مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

5 چیزی که گوشی های بلک بری درست انجام دادند (و 5 موردی که انجام ندادند)

5 چیزی که گوشی های بلک بری درست انجام دادند (و 5 موردی که انجام ندادند) : پیدا کردن یک تلفن قدیمی در کشو و روشن کردن آن برای دیدن اینکه آیا هنوز کار می کند یکی از لذت های بزرگ زندگی است

بلک بری مروارید

پیدا کردن یک تلفن قدیمی در کشو و روشن کردن آن برای دیدن اینکه آیا هنوز کار می کند یکی از لذت های بزرگ زندگی است (ما هرگز نگفتیم که اینجا در TechRadar مردمی هیجان انگیز هستیم).

5 چیزی که گوشی های بلک بری درست انجام دادند

اما اگر گوشی مذکور بلک بری است، از این مشکل خلاص شوید – از 4 ژانویه کار خود را متوقف کرد. بلک بری از سال 2016 یک تلفن غیر اندرویدی جدید تولید نکرده است. حتی بیشتر از این هم سیستم عاملی منتشر نکرده است. و اکنون سرویس را خاموش کرده است، یعنی بدون تماس تلفنی، بدون ایمیل، بدون پیام… نادا.
انصافاً، اکثر دارندگان BB در طول سال‌ها به iOS یا Android مهاجرت کرده‌اند – با نبود ویندوز فون نیز، این روزها یک انتخاب نسبتاً باینری است.
حتی طرفداران سرسخت بلک بری که خواهان مودهای منفی بودند، مجبور شدند به اندروید مهاجرت کنند: در سال‌های اخیر، یک قرارداد مجوز با TCL چین، نام برند را با سیستم عامل Google که به بخش پشتیبان قدرت می‌داد، زنده نگه داشت.
اما اکنون، دستگاه پشتیبانی از زندگی خاموش شده است و دستگاه های قدیمی بلک بری «دیگر به طور قابل اعتماد کار نمی کنند»، بلک بری می گوید. پس بیایید برای یک دقیقه نوستالژیک باشیم و به پنج چیز که بلک بری به طرز خارق العاده ای درست گفته است – و پنج مورد که به شدت اشتباه کرده است، نگاه کنیم.

5 چیز که گوشی های بلک بری درست شده اند

بلک بری 9900
5 چیز که گوشی های بلک بری درست شده اند

1. نور «به من نگاه کن».

گاهی اوقات، کوچکترین چیزها بیشترین تأثیر را دارند. این هرگز درست از چراغ اعلان چشمک زن نبود – چیزی که ما حتی امروز مشتاق آن هستیم. تلفن‌های اندرویدی ممکن است صفحه‌نمایش همیشه روشن داشته باشند، اما در چشم‌های رز رنگ‌شده ما هیچ چیزی به آن نزدیک نمی‌شود.
بیخیالش؟ شانسی وجود ندارد. نمی توانستی آن را ببینی خارشی که باید خراشیده می شد. چه کسی ما را می خواست؟ مهم بود؟ فقط یک راه برای فهمیدن..
سبز چشمک زن به معنای «آرام باشید – شما آنلاین هستید»، آبی برای بلوتوث (بدیهی است) یا قرمز برای گفتن «Oi!» بود.
و شما می توانید آن را نیز سفارشی کنید. در روزهایی که هر چیزی فراتر از آهنگ زنگ پلی‌فونیک لوکس بود، این استاندارد طلایی در شخصی‌سازی بود.

2. بهترین صفحه کلید

پیشگوی اپل هنگام رونمایی از آیفون گفت: «همه این کیبوردها را دارند که وجود دارند، چه نیاز داشته باشید یا نه.» “شما چگونه این را حل میکنید؟”
نکته کلیدی: کاربران بلک بری نمی خواستند این مشکل حل شود.
کلیدها با یک کلیک رضایت بخش قابل لمس بودند. کوچک، اما نه خیلی کوچک. می‌توانستیم از یک یا دو دست استفاده کنیم و به نظر می‌رسید که آنها همیشه می‌دانستند ما چه می‌خواهیم بگوییم. حتی در سال‌های بعد، پس از معاشقه و شکست با صفحه‌نمایش‌های لمسی، صفحه‌کلید به بلک‌بری بازگشت زیرا همان چیزی بود که کاربران می‌خواستند. خوش اومدی دوست قدیمیدستگاه‌های دیگری نیز امتحان کردند –

5 چیزی که گوشی های بلک بری درست انجام دادند (و 5 موردی که انجام ندادند)

موتورولا Q، تلفن بدبخت فیس‌بوک چاچا HTC و چند دستگاه دیگر نیز راه افتاد. اما آنها همیشه تقلید ضعیف بودند. شایعات حاکی از آن بود که کلیدها شبیه دانه های بلک بری هستند – از این رو نام شرکت. و هنگامی که برخی طعم شیرینی از این میوه را داشتند، ترک کردن آن برایشان سخت بود.

3. در پیام

تلفن بلک بری که روی پول دراز کشیده است
تلفن بلک بری که روی پول دراز کشیده است
یک سرویس پیام اختصاصی برای قفل کردن کاربران. قبلاً کجا شنیده بودیم؟ نه اپل، شما از قلاب خارج شده اید. چون RIM اول به اینجا رسید.
برای بسیاری از ما، BBM دلیل خرید بلک بری بود. یک سرویس پیام‌رسانی فوق‌ایمن قفل شده که به کاربران امکان می‌دهد دوستان یا گروه‌ها را DM ارسال کنند و فایل‌ها را به صورت ایمن ارسال کنند. کاربران تجاری آن را دوست داشتند – نوجوانان و هزاره ها، حتی بیشتر. ناگهان، «پین شما چیست» پیام تبریک نوجوانان از سوی افرادی غیر از قاتل بود.
و اگر فوراً پاسخی به پیام خود دریافت نکردید، می‌توانید پینگ کنید (اصولاً شخصی را که شما را نادیده می‌گیرد با معادل دیجیتالی که به طور مداوم به صورت او فشار می‌دهد، آزار دهید.)
اما زمان برای هیچ مردی منتظر نمی ماند. امتناع بلک بری از باز شدن روی پلتفرم های دیگر در نهایت به بی ربط شدن آن کمک کرد. با وجود گزینه های متقابل پلتفرم مانند WhatsApp در صحنه، زمانی که BBM تصمیم گرفت خود را در جای دیگری در دسترس قرار دهد، دیگر خیلی دیر شده بود. یک درس در آنجا وجود دارد: دست به کار نشوید.

4. مورد در نقطه

این روزها، شما خوش شانس هستید که با گوشی هوشمند خود یک شارژر در جعبه دریافت می کنید. با وجود تمام ایرادات شرکتی، سخاوت یکی نبود.
جعبه گشایی گنجینه ای از چیزها را به ما داد: از یک جلد چرمی درجه یک حک شده با لوگوی بلک بری گرفته تا یک گیره کمربند (به دلیل بدجنسی ها) تا برخی از وسایل اضافی معمولی مانند کابل همگام سازی و سی دی رام.
برخی از بازارها واقعاً قایق استعاری را کنار زدند – از جمله یک پایه شارژ رسمی کرومی RIM و یک پارچه پولیش.
بلک بری ها دستگاه های درجه یک بودند و طبق استانداردهای روز یک پنی بسیار قیمت داشتند. این انتظار وجود نداشت که مشتریان باید در بالای آن نیکل و دایم شوند. بازار 2022 می تواند یک یا دو چیز یاد بگیرد.

5. حداکثر نوردهی

چیزهایی وجود دارد که با پول نمی توان خرید: زندگی ابدی، عشق واقعی، کلاس واقعی. و یک تأیید f
رام اپرا یکی از ثروتمندترین ستاره های جهان، او نمی گوید چیزی را دوست دارد مگر اینکه خودش بخواهد.
و او نمی توانست در مورد بلک بری خود سکوت کند.
در واقع، اپرا بلک بری 7105T را به عنوان یکی از «چیزهای مورد علاقه» خود در سال 2005 در کیسه ای از چیزهایی که به عنوان بخشی از نمایش سالانه روز شکرگزاری به مخاطبانش داده شد، گنجاند. برخی از مدیران اجرایی برای این قرار گرفتن در معرض یک کلیه می‌فروشند.
مسلماً این شروع RIM (شرکت مادر بلک بری) بود که به شکلی بزرگ از شرکتی به مصرف‌کننده منجنیق می‌شد و دستگاه‌های RIM در دستان همه از کیم کارداشیان گرفته تا پرزیدنت اوباما (که باید یک نسخه فوق‌ایمن سفارشی طراحی می‌کردند) ظاهر شد. ). ناگفته نماند تقاضا در میان جو و جین عمومی.
این قبل از روزهای «گرام» بود، قبل از تأثیرگذاری همانطور که می‌دانیم – و بلک‌بری بزرگترین تأثیرگذار از همه آنها بود – در تلویزیون پربیننده ایالات متحده.

5 مورد اشتباه گوشی های بلک بری

BlackBerry Bold 9700
5 مورد اشتباه گوشی های بلک بری

1. برنامه – کاملاً تاسف بار

BlackBerry App World مرطوب‌ترین و ضعیف‌ترین فروشگاه اپلیکیشنی بود که می‌توانستید روی یک تلفن داشته باشید. چه ناامیدی از قضا، بلک بری همیشه باز بوده و به برنامه های خارجی اجازه می دهد تا با سهولت نسبی نصب شوند. اما اپل و اندروید ویترین های مدیریت شده و مدیریت شده را به ما دادند. RIM دنبال شد و شکست خورد و قلب ما را در این روند شکست.
برخی از برنامه ها – مانند Screen Muncher (یک برنامه اسکرین شات سرگرم کننده و مورد علاقه خاص ما) – به BlackBerry عملکرد بیشتری دادند. اما مثل این بود که از لابه لای یک رودخانه کثیف می گذشتیم تا الماسی پیدا کنید – و حتی با کمی پلاستیک براق روبرو نشدید.
حتی در آن زمان، همانطور که نوشتیم، اپلیکیشن ها به اندازه گوشی ها، گوشی ها را می فروشند. توسعه دهندگان را از دست می دهید، بازار را از دست می دهید. ارزش وقت توسعه دهندگان را نداشت – و ارزش وقت ما را هم نداشت.

2. ضربه های لمسی

این برنده شدن نیست، این شرکت کردن مهم است، درست است؟ اشتباه. اگر ایده خوبی ندارید – دوری کنید. اما آینده نگری چیز شگفت انگیزی است.
با افزایش فشار ناشی از فروش آیفون به اپراتورهای قدرتمند ایالات متحده (این روزهایی بود که آیفون در انحصار Cingular، اکنون AT&T بود)، ورایزون بر بلک بری فشار می آورد تا یک رقیب پیدا کند.
اگر شک دارید، فقط بگویید نه. پاسخ بلک بری: “مطمئناً، طوفان اینجاست.” و هرگز نام تلفن مناسب تر نبود. ما متنفریم که بگوییم این یکی از بدترین گوشی های تاریخ بوده است. اما این یکی از بدترین گوشی های تاریخ بود.
ایده ساده بود – یک تخته، مانند آیفون. اما با عجله و با کسری از سرمایه گذاری تحقیق و توسعه ایجاد شده است. صفحه‌کلیدی که کاربران بلک‌بری دوست داشتند از بین رفت و با نسخه‌ای روی صفحه جایگزین شد که نیاز به فشار دادن کل صفحه برای هر لمس داشت. بله، به همان اندازه که به نظر می رسید دردناک بود.
این یک فاجعه از منظر رابط کاربری بود، و زمانی که تلفن‌ها هزاران عدد شروع به شکستن کردند و ورایزون برای تعمیر آنها از RIM درخواست پرداخت کرد، یک فاجعه برای نتیجه نهایی RIM بود.
یک Storm بدبخت 2 دنبال شد، اما این اشتباه را اصلاح نکرد، و به نظر می رسید که حمله بعدی بلک بری به فضای تبلت با PlayBook اوضاع را بدتر می کند. راه‌اندازی دستگاهی که در ابتدا نمی‌توانست قطعات اصلی بلک‌بری مانند ایمیل، مخاطبین و تقویم را بدون تلفن همراه بلک‌بری به‌درستی اجرا کند، دنیایی دور از راحتی همه‌کاره آی‌پد بود، که تا آن زمان به خوبی تثبیت شده بود. برای بسیاری، این تصور را در ذهن آنها تثبیت کرد که RIM طرح را از دست داده است.

3. حمله کرک

بلک بری ها سرگرم کننده بودند – اما همچنین اعتیاد آور بودند. اصطلاح Crackberry به عنوان یک اصطلاح شوخی ابداع شد، مفهوم آن این بود که این دستگاه‌ها کاربران را مانند یک داروی کلاس A جذب می‌کنند. اما این اجبار برای خیلی ها واقعی بود. آنها فقط نتوانستند آنها را زمین بگذارند.
بیشتر بدانید : همه چیز درباره ویندوز 11 + تصویر
انصافاً، قبل از آمدن بلک بری، تنها کاری که گوشی ها واقعاً می توانستند انجام دهند این بود که Snake را بازی کنند و پیامک ارسال کنند. ایجاد یک آهنگ زنگ با تایپ روشی تعدادی اعداد، پاسخ دوپامینی را در مغز ایجاد نمی کند، مانند دریافت پاسخ فوری به ایمیل خود، که به طرز باورنکردنی قادر به ارسال آن در حین سوار شدن در اتوبوس هستید.
بنابراین منصفانه نیست که همه تقصیرها را در اینجا به پای RIM بیاندازیم. ما چیز جدید و هیجان انگیزی گرفتیم و آن را دوست داشتیم. اما کاربران به سختی توانستند خاموش شوند. و این جذابیت چراغ اعلان قرمز چشمک زن به این میل برای بررسی مداوم اعلان ها دامن زد – چیزی که حتی امروز هم در iOS و Android که گزینه ها و نکاتی در مورد چگونگی کاهش زمان صفحه نمایش ارائه می دهند رایج است. میراث کراکبری، اگر دلایل درستی نداشته باشد، همچنان ادامه دارد.

4. تکبر

بلک بری کی وان
یکی از تلفن های اندرویدی بلک بری به نام BlackBerry KeyOne (اعتبار تصویر: TechRadar)
به قول خودشان غرور قبل از پاییز می آید. و بلک بری این را به سختی یاد گرفت. برای اینکه در اوج بمانید، نمی توانید ثابت بایستید، اما RIM متوجه شد که این کار را انجام می دهد.
وقتی آیفون راه‌اندازی شد، نمی‌توانست به ما ایمیل فشار بدهد (حتی نمی‌توانست به ما کپی و چسباندن بدهد!). تصور سرورهای Exchange مبتنی بر مایکروسافت (مورد علاقه‌های دنیای شرکت‌ها) قابل دسترسی در دستگاه iOS غیرقابل تصور بود. هیچ برنامه خارجی وجود نداشت، در حالی که بلک بری به کاربران اجازه می داد
رام اپرا یکی از ثروتمندترین ستاره های جهان، او نمی گوید چیزی را دوست دارد مگر اینکه خودش بخواهد.
و او نمی توانست در مورد بلک بری خود سکوت کند.
در واقع، اپرا بلک بری 7105T را به عنوان یکی از «چیزهای مورد علاقه» خود در سال 2005 در کیسه ای از چیزهایی که به عنوان بخشی از نمایش سالانه روز شکرگزاری به مخاطبانش داده شد، گنجاند. برخی از مدیران اجرایی برای این قرار گرفتن در معرض یک کلیه می‌فروشند.
مسلماً این شروع RIM (شرکت مادر بلک بری) بود که به شکلی بزرگ از شرکتی به مصرف‌کننده منجنیق می‌شد و دستگاه‌های RIM در دستان همه از کیم کارداشیان گرفته تا پرزیدنت اوباما (که باید یک نسخه فوق‌ایمن سفارشی طراحی می‌کردند) ظاهر شد. ). ناگفته نماند تقاضا در میان جو و جین عمومی.
این قبل از روزهای «گرام» بود، قبل از تأثیرگذاری همانطور که می‌دانیم – و بلک‌بری بزرگترین تأثیرگذار از همه آنها بود – در تلویزیون پربیننده ایالات متحده.
بیشتر بدانید : صفحه نمایش QD-OLED چیست؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *