مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

12 نکته برای داشتن ناخن های قوی و سالم

12 نکته برای داشتن ناخن های قوی و سالم

12 نکته برای داشتن ناخن های قوی و سالم :متأسفانه، ایجاد ناخن های قوی و سالم در صدر فهرست کارهای بسیاری از افراد قرار ندارد. از این گذشته، بسیاری از ما حتی نمی دانیم از کجا شروع کنیم. اولین قدم برای درک اینکه مراقبت از ناخن از کجا شروع می شود، این است که بدانید ناخن های شما زنده هستند و باید از آنها مراقبت کرد تا به بهترین شکل ظاهر شوند. ناخن های خود را نادیده نگیرید زیرا احساس نمی کنید به اندازه مو یا صورت شما مهم هستند. برای ناخن هایتان هم وقت بگذارید.

12 نکته برای داشتن ناخن های قوی و سالم

در حالی که مانیکور و پدیکور برای ناخن‌های شما عالی هستند و ظاهری خارق‌العاده به آن‌ها می‌دهند، اما فقط یک اصلاح موقت هستند.

بیشتر بخوانید :آموزش پدیکور و مراحل ضروری آن به روش فرانسوی

بعد از مانی یا پدی ناخن های شما در نهایت به حالت قبلی خود باز می گردند. بسته به اینکه چگونه با ناخن های خود رفتار می کنید، ناخن ها شکافته و ضعیف می شوند یا سالم و قوی خواهند بود.

چگونه می توانید به ناخن های خود آن گونه که شایسته است رسیدگی کنید؟ در اینجا 12 نکته ساده وجود دارد که منجر به داشتن ناخن های طبیعی زیبا و سالم می شود.

نحوه کوتاه کردن و سوهان زدن ناخن ها

با استفاده از قیچی یا قیچی تیز مانیکور، ناخن های خود را مستقیماً کوتاه کنید. تمام سعی خود را بکنید که ناخن های خود را حفظ کنید، حتی زیرا لبه های بریده شده می تواند منجر به آسیب بیشتر شود. از سوهان خود برای گرد کردن نوک ناخن های خود استفاده کنید. هنگامی که فایل می کنید، فقط فایلر را در یک جهت حرکت دهید. اگر به جلو و عقب برگردید می‌تواند روی ناخن‌هایتان ساییده شود و آنها را شکننده کند.

ناخن های تمیز و خشک

شستن دست‌ها برای ناخن‌هایتان عالی است، زیرا می‌توانید تمام زباله‌های پنهان شده زیر و اطراف ناخن‌هایتان را پاک کنید. شما همچنین خود را از شر باکتری های ساکن روی ناخن هایتان خلاص می کنید. حتما بعد از شستن دست هایتان را خشک کنید و مطمئن شوید که دست هایتان بیش از حد خشک نشوند. ممکن است نیاز به استفاده از مرطوب کننده داشته باشید (نکته بعدی را بخوانید).

هنگامی که دست های خود را تمیز و خشک نگه دارید، از رشد قارچ ها و باکتری ها در زیر ناخن های خود جلوگیری می کنید. هنگام شستن ظروف یا تمیز کردن با استفاده از هر گونه مواد شیمیایی از دستکش ظرفشویی استفاده کنید. آب داغ حاصل از تمیز کردن می تواند به مرور زمان ناخن های شما را ضعیف کند. زیر آب نگه داشتن ناخن ها در طول یک حمام طولانی نیز ایده بدی است.

از مرطوب کننده استفاده کنید

مرطوب کردن چند بار در روز ناخن های شما را هیدراته نگه می دارد. حتماً مرطوب کننده را به کوتیکول های خود نیز بمالید. آنها را نرم و عالی نگه می دارد. هر نوع لوسیون بدن، کرم دست یا روغن کوتیکول موثر خواهد بود. مرطوب کننده به جلوگیری از شکستن ناخن ها به دلیل خشکی بیش از حد کمک می کند.

از جویدن ناخن ها خودداری کنید

ترک عادت های قدیمی سخت است، اما این یکی باید متوقف شود! اگر به جویدن آنها ادامه دهید، هیچ یک از مراحلی که برای داشتن ناخن های عالی انجام می دهید کمکی نمی کند.

بیشتر بخوانید :چگونه ناخن جویدن را ترک کنیم

همه ما می دانیم که جویدن باعث شکاف و ترک در ناخن های شما می شود، اما باید بدانید که می تواند باعث عفونت شود. اگر بتوانید این عادت را ترک کنید، ناخن ها، دندان ها و سلامت کلی شما بهتر خواهد شد. اگر در اجتناب از جویدن ناخن مشکل دارید، می توانید روی دستان خود بنشینید یا سس تند را روی انگشتان خود قرار دهید. توصیه آن بهتر از آن چیزی است که به نظر می رسد. اگر بتوانید آن را یک هفته بدون جویدن ناخن انجام دهید، از این بهبود شگفت زده خواهید شد و این کار ترک را بسیار آسان تر خواهد کرد.

تغذیه سالم

هر چه سالم تر بخورید، ناخن هایتان سالم تر می شوند. غذاهای غنی از ویتامین A و کلسیم می توانند به شما کمک کنند تا ناخن های محکمی را که به دنبال آن هستید، داشته باشید. غذاهایی مانند زردآلو، هویج، شیر، پنیر و بادام همگی برای داشتن ناخن های سالم عالی هستند. البته، نوشیدن مقدار زیادی آب نیز با هیدراته نگه داشتن بدن و ناخن ها کمک می کند. آب هویج اغلب به کسانی که می خواهند ناخن های خود را تقویت کنند توصیه می شود زیرا حاوی مقادیر زیادی کلسیم و فسفر است.

کوتیکول های خود را به حال خود رها کنید!

در حالی که قبلاً بریدن یا عقب راندن کوتیکول ها یک عمل رایج بود، اکنون همه چیز در حال تغییر است. کوتیکول های شما به دلیلی آنجا هستند. به عنوان یک مانع طبیعی در برابر قارچ ها و باکتری ها عمل کند. با بریدن یا عقب راندن کوتیکول های خود، در نهایت با کوتیکول های قرمز و متورم مستعد عفونت مواجه خواهید شد. این نوع عفونت ها می توانند به بستر ناخن آسیب بزنند و منجر به آسیب دائمی به ناخن شما شوند.

سخت کننده های ناخن آسان است

سفت کننده های ناخن اغلب بسیار مخرب تر از مفید هستند. ناخن های سالم باید انعطاف پذیر باشند، اما سفت کننده های ناخن آنها را شکننده و برآمده می کند. این محصولات به صورت علمی آزمایش نشده اند، بنابراین هیچ مدرک معتبری برای حمایت از ادعای اثربخشی آنها وجود ندارد. توصیه می شود افرادی که ناخن های بسیار ضعیف و شکننده دارند از مکمل های بیوتین استفاده کنند (مستقیماً به زیر مراجعه کنید).

مکمل های بیوتین

برخی از افراد به خصوص ناخن های ضعیفی دارند که یک رژیم غذایی سالم و متعادل برای رفع آن کافی نیست. خوشبختانه، کمک وجود دارد. تحقیقات نشان داده است که مصرف مکمل‌های بیوتین (ویتامین B) می‌تواند ضخامت ناخن را افزایش داده و از شکافتن و شکستگی ناخن جلوگیری کند. بنابراین، چه ناخن‌های ضعیفی دارید یا فقط می‌خواهید سلامت ناخن‌هایتان را تقویت کنید. بیوتین می تواند راه حلی برای شما باشد.

از  استون استفاده نکنید

ثابت شده است که لاک پاک کن های مبتنی بر استون ناخن ها را ضعیف کرده و باعث شکننده شدن آنها می شوند. اکثر متخصصان پوست موافق هستند که برای حفظ سلامت ناخن ها باید از لاک پاک کن های مبتنی بر استون اجتناب شود. اگر از قبل n شکننده دارید
مشکل، پاک کننده پولیش فقط مشکل را تشدید می کند.

از اکستنشن کامل ناخن استفاده نکنید

به طور کلی پذیرفته شده است که اکستنشن ناخن برای ناخن های شما مضر است. آنها می توانند منجر به عفونت های قارچی و باکتریایی و حتی آسیب دائمی شوند. در حالی که اکستنشن نوک هنوز برای ناخن‌های شما مضر است، اما به طور قابل‌توجهی خطر کمتری نسبت به اکستنشن ناخن کامل دارد، زیرا سطح کمتری را پوشش می‌دهد. نه نوک یا اکستنشن کامل برای ناخن های سالم توصیه نمی شود.

از برس ناخن استفاده کنید

عدم استفاده از ابزار تمیز کننده مناسب روی ناخن ها می تواند منجر به آسیب و عفونت شود. از ابزار تیز برای خراش دادن و تمیز کردن زیر ناخن های خود استفاده نکنید. یک لغزش کوچک و ممکن است درد زیادی داشته باشید! جدا از خطر زخم، ممکن است با ایجاد شکاف بین ناخن و بستر ناخن نیز در خطر عفونت باشید. برس ناخن ابزاری عالی برای تمیز کردن ناخن های شماست. موها به اندازه کافی سفت هستند تا ناخن های شما را به طور کامل بدون آسیب رساندن تمیز کنند. فقط مطمئن شوید که به آرامی مالش دهید.

ناخن های شما ابزار نیستند

ناخن های شما می توانند ابزار بسیار مفیدی برای تعدادی از کارها مانند باز کردن نامه ها یا پاره کردن کیسه ها یا بسته بندی باشند. متأسفانه، اگر می‌خواهید ناخن‌هایتان سالم باشد، باید به جای آن از یک قیچی یا چاقو استفاده کنید. شما نمی خواهید میخ هایی را که زحمت کشیده اید با خم کردن یا پاره کردن یک میخ در حین پاره کردن پاکت، هدر دهید. از این گذشته ، احتمالاً یک نامه بازکن در این نزدیکی هست.

لطفا نظرات خود را با ما درمیان بگذارید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *