مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

8 اشتباه صاف کردن موها که به آنها آسیب می رساند

8 اشتباه صاف کردن موها که به آنها آسیب می رساند

8 اشتباه صاف کردن موها که به آنها آسیب می رساند :صاف کردن موهایتان با اتوی صاف می‌تواند نتایج فوق‌العاده‌ای به همراه داشته باشد، اما اگر به‌درستی انجام نشود، آسیب‌های زیادی نیز به همراه خواهد داشت.

نادیده گرفتن محصولات محافظ حرارتی

بسیاری از مردم محصولات محافظ گرما را غیر ضروری می دانند، بنابراین قبل از صاف کردن، استفاده از آن را نادیده می گیرند. این یک اشتباه بزرگ است. این محصولات به طور خاص برای محافظت از موهای شما در برابر آسیب گرما ساخته شده اند و اکثر آنها کار خود را به خوبی انجام می دهند.

مراحل پاکسازی پوست -مرحله به مرحله

محصولات محافظ حرارت آسیبی را که موهای شما تحمل می کند به حداقل می رساند و در عین حال موخوره را از بین می برد و صافی را افزایش می دهد.

اتو خود را تمیز نمی کنید

تمیز کردن اتوی تخت ممکن است در بالای لیست کارهای شما نباشد، اما این کاری است که باید به طور منظم انجام شود. همانطور که به طور مداوم از آهن خود استفاده می کنید، مقدار زیادی محصول و باقیمانده مو شروع به جمع شدن می کند. این باقیمانده بر عملکرد صاف آهن شما تأثیر می گذارد و می تواند منجر به گرفتگی یا سوختن موهای شما شود. تمیز کردن اتو با آب و الکل باید بیش از حد کافی باشد، یا ممکن است یک محصول تمیزکننده مخصوص اتوهای تخت بخرید.

پایین کشیدن اتو مو برای صاف کردن مو

برای جلوگیری از داشتن موهای صاف، اما صاف، وقتی اتو را صاف می کنید، اتو را به سمت پایین بکشید. مو با مقداری حجم بهتر به نظر می رسد. این را می توان با کشیدن موهای خود به سمت بالا و دور از سر در حالی که در حال صاف کردن هستید به دست آورد.

تنظیم حرارت شما خیلی کم است

ممکن است منطقی به نظر برسد که از سطوح بالاتر گرما اجتناب کنید تا به موهای خود آسیب نرسانید، اما استفاده از یک تنظیم بسیار کم ممکن است در واقع بیشتر از اینکه مفید باشد ضرر دارد.

5 مزیت استفاده از محصولات ارگانیک مو که باید بدانید

دمای پایین به این معنی است که احتمالاً مجبور خواهید بود آهن خود را بارها و بارها از طریق همان تکه مو بمالید تا اثر مورد نظر را به دست آورید. این شما را در معرض خطر آسیب قرار می دهد و به سادگی ناکارآمد است. تنظیم متوسط ​​به بالا در زمان شما صرفه جویی می کند.

سطح حرارت اتو بیش از حد بالا

فقط به این دلیل که اتو می تواند حرارت را تا 450 درجه افزایش دهد، به این معنی نیست که باید این کار را انجام دهید. بالاترین تنظیمات روی اکثر اتوها برای استفاده حرفه ای طراحی شده است (نوعی که در آرایشگاه ما دوبلین دریافت می کنید).

8 اشتباه صاف کردن موها که به آنها آسیب می رساند

این دما برای استفاده خانگی بسیار زیاد است و احتمالاً به موهای شما آسیب می رساند. ممکن است مجبور شوید برای یافتن گرمای مناسب موهایتان آزمایش هایی انجام دهید. شروع از دمای 300 درجه و بالا رفتن یک شرط مطمئن است.

تقسیم نکردن موها

فقط یک مشت مو را نگیرید و شروع به صاف کردن نکنید. شما باید موهای خود را به چند قسمت تقسیم کنید تا بتوانید کارآمدتر کار کنید. اگر موهای خود را برش ندهید، ممکن است به دلیل تلاش برای اتو کردن قسمتی که خیلی ضخیم است، یا چندین بار اتو کردن یک تکه مو، آسیب ببینید. با تقسیم کردن موها از وسط در پشت و جلو آوردن آنها، دو قسمت واضح برای کار به خود اختصاص دهید.

بعد از اتو اجازه نمیدهید موهایتان خنک شود

بلافاصله بعد از صاف کردن موها را داخل کش یا دم اسبی نیندازید. موهای شما برای سفت شدن و تنفس نیاز به زمان دارد. این فقط باید چند دقیقه طول بکشد. وقتی موهایتان در برابر لمس خنک است، می توانید آن را بپیچید.

هنگامی که صدای هیس را می شنوید متوقف نمی شود

اگر صدای سوزش یا بوی سوزش شنیدید، فورا متوقف شوید! به وضوح به موهای خود آسیب واقعی وارد می کنید. این چیزی نیست که شما فقط باید آن را “فور” کنید. مطمئن شوید که موهایتان کاملا خشک شده و اتوی شما تمیز است. همچنین ممکن است بخواهید سطح حرارت اتو تخت خود را کاهش دهید.

اجتناب از این اشتباهات موهای شما را به طرز شگفت انگیزی صاف، سالم و براق می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *