مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

10 روند برتر امنیت سایبری که در سال 2022 باید مراقب آنها بود

امنیت سایبری

10 روند برتر امنیت سایبری که در سال 2022 باید مراقب آنها بود :با انقلاب دیجیتال در اطراف همه مشاغل، کوچک یا بزرگ، شرکت‌ها، سازمان‌ها و حتی دولت‌ها برای مدیریت فعالیت‌های روزمره خود به سیستم‌های رایانه‌ای تکیه می‌کنند و بنابراین امنیت سایبری را به یک هدف اولیه برای محافظت از داده‌ها در برابر حملات مختلف آنلاین یا هرگونه دسترسی غیرمجاز تبدیل می‌کنند. .

تغییر مستمر در فناوری‌ها همچنین حاکی از تغییر موازی در روند امنیت سایبری است، زیرا اخبار مربوط به نقض داده‌ها، باج‌افزارها و هک‌ها به هنجار تبدیل می‌شوند.

در اینجا برترین روندهای امنیت سایبری برای سال 2022 آورده شده است.

امنیت سایبری

1) ظهور هک خودرو

وسایل نقلیه مدرن امروزی مملو از نرم افزارهای خودکار هستند که اتصال یکپارچه را برای رانندگان در کروز کنترل، زمان بندی موتور، قفل درها، کیسه های هوا و سیستم های پیشرفته برای کمک راننده ایجاد می کنند.

این وسایل نقلیه از فناوری‌های بلوتوث و وای‌فای برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنند که آن‌ها را در برابر چندین آسیب‌پذیری یا تهدید هکرها باز می‌کند.

انتظار می رود با استفاده بیشتر از وسایل نقلیه خودکار، کنترل وسیله نقلیه یا استفاده از میکروفون برای استراق سمع در سال 2022 افزایش یابد.

وسایل نقلیه خودران یا خودران از مکانیسم پیچیده تری استفاده می کنند که به اقدامات امنیتی سایبری شدید نیاز دارد.

2) پتانسیل هوش مصنوعی (AI)

با معرفی هوش مصنوعی در تمام بخش‌های بازار، این فناوری با ترکیبی از یادگیری ماشینی، تغییرات فوق‌العاده‌ای در امنیت سایبری ایجاد کرده است.

هوش مصنوعی در ساخت سیستم‌های امنیتی خودکار، پردازش زبان طبیعی، تشخیص چهره، و تشخیص خودکار تهدید بسیار مهم بوده است.

اگرچه، از آن برای توسعه بدافزارهای هوشمند و حملات برای دور زدن آخرین پروتکل های امنیتی در کنترل داده ها نیز استفاده می شود.

سیستم‌های تشخیص تهدید مجهز به هوش مصنوعی می‌توانند حملات جدید را پیش‌بینی کنند و در صورت بروز هرگونه نقض داده، فوراً به مدیران اطلاع دهند.

3) موبایل هدف جدید است

روندهای امنیت سایبری افزایش قابل توجهی (50 درصد) را برای بدافزارها یا حملات بانکداری تلفن همراه در سال 2019 ایجاد می کند و دستگاه های دستی ما را به یک چشم انداز بالقوه برای هکرها تبدیل می کند.

همه عکس‌ها، تراکنش‌های مالی، ایمیل‌ها و پیام‌های ما تهدیدهای بیشتری برای افراد دارند. ویروس یا بدافزار تلفن های هوشمند ممکن است توجه روندهای امنیت سایبری در سال 2022 را به خود جلب کند.

امنیت سایبری

4) Cloud همچنین به طور بالقوه آسیب پذیر است

با وجود سازمان‌های بیشتر و بیشتری که در حال حاضر بر روی ابرها ایجاد شده‌اند، اقدامات امنیتی باید به طور مداوم نظارت و به روز شوند تا از نشت اطلاعات محافظت شود.

اگرچه برنامه های کاربردی ابری مانند گوگل یا مایکروسافت هنوز به خوبی مجهز به امنیت هستند، اما این کاربر است که به عنوان منبع مهمی برای خطاهای اشتباه، نرم افزارهای مخرب و حملات فیشینگ عمل می کند.

5) نقض داده ها: هدف اصلی امنیت سایبری

داده ها همچنان یک نگرانی اصلی برای سازمان ها در سراسر جهان خواهد بود.

چه برای یک فرد یا یک سازمان، حفاظت از داده های دیجیتال هدف اصلی در حال حاضر است. هر گونه نقص یا اشکال جزئی در مرورگر یا نرم افزار سیستم شما یک آسیب پذیری احتمالی برای هکرها برای دسترسی به اطلاعات شخصی است.

اقدامات سختگیرانه جدید مقررات عمومی حفاظت از داده ها (GDPR) از 25 می 2018 به بعد اجرا شد و حفاظت از داده ها و حریم خصوصی افراد را در اتحادیه اروپا (EU) ارائه می دهد.

به طور مشابه، قانون حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان کالیفرنیا (CCPA) پس از 1 ژانویه 2020 برای حفاظت از حقوق مصرف کنندگان در منطقه کالیفرنیا اعمال شد.

8 راه برای پیشگیری از سرطان سینه

6) اینترنت اشیا با شبکه 5G: عصر جدید فناوری و خطرات

با ظهور و رشد شبکه های 5G، عصر جدیدی از اتصالات درونی با اینترنت اشیا (IoT) به واقعیت تبدیل خواهد شد.

در مورد اینترنت اشیا (IoT) چیست و چرا اهمیت دارد بخوانید؟ این ارتباط بین چندین دستگاه همچنین آنها را در برابر آسیب پذیری های ناشی از نفوذ خارجی، حملات یا یک باگ نرم افزاری ناشناخته باز می کند. حتی استفاده‌شده‌ترین مرورگر جهان که توسط گوگل پشتیبانی می‌شود، کروم نیز دارای اشکالات جدی است.

10 روند برتر امنیت سایبری که در سال 2022 باید مراقب آنها بود

معماری 5G نسبتاً جدید در صنعت است و به تحقیقات زیادی برای یافتن حفره‌هایی برای ایمن کردن سیستم در برابر حملات خارجی نیاز دارد.

هر مرحله از شبکه 5G ممکن است تعداد زیادی از حملات شبکه را به همراه داشته باشد که ممکن است ما از آنها آگاه نباشیم.

در اینجا تولیدکنندگان باید در ساخت سخت افزار و نرم افزار پیچیده 5G برای کنترل نقض داده ها بسیار سختگیرانه عمل کنند.

7) اتوماسیون و یکپارچه سازی

با افزایش اندازه داده ها هر روز، بسیار مهم است که اتوماسیون یکپارچه شده است تا کنترل پیچیده تری بر روی اطلاعات بدهد. تقاضای کار پیچیده مدرن همچنین متخصصان و مهندسان را تحت فشار قرار می دهد تا راه حل های سریع و ماهرانه ای را ارائه دهند و اتوماسیون را از همیشه ارزشمندتر می کند.

اندازه‌گیری‌های امنیتی در طول فرآیند چابک برای ایجاد نرم‌افزار امن‌تر در هر جنبه گنجانده شده‌اند.

حفاظت از برنامه‌های کاربردی وب بزرگ و پیچیده سخت‌تر است، ساخت اتوماسیون و همچنین امنیت سایبری به عنوان یک مفهوم کلیدی در فرآیند توسعه نرم‌افزار.

8) باج افزار هدفمند

یکی دیگر از روندهای مهم امنیت سایبری که به نظر نمی رسد از آن چشم پوشی کنیم، باج افزارهای هدفمند هستند.

به خصوص در صنایع کشورهای توسعه یافته به شدت به نرم افزارهای خاص برای اجرای فعالیت های روزانه خود متکی هستند.

این باج‌افزارها بیشتر متمرکز هستند، مانند حمله Wanna Cry به بیمارستان‌های خدمات سلامت ملی در انگلستان، اسکاتلند بیش از 70000 دستگاه پزشکی را خراب کرد.

اگرچه به طور کلی، باج‌افزار می‌خواهد که داده‌های قربانی را تهدید کند مگر اینکه باج پرداخت شود، اما می‌تواند سازمان بزرگ یا در مورد کشورها را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

بررسی آیفون 13 پرو مکس اپل

9) جنگ سایبری تحت حمایت دولت

هیچ توقفی بین قدرت های غربی و شرقی در تلاش برای برتری وجود نخواهد داشت. تنش بین ایالات متحده و ایران یا هکرهای چینی اغلب اخباری را در سراسر جهان ایجاد می کند، هرچند حملات کم هستند.

آنها تأثیر بسزایی در رویدادی مانند انتخابات دارند. و با توجه به برگزاری بیش از 70 انتخابات در سال جاری، فعالیت های مجرمانه در این مدت افزایش خواهد یافت.

انتظار می رود نقض اطلاعات با مشخصات بالا، اسرار سیاسی و صنعتی به روندهای برتر امنیت سایبری در سال 2022 باشد.

10) تهدیدهای خودی و 10 روند برتر امنیت سایبری

خطای انسانی هنوز یکی از دلایل اصلی نقض داده ها است. هر روز بد یا حفره عمدی می تواند کل یک سازمان را با میلیون ها داده دزدیده شده از بین ببرد.

گزارش Verizon در مورد نقض اطلاعات بینش های استراتژیک در مورد روندهای امنیت سایبری ارائه می دهد که 34 درصد از کل حملات به طور مستقیم یا غیر مستقیم توسط کارمندان انجام شده است.

بنابراین اطمینان حاصل کنید که آگاهی بیشتری در محل ایجاد می کنید تا از هر طریق ممکن از داده ها محافظت کنید.

10 روند برتر امنیت سایبری که در سال 2022 باید مراقب آنها بود

این روندهای امنیت سایبری در سال 2022 مطمئناً ترس بیشتری را در سازمان ها برای جمع آوری اقدامات امنیتی خود ایجاد می کند.

انتظار می رود که سازمان ها بیش از هر زمان دیگری با بیش از 100 میلیارد دلار صرف محافظت از دارایی های خود در سال جاری صرف کنند.

با توجه به اینکه امنیت زیرساخت امروزه بخش مهمی از تقریباً هر سازمانی است، انتخاب خوبی است که منحنی یادگیری خود را در امنیت سایبری از امروز شروع کنند تا برای فردا متخصص شوند. امنیت سایبری ماهر و با تجربه جزو پردرآمدترین متخصصان صنعت فناوری اطلاعات هستند.

آماده کردن بازی امنیتی خود بهترین تماس امروز است و ما می توانیم کمک کنیم. برنامه PG در امنیت سایبری شما را با مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک متخصص در این حوزه به سرعت در حال رشد مجهز می کند.

شما رویکردهای جامعی برای محافظت از زیرساخت خود، از جمله ایمن سازی داده ها و اطلاعات، اجرای تجزیه و تحلیل ریسک و کاهش، معماری امنیت مبتنی بر ابر، دستیابی به انطباق و موارد دیگر با این بهترین برنامه در کلاس خود خواهید آموخت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *