مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

10 فواید با ارزش ماساژ درمانی برای سلامتی

10 فواید با ارزش ماساژ درمانی برای سلامتی

10 فواید با ارزش ماساژ درمانی برای سلامتی :بسیاری از مردم ماساژ را به عنوان یک امر تجملی می‌دانند که صرفاً به منظور دلسوزی کسانی است که آن را دریافت می‌کنند. در حالی که ممکن است نوازش کردن در میان باشد، ماساژ چیزی فراتر از آرامش و لذت لحظه ای است. بسیاری نمی دانند که ماساژ درمانی دارای فواید سلامتی از کاهش استرس تا بهبود گردش خون است.

10 فواید با ارزش ماساژ درمانی برای سلامتی

 

کاهش استرس

تحقیقات نشان داده است که ماساژ می تواند تولید اندورفین (مواد شیمیایی “احساس خوب”) را در بدن شما افزایش دهد. آرامش ناشی از ماساژ همچنین منجر به ترشح سروتونین و دوپامین می شود که منجر به احساس آرامش شدید می شود. علاوه بر این، ماساژ سطح کورتیزول، هورمونی که در پاسخ به استرس تولید می شود را کاهش می دهد. ماساژ درمانی مداوم سطح استرس را به طور مداوم کاهش می دهد.

بیشتر بدانید : چگونه از موهای خود مراقبت کنیم

بهبود خواب

ماساژ می تواند به کسانی که مشکل خواب دارند کمک کند. تحقیقات نشان داده است که ماساژ بر امواج دلتا تاثیر می گذارد. که امواج مغزی مرتبط با خواب عمیق هستند. برخی از تکنیک های ماساژ حتی برای کمک به خواب بهتر نوزادان استفاده شده است.

تقویت سیستم ایمنی بدن

سیستم ایمنی شما کلید سلامتی شماست زیرا دفاع بدن شما در برابر بیماری و عفونت است. مطالعات بالینی نشان داده‌اند که ماساژهای منظم گلبول‌های سفید خون فرد را که با بیماری مبارزه می‌کنند افزایش می‌دهد و تعداد سلول‌های T را کاهش می‌دهد. افزایش سطح سروتونین و افزایش سلول ها بدن شما را برای دفع بیماری های احتمالی مجهزتر می کند.

تسکین سردرد

میگرن مزمن و سردرد تنشی مشکلی است که بسیاری از افراد باید با آن روبرو شوند. ماساژ می تواند در هنگام سردرد یا در یک رول پیشگیرانه کمک کند. اگر از سردرد رنج می برید، ماساژ می تواند فشار سردرد شما را کاهش دهد و درد و ناراحتی را کاهش دهد.

بیشتر بدانید : کدام نوع برس مو برای شما مناسب است؟

اگر می‌خواهید از سردردهای مزمن پیشگیری کنید، ماساژ می‌تواند با کاهش استرس از طریق ترشح سروتونین و سایر مواد شیمیایی به شما کمک کند. کاهش استرس و خواب بهتر ناشی از ماساژ درمانی مداوم منجر به کاهش احتمال سردردهای مزمن می شود.

انعطاف پذیری بهبود یافته

از ماساژ می توان برای کمک به افزایش انعطاف پذیری با تسهیل عضلات و مفاصل استفاده کرد. ماساژ مداوم عضلات شما را شلتر و حرکات شما را روانتر نگه می دارد. انعطاف پذیر نگه داشتن بدن با دامنه حرکتی خوب بسیار مهم است زیرا خطر آسیب در حین فعالیت بدنی را کاهش می دهد.

دردهای جسمی را تسکین می دهد

این احتمالاً واضح ترین مزیت سلامتی در لیست است: ماساژ درد جسمی را کاهش می دهد. هر کسی که ماساژ انجام داده است می تواند از شگفتی هایی که می تواند برای درد عضلانی انجام دهد به شما بگوید.

بیشتر بدانید :5 قانون زیبایی که باید زیر پا بگذارید

ماساژ منجر به کاهش سفتی در ماهیچه ها می شود و به کاهش التهاب معروف است. انتشار مواد شیمیایی مانند سروتونین و دوپامین منجر به آرامش شدید می شود که درد فیزیکی را نیز کاهش می دهد.

کاهش فشار خون

سطوح پایین استرس ناشی از ماساژ باعث کاهش فشار خون می شود. علاوه بر این، ماساژ می تواند گردش خون را بهبود بخشد، که می تواند بر فشار خون تأثیر بگذارد. به طور کلی، مطالعات نشان داده اند که یک برنامه ماساژ مداوم می تواند فشار خون دیاستولیک و سیستولیک را کاهش دهد.

بهبود گردش خون

تکنیک های ماساژ با حرکت دادن خون در مناطق پر ازدحام به گردش خون کمک می کند. فشردن و کشیدن اسیدها را از ماهیچه ها خارج می کند و گردش خون را بهبود می بخشد. بهبود گردش خون می تواند به کاهش فشار خون و سلامت کلی منجر شود.

تقویت توانبخشی

اگر در حال نقاهت پس از آسیب هستید یا فقط در اثر فعالیت درد دارید، ماساژ می تواند شما را در مسیر صحیح بهبودی قرار دهد. با افزایش گردش خون و کاهش تنش، ماساژ ماهیچه های شما را شل نگه می دارد و به بدن شما اجازه می دهد تا اکسیژن و مواد مغذی را بهتر به تمام قسمت های بدن ارسال کند. هر چه بهتر با بدن خود رفتار کنید، زودتر با قدرت کامل باز می گردید.

آرامش و تنفس

همانطور که قبلا ذکر شد، ماساژ باعث کاهش سطح کورتیزول (هورمون تولید شده در پاسخ به استرس) در بدن می شود. این، همراه با ترشح مواد شیمیایی دیگر، بدن شما را در حالت آرامش قرار می دهد که پس از پایان ماساژ ادامه می یابد. آرامش می تواند با کمک به کنترل استرس و اختلالات مرتبط با استرس برای سلامتی شما مفید باشد. آرامش و کاهش استرس در عضلات شما نیز می تواند به الگوهای تنفس بهتر منجر شود. ماساژدرمانگر با شل کردن ماهیچه‌های سینه و کمر، فضای بیشتری را برای منبسط شدن ریه‌ها برای تنفس سالم‌تر ایجاد می‌کند.

ماساژ نه تنها لذت بخش است، بلکه در دراز مدت برای سلامتی شما نیز مفید است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا