مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

7 بهترین ابزار ایمن انتقال فایل مدیریت شده (MFT) برای تجارت

بهترین ابزار ایمن انتقال فایل مدیریت شده

7 بهترین ابزار ایمن انتقال فایل مدیریت شده (MFT) برای تجارت: انتقال سریع و ایمن فایل برای هر کسب و کاری بسیار مهم است. استفاده از نرم افزار انتقال فایل مدیریت شده امن (MFT) می تواند به شما کمک کند.

برای هر شرکتی، انتقال فایل بین اعضای تیم و سایر ذینفعان بخشی اجتناب ناپذیر از فرآیند کسب و کار است. به خصوص اگر سازمان با فناوری اطلاعات سر و کار دارد، باید از انتقال سریع و ایمن فایل اطمینان حاصل کند تا با الزامات تجاری در حال تغییر خود هماهنگ باشد.

در حالی که حالت های مختلف انتقال فایل و اشتراک فایل وجود دارد، راه حل های انتقال فایل مدیریت شده در زمان های اخیر بسیار محبوب شده اند. در اینجا، با انتقال امن فایل مدیریت شده، ویژگی های آن و برترین برنامه های نرم افزار انتقال فایل مدیریت شده آشنا خواهید شد.

7 بهترین ابزار ایمن انتقال فایل مدیریت شده (MFT) برای تجارت

انتقال فایل مدیریت شده چیست؟

انتقال فایل مدیریت شده یا MFT یک حالت قابل اعتماد و کارآمد برای انتقال امن فایل است. ابزارهای MFT فایل یا داده های شما را با استفاده از Open PGP، رمزهای AES یا پروتکل های دیگر قبل از ارسال آن به گیرنده رمزگذاری می کنند.

در نظر گرفته می شود که نسبت به سایر روش ها و پروتکل های انتقال فایل مانند پروتکل انتقال فایل (FTP)، پروتکل انتقال فایل امن (SFTP) و پروتکل انتقال ابرمتن (HTTP) برتری دارد. داده های با حجم بالا

راه حل های مدیریت شده انتقال فایل

به همین دلیل شرکت هایی که به خرده فروشی، تولیدی، بهداشت و درمان، بانکداری، مخابرات و بیمه تعلق دارند این روش را بر سایر فناوری ها ترجیح می دهند.

تفاوت بین MFT و سایر گزینه های اشتراک گذاری فایل

نگاهی به تفاوت MFT با سایر پروتکل های محبوب انتقال فایل بیندازید:

MFT در مقابل FTP: راه حل های MFT رمزگذاری ایمن را ارائه می دهند. کارشناسان FTP را توصیه نمی کنند زیرا فایل شما را در حال انتقال یا در حالت استراحت رمزگذاری نمی کند.

امنیت سایبری چیست و چرا مهم است؟

مقایسه MFT در موارد زیر:

FTPS: بهتر است MFT را به FTPS انتخاب کنید زیرا دومی از نظر رمزگشایی به احراز هویت کلید خصوصی و عمومی نیاز دارد.

SFTP: در SFTP، راه اندازی مشتری و مدیریت کلید پیچیده تر از MFT است.

HTTP: بر خلاف MFT، پروتکل HTTP نیز توصیه نمی شود زیرا امکان رمزگذاری را ارائه نمی دهد.

مزایای استفاده از راه حل های مدیریت شده انتقال فایل

کاهش خسارت با پیش‌بینی و بررسی عوامل خطر امکان‌پذیر است. MFT قابلیت مشاهده عملیاتی را در مورد مسائلی مانند انتقال ناموفق ارائه می دهد که به شما در حل پیشگیرانه مسائل و رعایت SLA کمک می کند.

مقیاس پذیری

با گسترش تجارت جهانی، الزامات انتقال فایل یک شرکت احتمالاً در طول زمان افزایش می یابد. در نتیجه، به پهنای باند انتقال فایل بیشتر و ماژول های اشتراک گذاری فایل جدید نیاز خواهید داشت. راه حل های MFT می تواند به شما کمک کند تا با رشد شرکت خود همگام باشید.

ویژگی امنیتی MFT

برای هر شرکتی، اجتناب از انتقال ناموفق فایل و نقض داده ها، برخی از بهترین راه ها برای حفظ شهرت هستند. MFT یک استراتژی امنیتی پیشگیرانه در اختیار شرکت ها قرار می دهد. همچنین، از داده های شما در حین انتقال فایل و در حالت استراحت از طریق ویژگی هایی مانند نظارت بر زمان واقعی و سیاست های امنیتی اعتبار سنجی محافظت می کند.

سفارشی سازی مناسب با بودجه

الزامات اشتراک گذاری داده و فایل از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است. نرم افزارهای مختلفی برای انتقال فایل مدیریت شده در بازار وجود دارد که راه حلی قابل تنظیم ارائه می دهد. کاربران می توانند ابزار MFT را که متناسب با بودجه آنهاست، انتخاب کنند.

9 بهترین نرم افزار برای بازیابی اطلاعات اندروید

انطباق

شرکت شما باید بسته به صنعت از برخی قوانین و مقررات قانونی و خاص صنعت پیروی کند. اینها ممکن است شامل قانون قابل حمل و پاسخگویی بیمه سلامت (HIPPA) و استانداردهای امنیت داده صنعت کارت پرداخت (PCI DSS) باشد.

سیستم MFT امروزی برای برآوردن الزامات امنیتی با رمزگذاری، نظارت بر انتقال و ذخیره داده های حیاتی بسیار پیکربندی شده است.

به روز رسانی های منظم

اگر کسب و کار شما با داده های حساس و حیاتی سروکار دارد، باید مراقب به اشتراک گذاری آن با دیگران باشید. برای ایمن نگه داشتن فایل های خود در برابر هکرها، باید از راه حل هایی استفاده کنید که به روز رسانی های منظم را ارائه می دهند. ابزارهای MFT به‌روزرسانی‌هایی را ارائه می‌کنند تا به شما کمک کنند تا با الزامات امنیتی داده‌های در حال تکامل پیشروی کنید.

انعطاف پذیری

برخی از سازمان‌ها استفاده از برنامه‌های کاربردی را ترجیح می‌دهند، در حالی که برخی دیگر از خدمات مبتنی بر ابر استفاده می‌کنند. جدای از اینها، گروهی از مشاغل از راه حل ترکیبی استفاده می کنند. مهم نیست که از کدام خط مشی پیروی می کنید، می توانید یک ابزار MFT برای استقرار در جایی که می خواهید دریافت کنید.

ویژگی های نرم افزار مدیریت انتقال فایل

شرکت ها اغلب راه حل های MFT را برای صرفه جویی در زمان، تلاش، پول و منابع انتخاب می کنند. ابزار کارآمد MFT به شما امکان نظارت و بازرسی فرآیند انتقال فایل را می دهد. قبل از انتخاب ابزاری برای انتقال ایمن فایل مدیریت شده، بررسی کنید که آیا این ابزار دارای ویژگی های زیر است:

سهولت استفاده:

به سراغ اپلیکیشنی بروید که بهره وری شما را بهبود می بخشد و نیازی به نوشتن اسکریپت برای انتقال داده ندارد.

پشتیبانی از نوع فایل ive:

قبل از انتخاب ابزار MFT، باید بررسی کنید که از چند نوع فایل برای انتقال پشتیبانی می کند. باید فایل‌های PDF، فایل‌های چندرسانه‌ای، XML، EDI و ایمیل را انتقال دهد.

امنیت:

ابزار MFT شما باید ویژگی‌های امنیتی (رمزگذاری) بهینه را در هنگام حمل و نقل و در حالت استراحت برای انتقال داخلی و خارجی ارائه دهد.

تجزیه و تحلیل داده ها:

اگر می خواهید اطلاعات مربوط به انتقال فایل را برای انطباق با HIPAA جمع آوری کنید، بهتر است از ابزارهایی با ویژگی های تجزیه و تحلیل داخلی و گزارش استفاده کنید.

اتوماسیون جریان کار مرکزی:

یک ابزار MFT خوب به شما امکان می دهد تا انتقال فایل ها را از یک پلت فرم یکپارچه مدیریت و برنامه ریزی کنید.

دید کامل: نرم افزار MFT باید بتواند دید 360 درجه را به شما ارائه دهد، بنابراین می توانید ببینید چه کسی با استفاده از سیستم چه چیزی را به اشتراک می گذارد.

برای کمک به شما در یافتن راه حل مناسب برای انتقال فایل مدیریت شده، در اینجا لیستی از بهترین نرم افزارهای MFT آمده است:

7 بهترین ابزار ایمن انتقال فایل مدیریت شده (MFT) برای تجارت

1:GoAnywhere

GoAnywhere یک نرم افزار انتقال فایل مدیریت شده ایمن است که امکان انتقال فایل بین افراد و سرورها را فراهم می کند. کاربران می توانند آن را روی ویندوز، لینوکس، IBM i OS و AIX اجرا کنند و کنترل متمرکزی بر کل فرآیند داشته باشند.این ابزار می تواند انتقال فایل های انبوه را با توجه به نیازهای سازمانی با تعادل بار انجام دهد. ویژگی های آن مانند یک رابط بصری و گردش کار کامل برای نیازهای سازمانی شما کافی است.

برای اطمینان از انعطاف پذیری کامل، GoAnywhere چندین گزینه استقرار را ارائه می دهد. علاوه بر این، می‌توانید آن را با برنامه‌های ابری و وب مختلفی که سازمانتان استفاده می‌کند، ادغام کنید. به عنوان یک اقدام بازیابی فاجعه، این ابزار یک خطای خودکار فعال فعال را ارائه می دهد.

2:پیشرفت MOVEit

با استفاده از نرم افزار MFT Progress MOVEit، سازمان ها می توانند خطرات مربوط به تحرک سازمانی را به حداقل برسانند. این چارچوب منبع باز دارای ویژگی های لازم مانند کنترل های دسترسی مرکزی، رمزگذاری داده ها و ردیابی است.

همه این ویژگی ها تضمین می کند که انتقال فایل سازمانی شما با SLA مطابقت دارد و از نظر عملیاتی قابل اعتماد می شود. علاوه بر این، با استفاده از قابلیت همکاری آن، کاربران می توانند فایل ها را با کاربران داخلی و خارجی انتقال دهند.

Progress MOVEit از گردش کار خودکار پیشرفته بدون اسکریپت پشتیبانی می کند. این زیرساخت پلتفرم همچنین راه حلی سفارشی برای مدیریت دستگاه تلفن همراه ارائه می دهد، اگر شرکت شما کاربران دستگاه همراه 📱 زیادی داشته باشد که در انتقال فایل شرکت می کنند.

3:MFT دیپلمات

اگر شرکت شما به دنبال راه حل قابل اعتماد MFT است که بتواند زمان و تلاش را در انتقال فایل کاهش دهد، Diplomat MFT ابزاری است که به دنبال آن هستید.

این به شما امکان می دهد فایل ها را با سرورهای HTTP، HTTPS، ایمیل و SMB بین افرادی که از طریق یک شبکه محلی متصل هستند، انتقال دهید.

این پلتفرم می تواند به راحتی با فرآیندهای کاری روزمره شما ادغام شود. همچنین در صورت استفاده از این نرم افزار MFT می توانید انتقال فایل خود را به صورت خودکار انجام دهید و بر آن کنترل داشته باشید. بنابراین ریسک تجاری کمتری وجود خواهد داشت.

از دیگر ویژگی های حیاتی این ابزار می توان به رمزگذاری PGP، گزارش، اعلان هشدار، اتوماسیون فرآیند و ممیزی اشاره کرد.

4:ArcESB

ArcESB یک نرم افزار مدرن MFT است که به شما امکان می دهد استراتژی های اشتراک گذاری فایل را پیاده سازی کنید و فرآیندها را به صورت مرکزی مدیریت کنید. پلتفرم قوی و مقیاس پذیر از ویژگی کشیدن و رها کردن پشتیبانی می کند و به اشتراک گذاری فایل را ساده و سریع می کند.

به لطف ثبت و ممیزی کامل آن، می‌توانید از مشاهده بی‌درنگ تمام انتقال‌های فایلی که در سازمانتان اتفاق می‌افتد لذت ببرید. ArcESB همچنین از مقررات مختلف حفظ حریم خصوصی داده ها مانند GDPR، HIPAA و PCI پشتیبانی می کند.

این به شما کمک می کند از شر اشتراک دستی فایل خلاص شوید و در عوض با استفاده از منطق شرطی، وب هوک ها و مدیریت API به یک گردش کار خودکار و برنامه ریزی شده بروید. علاوه بر این، از AES، Open PGP و DMZ امن برای ایمن سازی کامل انتقال داده استفاده می کند.

5:Kiteworks

Kiteworks اولین معماری امنیتی را به شما ارائه می دهد که انتقال فایل در مقیاس بزرگ را تضمین می کند. کاربران می توانند عملیات به اشتراک گذاری فایل را از داشبورد عملیات گرافیکی این ابزار ساده و مدیریت کنند.

ایجاد هر گردش کار و داشتن شرکای جدید با این نرم افزار بسیار آسان است. می توانید انتقال فایل را به صورت دستی شروع کنید یا آن را در زمان دلخواه خود برنامه ریزی کنید.ویژگی انتقال خزانه به طاق Kiteworks امنیت سرتاسر فایل های منتقل شده را تضمین می کند.

می توانید به داده ها در پوشه ها، مخازن و ابر دسترسی داشته باشید. علاوه بر این، این نرم افزار به شما امکان می دهد گردش کار بصری را بدون کدنویسی با کمک کتابخانه ای از هزاران تابع گردش کار توسعه دهید.

6:Axway آکسوی

Axway یک راه حل قابل اعتماد و ایمن برای انتقال فایل مدیریت شده، به ویژه برای صنایع بهداشتی، مالی و تولیدی ارائه می دهد. این پلتفرم به اشتراک گذاری فایل بین شرکت ها، کارمندان، شرکا و برنامه ها را تسهیل می کند.

علاوه بر کنترل نیازهای انتقال فایل سازمان شما، با مقرراتی مانند HIPAA، PCI، DSS و GDPR نیز مطابقت دارد.

7:آی بی ام آسپرا

IBM Aspera یک پلت فرم بسیار منعطف است که در محل یا از طریق ابر هیبریدی در دسترس است. به جای بهینه سازی انتقال فایل، از 100% پهنای باند شبکه موجود برای جلوگیری از تنگناهای اساسی استفاده می کند.

همچنین از انتقال فایل های بزرگ، انتقال خودکار داده ها پشتیبانی می کند
tion، گردش کار ابری ترکیبی و تبادل امن دارایی با استفاده از فناوری بلاک چین.

نتیجه گیری 7 بهترین ابزار ایمن انتقال فایل مدیریت شده (MFT) برای تجارت

راه‌حل‌های انتقال فایل مدیریت‌شده برای اطمینان از امنیت و جلوتر از رقبا، به‌ویژه برای شرکت‌هایی که نیازمندی‌های پیچیده به اشتراک‌گذاری فایل یا ذینفعان خارجی متعدد هستند، ضروری هستند. اینها همچنین نقش مهمی در موفقیت یک شرکت دارند.

از آنجایی که شبکه های تجاری در سطح جهانی به گسترش خود ادامه می دهند که به خدمات با کیفیت نیاز دارند، تنها ابزارهای اختصاصی می توانند نوع مناسبی از سرویس انتقال فایل مدیریت شده ایمن را ارائه دهند.

اکنون می توانید به ابزارهایی نگاه کنید که به شما کمک می کنند فایل های بزرگ را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *