مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

5 ورزش برای کاهش چربی شکم

با این حرکات سازنده خود را برای از بین بردن چربی شکم و کاهش سرعت پیری آماده کنید.

احتمالاً با افزایش سن از فواید تناسب اندام آگاه هستید. افزایش سن تغییرات زیادی را به همراه دارد، از جمله از دست دادن توده عضلانی، و به طور بالقوه می توانید مشکلات سلامتی مانند پوکی استخوان، آرتروز و کمردرد را تجربه کنید. فعالیت بدنی منظم می تواند به تقویت استخوان ها و کاهش درد ماهیچه ها و مفاصل کمک کند. با انجام تمرینات ورزشی خود، ممکن است از خطرات سلامتی مرتبط با چربی احشایی، از جمله دیابت نوع 2، سکته مغزی و بیماری قلبی نیز جلوگیری کنید. بنابراین، ما چند تمرین بسیار زیبا را گردآوری کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند چربی شکم را از بین ببرید و پیری را کند کنید. چه چیزی بهتر از این؟

بیایید ابتدا در مورد تمرینات قدرتی صحبت کنیم. این شکل از ورزش باید در بالای ذهن شما باشد، زیرا به شما کمک می کند تا ماهیچه ها را بسازید و حفظ کنید. ورزش‌های قدرتی متابولیسم شما را افزایش می‌دهند، به کاهش چربی کمک می‌کنند و به بدن شما کمک می‌کنند تا کاملاً جوان بماند.

در مرحله بعد، بیایید الگوهای حرکتی اصلی را که برای انجام موفقیت آمیز نیاز دارید، مرور کنیم. آنها از اسکات، لولا، فشار، کشش و لانژ تشکیل شده اند. اکثر تمرینات شما باید حرکاتی از هر یک از این دسته ها داشته باشند، زیرا نتایج مورد نظر شما را به همراه خواهند داشت.

بنابراین بدون تأخیر بیشتر، بیایید به پنج تمرینی بپردازیم که به کاهش چربی شکم و کاهش سرعت پیری کمک می کند. آنها را به روال خود اضافه کنید و برای بهره مندی از مزایای آن آماده شوید. مربی می‌گوید و در مرحله بعد، 6 بهترین تمرین برای بازوهای قوی و محکم در سال 2022 را از دست ندهید.

1. اسکات جام دمبل

اسکات با جام دمبل

اسکوات جام دمبل خود را با گرفتن یک دمبل به صورت عمودی در جلوی سینه آغاز کنید. اطمینان حاصل کنید که هسته شما سفت باقی می ماند، باسن خود را به عقب فشار دهید و تا زمانی که ران های شما موازی با زمین شوند، به حالت چمباتمه بنشینید. سپس از طریق پاشنه ها و باسن خود رانندگی کنید تا به عقب بایستید و چهار پا و باسن خود را خم کنید تا به پایان برسد. 3 ست 8 تا 10 تکراری را کامل کنید.

مطالب مرتبط: آنچه علم در مورد عادات ورزشی می گوید که پیری را کند می کند

2. هالتر رومانیایی ددلیفت

ددلیفت رومانیایی هالتر

برای انجام این حرکت بعدی، یک هالتر را بگیرید و آن را درست در مقابل بدن خود قرار دهید. قفسه سینه خود را بلند نگه دارید و زانوها را نرم نگه دارید، باسن خود را به سمت عقب فشار دهید در حالی که هالتر را به سمت پایین ران خود بکشید. هنگامی که احساس کردید در حال کشش محکم همسترینگ هستید، باسن خود را به سمت جلو ببرید و باسن خود را فشار دهید تا به پایان برسد. 3 ست 10 تا 12 تکراری را کامل کنید.

مربی می گوید: تمرین شماره 1 برای داشتن یک سبک زندگی فوق العاده سالم

3. پرس نیمکت دمبل شیب دار

پرس نیمکت دمبل را شیب دهید تا چربی شکم را از بین ببرید و پیری را کند کنید

پرس نیمکت دمبل شیب دار را با دراز کشیدن روی یک نیمکت شیب دار با یک دمبل در هر دست شروع کنید. وزنه ها را مستقیماً بالای سر خود نگه دارید و بازوهای خود را کاملاً دراز کنید. در حالی که وزنه ها را به سمت سینه پایین می آورید، تیغه های شانه خود را به سمت عقب و پایین به داخل نیمکت بکشید. یک کشش محکم قفسه سینه را در پایین انجام دهید، سپس وزنه ها را به حالت اولیه فشار دهید، قسمت بالای سینه و سه سر را در بالا فشار دهید. 3 ست 8 تا 10 تکراری را انجام دهید.

4‌. دستگاهای سیم‌کشی

ردیف کابل چسبندگی عریض برای از بین بردن چربی شکم و کندی پیری

برای این تمرین بعدی، ضمیمه را روی یک ماشین ردیفی نشسته بگیرید و پاهای خود را محکم روی پد پا قرار دهید. دسته را بیرون بکشید، سپس پاهای خود را کاملا صاف کنید. اطمینان حاصل کنید که قفسه سینه‌تان بلند می‌ماند در حالی که آرنج‌هایتان را به سمت باسن‌تان عقب می‌برید، کمر و لت‌هایتان را به سختی می‌فشارید تا تمام شود. بازوهای خود را صاف کنید و قبل از انجام یک تکرار دیگر کشش محکمی در تیغه های شانه خود داشته باشید. 3 ست 10 تا 12 تکراری را انجام دهید.

 

5. لانج معکوس دمبل

 مربی در حال نشان دادن حرکت معکوس دمبل برای از بین بردن چربی شکم و کند شدن پیری

یک دمبل در هر دست برای این تمرین نهایی، Dumbbell Reverse Lunges بگیرید. سپس با یک پا یک گام بلند به سمت عقب بردارید. پاشنه پا را محکم روی زمین قرار دهید، سپس خود را پایین بیاورید تا زمانی که زانوی پشتی شما زمین را لمس کند. با پای جلویی خود فشار دهید تا به سمت بالا برگردید، سپس با سمت دیگر این کار را تکرار کنید. 3 ست 10 تکراری را برای هر پا انجام دهید.

مرتبط:5 تا از بهترین تمریناتی که همه افراد باید انجام دهند

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *