مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

3 علامت که نشان می دهد ماشین نیاز به تعویض لاستیک دارد

3 علامت که نشان می دهد ماشین نیاز به تعویض لاستیک دارد :مکانیک کسی است که برای کسب دانش و تخصص در تعمیر خودرو، آموزش انجام داده است. برخی از کارهایی که ممکن است متوجه شوید که انجام می دهید تعمیر و تعویض قطعات خودرو است. تشخیص مشکلات خودروها و کامیون ها و تعمیر و نگهداری منظم خودروها.

3 علامت که نشان می دهد ماشین نیاز به تعویض لاستیک دارد

در طول حرفه شما به عنوان مکانیک، مشتریان و مشتریان برای مشاوره به شما مراجعه می کنند و گاهی اوقات در حالی که در حال تعمیر خودرو هستید، می بینید که چیزی کار نمی کند یا چیز دیگری باید تغییر کند و باید حرفه ای ترین کار خود را ارائه دهید. مشاوره وقتی مشتریان برای مشاوره به شما مراجعه می کنند، مهم است که خود را از شغل خود جدا کنید. به این معنی که ایجاد یک رابطه اعتماد با مشتریان و ارائه مشاوره به آنها در حالی که به بودجه پولی آنها فکر می کنید مهم است.

هر آنچه که باید در مورد آج لاستیک باید بدانید

وقتی یک مکانیک خودرو می شوید، بخشی از کار شما این است که به مشتریان و مشتریان در مورد تعمیرات احتمالی مورد نیاز خودرو مشاوره دهید. اما همچنین وظیفه شما این است که لاستیک های مشتریان خود را بررسی کنید و زمانی که زمان تعویض آنها فرا رسید به آنها اطلاع دهید. آج روی تایر یک راه عالی برای دانستن اینکه آیا لاستیک نیاز به تعمیر دارد یا برای تعویض آن است. دو روش وجود دارد که می توانید از آج ها استفاده کنید تا ببینید عمر لاستیک به پایان رسیده است یا خیر. اولین مورد اندازه گیری آج است. دو راه وجود دارد، اولی اندازه گیری آن با گیج است، هرگز نباید زیر 1/16 اینچ باشد.

بیشتر بدانید:  نحوه ثبت نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

سایش آج لاستیک خودرو

سایش آج لاستیک خودرو

راه دیگر استفاده از یک پنی است. سر پنی را پایین قرار دهید و اگر قادر به دیدن سر هستید، متأسفانه لاستیک باید تعویض شود. راه دیگر برای تعیین وضعیت لاستیک، بررسی نوار نشانگر سایش آج است. این یک ویژگی جدیدتر است که ممکن است تایرهای قدیمی هنوز آن را نداشته باشند. اما با بزرگتر شدن لاستیک، ممکن است نشانگرهای سایش آج را مشاهده کنید که در لاستیک تعبیه شده است. آنها میله هایی هستند که با از بین رفتن آج شروع به ظاهر شدن می کنند. بنابراین اگر تعدادی میله روی تایر مشاهده کردید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که با مشتری در مورد گزینه های تایر صحبت کنید.

مکانیکی که یک لاستیک را در گاراژ تعمیر نگه می دارد. تعویض لاستیک های زمستانی و تابستانی

ترک های دیواره جانبی

دیواره کناری لاستیک روش دیگری است که می توانید ببینید آیا تایر تمام شده است یا خیر. این چک کمی ساده تر از آج است. هنگامی که در آموزش مکانیک می بینید که اگر به دیواره کناری نگاه کنید و خطوط یا بریدگی هایی را مشاهده کنید که به اندازه کافی بزرگ هستند که بتوانید مستقیماً آن را ببینید، این نشانه نشتی است یا اینکه ممکن است به زودی منفجر شود. بنابراین اگر لاستیک‌های زمستانی شخصی را برای تابستان خود تعویض می‌کنید و می‌بینید که لاستیک‌های تابستانی دارای بریدگی یا چیزی در قسمت جانبی هستند، باید از نصب آن خودداری کنید و در عوض به مشتری خود توصیه کنید و به مشتری خود نشان دهید که برای ایمنی آنها مفید است. از ضربه زدن خودداری کنید و فورا لاستیک ها را تعویض کنید.

لاستیک های مستعمل اغلب می توانند باعث لرزش شوند، از مشتریان خود بخواهید در صورت شکایت از این مشکل فوراً وارد شوند

لرزش زیاد هرگز نشانه خوبی نیست

به عنوان یک مکانیک، خواهید دید که برخی از مشتریان تماس می گیرند و می گویند که ماشین آنها بسیار لرزش دارد. مسائل زیادی وجود دارد که می تواند باعث ایجاد لرزش شود، اما یکی از مواردی که مردم همیشه نمی دانند این است که لاستیک های آنها ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض کامل داشته باشد. بدون توجه به علت لرزش، اگر لرزش درست به نظر نمی رسد یا تشدید می شود، مشتریان باید مستقیماً به تعمیرگاه مراجعه کنند. این می تواند به دلیل ناهماهنگی یا عدم تعادل لاستیک باشد. اما ممکن است لاستیک شما نیز مشکل داشته باشد. حتی اگر هیچ علامتی روی لاستیک وجود نداشته باشد، ممکن است یک مشکل داخلی باشد و رانندگی در حین تکان دادن آن می تواند آسیب بیشتری به لاستیک وارد کند و در نهایت منجر به ترکیدن آن شود. هر زمان که مشتری شما تماس گرفت و شکایت کرد که ماشین آنها می لرزد، به آنها بگویید که بلافاصله ماشین خود را به مغازه بیاورند تا آن را بررسی کنند.

بیشتر بدانید: دلیلی افزایش خودروهای الکتریکی در سال 2022

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *