مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

10 راه حل برای بهبود خواب شبانه

10 راه حل برای بهبود خواب شبانه

10 راه حل برای بهبود خواب شبانه : با داشتن خوابی با کیفیت بیشتر، سلامت پوست خود را بهبود بخشید

همه می دانند که خواب یک عنصر مهم در روند زیبایی مداوم است. خواب باکیفیت می‌تواند به بهبود پوست، کاهش جوش‌ها، حتی رنگ پوست و جلوگیری از ایجاد کیسه‌های زیر چشم کمک کند. خواب به ما کمک می کند تا انرژی را تجدید کنیم و ما را از نظر جسمی و ذهنی برای روز آینده آماده می کند.

10 راه حل برای بهبود خواب شبانه

متأسفانه، اگر خواب با کیفیت کافی نداشته باشید، پوست شما ممکن است عواقب آن را متحمل شود. مشکل خواب یک مشکل بسیار رایج است که ممکن است راحت تر از آنچه فکر می کنید حل شود. این نکات را امتحان کنید و شاهد بهبود خواب (و پوست) خود باشید.

اتاق خود را تا حد امکان تاریک نگه دارید

بسیاری از مردم دوست دارند با چراغ شب بخوابند یا در حالی که تلویزیون خود را روشن دارند به خواب می روند، اما این در نهایت هم برای خوابیدن و هم برای به خواب ماندن نتیجه معکوس دارد. نور می تواند تولید ملاتونین و سروتونین در بدن را مختل کند، هورمون هایی که خواب را تنظیم می کنند.

بیشتر بخوانید :10 فواید با ارزش ماساژ درمانی برای سلامتی

اگر می توانید در یک اتاق سیاه و سفید بخوابید. اگر مجبور به بیدار شدن در شب هستید، سعی کنید از روشن کردن چراغ ها خودداری کنید. این الگوی خواب بدن شما را مختل می کند.

به خودتان زمان بدهید تا خسته شوید

شما نمی خواهید با استرس در مورد کار یا پروژه مدرسه به رختخواب بروید، بنابراین یک یا دو ساعت قبل از خواب کار خود را کنار بگذارید و کمی به خود فرصت دهید تا ذهن خود را پاک کنید. کار کردن تا یک دقیقه قبل از خواب فقط شما را مدت بیشتری بیدار نگه می دارد و کیفیت خواب را کاهش می دهد.

زمان خود را مدیریت کنید و از بیدار ماندن بیشتر از زمان رختخواب خود برای اتمام کار خودداری کنید یا برای آزمایش انباشته شوید. مدیتیشن یک راه عالی برای پاکسازی ذهن و آرامش بدن قبل از رفتن به رختخواب است.

عدم مصرف میان وعده قبل از خواب

چند دلیل وجود دارد که چرا باید از خوردن میان وعده قبل از خواب اجتناب کنید. اول اینکه، اگر با سیستم گوارشی کامل به رختخواب بروید، بدن شما باید به جای خوابیدن، تمرکز بیشتری روی هضم غذا داشته باشد. دوم، خوردن میان وعده می تواند قند خون شما را افزایش دهد و خواب را مهار کند.

در رختخواب تلویزیون تماشا نکنید

همانطور که در بالا گفتم، تاریکی کامل برای خواب ایده آل است، به طوری که خوابیدن با تلویزیون روشن را از معادله خارج می کند. تلویزیون شما علاوه بر اینکه منبع نور است، به عنوان نوعی تحریک مغز نیز عمل می کند.

در مورد آن فکر کنید، حتی زمانی که با چشمان بسته دراز کشیده اید، همچنان به دیالوگ ها و پیشرفت های طرح گوش می دهید. ممکن است توجه کامل نداشته باشید، اما مطمئناً از آن آگاه هستید.

بیشتر بخوانید :چگونه از موهای خود مراقبت کنیم

ترک عادت تماشای تلویزیون در هنگام خواب سخت است (خودم با آن دست و پنجه نرم می کنم)، اما ارزش تلاش را دارد. انتقال تلویزیون به بیرون از اتاق خواب همیشه یک گزینه است.

زمان خواب ثابتی داشته باشید

تغییر هر شب زمانی که به رختخواب می روید فقط بدن شما را گیج می کند. سعی کنید هر شب و روز در ساعت مشخصی بخوابید و از خواب بیدار شوید. بدن شما وارد یک روال عادی می شود که خوابیدن و بیدار شدن در صبح ها را آسان تر می کند.

خوابیدن در آخر هفته ها بسیار وسوسه انگیز است اما تمام تلاش خود را بکنید تا به روال خود ادامه دهید. دیر بیدار شدن در تعطیلات آخر هفته فقط باعث می شود که دیرتر بخوابید و تمام برنامه های روزمره خود را به هم بزنید.

قبل از خواب از دستشویی استفاده کنید

این یکی کاملا واضح است. نیمه شب از خواب بیدار نشوید که باید بروید.

قبل از خواب مایعات ننوشید

نوشیدن مایعات را حدود 2 ساعت قبل از خواب متوقف کنید تا احتمال استفاده از دستشویی در نیمه شب کاهش یابد.

کافئین را حذف کنید

بدیهی است که می دانید قبل از خواب یک فنجان قهوه یا نوشابه ننوشید، اما ممکن است ندانید که کافئین می تواند اثرات ماندگارتری بر روی برخی افراد داشته باشد. این بدان معنی است که یک قهوه در بعد از ظهر می تواند منجر به مشکل در خواب شبانه شود.

مصرف الکل را کاهش دهید

الکل شما را آرام می کند و حتی ممکن است شما را خواب آلود کند، اما اجازه نمی دهد بدن شما وارد مراحل عمیق تری از خواب شود. به جای خوردن یک لیوان شراب با شام، یک لیوان آب را امتحان کنید.

قبل از خواب دوش آب گرم یا حمام بگیرید

بسیاری از نکات دیگر در این لیست را می توان آزاردهنده یا ناخوشایند دانست، اما در اینجا یکی از نکاتی است که همه ما می توانیم از آن حمایت کنیم. در اواخر عصر خود را با یک حمام آب گرم یا دوش آب گرم کنید. این باعث افزایش دمای بدن شما می شود. زمانی که به رختخواب می روید دمای بدن شما شروع به کاهش می کند و باعث می شود راحت تر به خواب بروید.

پیروی از نکات بالا خواب، پوست و سلامت کلی شما را بهبود می بخشد. اگر همچنان مشکل خواب دارید، باید با پزشک خود تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *