مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

5 عادت بدی که خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد

خطر ابتلا به سرطان

5 عادت بدی که خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد :برای جلوگیری از درمان سرطان، باید از سرطان دوری کنیم. عادات سالم می تواند خطر ابتلا به بیماری را به طور کلی کاهش دهد. در اینجا 5 عادت بدی که ممکن است خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهند، آورده شده است.

5 عادت بدی که خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد

1. خوردن یک رژیم غذایی ناسالم

این ممکن است یکی از مهم ترین عادت هایی باشد که وقتی می خواهید خطر سرطان خود را کاهش دهید باید روی آن تمرکز کنید. رژیم غذایی سرشار از میوه ها و سبزیجات غنی از مواد مغذی داشته باشید و از گوشت قرمز و غذاهای فرآوری شده پرهیز کنید. از نوشابه و شیرین کننده های مصنوعی خودداری کنید و در صورت امکان از آب استفاده کنید. در حالی که برخی از مطالعات ارتباط بین مصرف مواد غذایی ناسالم و خطر ابتلا به سرطان را نشان می‌دهند (بر خلاف علت)، نمی‌توان منکر این شد که یک سیستم ایمنی سالم به طور کلی به پیشگیری از بیماری کمک می‌کند.

2. ورزش نکردن به اندازه کافی

مراقبت از بدن برای سلامت مادام العمر ضروری است. با توجه به Medicine & Science in Sports & Exercise، برخی شواهد نشان می دهد که سبک زندگی بی تحرک ممکن است خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد. بسته به شدت ورزش باید حداقل یک تا سه ساعت در هفته ورزش کنید. اگر یک کار کم تحرک انجام می دهید، اطمینان از اینکه به اندازه کافی ورزش می کنید بسیار مهم است.

نارسایی قلبی چیست؟علل،علائم و راههای درمان

3. نوشیدن بیش از حد الکل

مصرف بیش از حد الکل خطر ابتلا به سرطان را تا حد زیادی افزایش می دهد. در حالی که بسیاری از مواد مشکوک به سرطان وجود دارد، الکل یکی از سرطان زاهای شناخته شده برای انسان است. علاوه بر این، الکل به عنوان عامل بیماری کبد، فشار خون بالا و اضطراب و افسردگی شناخته شده است. در صورت امکان مصرف الکل را حذف کنید یا در حد اعتدال بنوشید.

4. به خودتان اجازه دهید که بیش از حد استرس داشته باشید

تعجبی ندارد که ذهن و بدن به هم مرتبط هستند. پاسخ بدن شما به استرس شامل فشار خون بالا، ضربان قلب سریع و قند خون بالا است. استرس همچنین می تواند منجر به عادات بد دیگری مانند پرخوری، سیگار کشیدن و نوشیدن الکل شود. همه اینها با سرطان مرتبط هستند.

بررسی آیفون 13 پرو مکس اپل

5. بهداشت ضعیف دهان

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن ممکن است فراتر از سلامت دندان باشد. مطالعه ای در مجله موسسه ملی سرطان نشان داد که بیماری لثه خطر ابتلا به سرطان ریه و روده بزرگ را تا 24 درصد افزایش می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *