با SoapUI به شما امکان می دهد انواع تست ها را روی SOAP، GraphQL و REST مدیریت، ایجاد و اجرا کنید تا به شما در ارائه نرم افزار بهتر کمک کند. این یک پلت فرم منبع باز است که ساده ترین راه را برای شروع سفر تست API شما ارائه می دهد.

تست API را در خط لوله تحویل مداوم تیم قرار داده و خودکار کنید. اجازه دهید تیم شما با ابزارهای نسل بعدی که مخصوص اعتبارسنجی SOAP، میکروسرویس ها، REST، GraphQL و سایر سرویس های وب ساخته شده اند، بهتر عمل کند.

7 بهترین ابزار ایمن انتقال فایل مدیریت شده (MFT) برای تجارت

API خود را هوشمندتر و سریعتر با آزمایش مبتنی بر داده آزمایش کنید و با API مناسب طراحی، آزمایش و ساخته شده در هزینه و زمان صرفه جویی کنید. علاوه بر این، منابع ضروری را دریافت کنید و اطمینان حاصل کنید که API شما هر بار به شکلی که می خواهید عمل می کند. همچنین می‌توانید همه APIهای خود، از جمله APIهای شخص ثالث، APIهای داخلی آسیب‌پذیر و APIهای عمومی را ایمن کنید.

برای بهبود تست API و سنجش موفقیت، گزارش‌های جامع و دقیق تست API را دریافت کنید. SoapUI برای افراد یا کاربرانی که در یک محیط کار می کنند و برای تیم های کوچک تا سازمانی که در تولید، صحنه سازی یا محیط های داخلی کار می کنند مفید است.

تست API خود را هم اکنون شروع کنید و از ادغام های شخص ثالث، خدمات آینده نگر و ایجاد تست اسکریپت بهره مند شوید. از یک دوره آزمایشی رایگان 30 روزه استفاده کنید تا ویژگی ها را عمیق تر کنید.

7: LoadView

با LoadView توسط dotcom.monitor، تست بار API پویا و قوی را برای نیازهای تجاری و فردی خود دریافت کنید. از API های RESTful مانند XML و JSON و وب API و SOAP که نیاز به اجرای چند مرحله ای یا احراز هویت دارند پشتیبانی می کند.

تعداد زیادی تماس API را به همان روشی که کاربران برای کشف مشکلات و حل آنها انجام می دهند، انجام دهید. تست خود را به سطح بعدی عملکرد ببرید

محدودیت های یونی برای تجزیه و تحلیل سیستم های تحت استرس در زمان واقعی همچنین می توانید برای تعریف تست های API و شبیه سازی ترافیک با سرعت دلخواه سیستم خود را به درستی تست کنید.

10 ابزار برای تبدیل گوگل شیت به API

با کمک کمی سربار، می توانید به راحتی از یک کاربر به هزاران نفر افزایش دهید. LoadView تست عملکرد انعطاف پذیری را برای تیم های DevOps ارائه می دهد. بررسی کنید که آیا وب سایت شما می تواند با ایجاد بار برای تعدادی از کاربران در یک دوره زمانی خاص، استرس را کنترل کند یا خیر.

اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما همیشه برای افزایش ترافیک و اعتبارسنجی SLA ها و طرح های ظرفیت در محیط های تولید آماده است. شما یک نمای کلی از عملکرد وب سایت خود در مورد نحوه واکنش وب سایت خود با نوسانات سطح بار به دست خواهید آورد. همچنین می توانید عملکرد کلی سیستم را تحت سناریوهای خاص تعیین کنید و توسعه را بهبود بخشید.

تست بار را در چند دقیقه تنظیم کنید و آزمایشی رایگان خود را شروع کنید. LoadView برنامه های مختلفی برای نیازهای آزمایش مداوم شما دارد، مانند اشتراک ماهانه، اشتراک سالانه و غیره. قیمت از 159 دلار در ماه شروع می شود.

8:Hurl

پرتاب کننده یا Hurl یک ابزار خط فرمان کارآمد است که درخواست های HTTP را در قالب متنی ساده اجرا می کند. این درخواست ها را انجام می دهد، پرس و جوها را ارزیابی می کند و مقادیر سرصفحه ها و پاسخ های بدن را می گیرد.

می توانید از Hurl برای آزمایش جلسات HTTP و واکشی داده ها استفاده کنید. از محمولات و پرس و جوهای مختلف، مانند JSONPath و XPath، برای بیان سرصفحه‌های پاسخ و کدهای وضعیت پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، به شما امکان می دهد عملکرد نقاط پایانی HTTP را آزمایش کنید.

Hurl یک باینری سبک وزن است که در Rust نوشته شده است که نصب آن بدون هیچ زمان اجرا آسان است. علاوه بر این، قند ارگانیک را برای اجرای آزمایش‌های درخواست‌های HTTP با فرمت فایل متنی خود برای تیم‌های DevOps و توسعه‌دهندگان فردی اضافه می‌کند.

9:HTTPie

HTTPie یک API خط فرمان ساده و قوی و سرویس گیرنده تست HTTP است. از ابتدا برای تجربه آزمایش بهتر و قابلیت های اشکال زدایی API ها، وب سرویس ها و سرورهای HTTP ساخته شده است. برای تست API خود و پشتیبانی کامل از JSON، نحو بصری و گویا را دریافت خواهید کرد.

خروجی ترمینال به خوبی نگهداری، قالب بندی و رنگی با پیش فرض های معقول برای دوره API خود دریافت کنید. علاوه بر این، جلسات دائمی، آپلود فایل، فرم ها، پروکسی ها، پشتیبانی از احراز هویت و HTTP را دریافت خواهید کرد. همچنین پسوندهای API را برای قابلیت‌های احراز هویت بهتر و پشتیبانی از سرصفحه‌ها و داده‌های درخواست برای آزمایش API خود دریافت خواهید کرد.

HTTPie را می توان بر روی هر سیستم عاملی از جمله ویندوز، لینوکس، macOS، FreeBSD و غیره نصب کرد. راهنمای کامل نصب و پلاگین های مختلف را برای نتایج بهتر تست دریافت کنید. همچنین می توانید درخواست های HTTP دلخواه را با دستورات HTTP و HTTPS ایجاد و ارسال کنید.

10:Dredd

یک چارچوب تست API است که توسط بسیاری از توسعه دهندگان برای ایجاد یک API بهتر برای کاربران نهایی استفاده می شود. این یک CLT زبان آگنوستیک برای اعتبار سنجی اسناد تعریف API در برابر اجرای backend یک API است.

Dredd توضیحات API را می خواند و گام به گام اعتبار می دهد اگر API به پاسخ ها مطابق توضیحات در سند پاسخ دهد. از API Blueprint، OpenAPI 2 (Swagger) و OpenAPI 3 (آزمایش‌های در حال انجام) پشتیبانی می‌کند.

علاوه بر این، از قلاب‌هایی برای نوشتن پشتیبانی می‌کند که کدی برای هر تنظیم آزمایشی هستند. زبان های پشتیبانی شده عبارتند از PHP، Perl، Python، Ruby، Rust، Node.js و Go. Dredd را می توانید در هر سیستم عاملی از ویندوز و لینوکس گرفته تا macOS نصب کنید.

نتیجه گیری:
تجربه کاربر نهایی کلید ایجاد یک API موفق است. به همین دلیل است که توسعه و آزمایش یک API به صورت استراتژیک بسیار مهم است. ابزارهای توسعه و آزمایش API که در بالا ذکر شد به شما کمک می‌کنند تا بتوانید بهترین خدمات را به کاربران نهایی ارائه دهید و تجربه کلی آنها را بهبود ببخشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا