مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

8 نشانه ای که ماشین شما در وضعیت بدی قرار دارد که باید آنها را بشناسید

8 نشانه ای که ماشین شما در وضعیت بدی قرار دارد که باید آنها را بشناسید :ماشین شما یک سرمایه گذاری بزرگ است و مهم است که از آن مراقبت کنید تا تا حد امکان دوام بیاورد. متأسفانه، بسیاری از مردم تا زمانی که خیلی دیر نشده است متوجه وضعیت بد خودرویشان نمی‌شوند. در این پست وبلاگ، با 8 نشانه که نشان می دهد خودروی شما در وضعیت نامناسبی قرار دارد و باید برای تعمیر به مغازه برده شود، آشنا می شوید.

چراغ موتور

به محض اینکه دیدید چراغ موتور روشن می شود، وقت آن است که آن را به مغازه ببرید. در خودروهایی که دارای آن هستند، چراغ کمکی موتور یکپارچه نشان می دهد که مشکلی در سیستم هیبریدی وجود دارد. این می تواند چندین مورد باشد، اما قطعاً نیاز به توجه یک مکانیک دارد.

آنها می توانند فوراً یک آزمایش تشخیصی روی ماشین انجام دهند تا ببینند مشکل چیست، و اگر مشکل اصلی است، می توانند تخمینی برای تعمیرات به شما بدهند. در برخی موارد، چراغ IMA ممکن است به دلیل نیاز به تعویض باتری روشن شود.

دشواری شروع

هنگامی که متوجه شدید الگوی ماشین شما در راه اندازی مشکل دارد، وقت آن است که آن را نزد یک مکانیک ببرید. این می تواند نشانه بسیاری از مشکلات مختلف در ماشین شما باشد، از جمله باتری، استارت یا سیستم جرقه زنی. اگر این مشکل را نادیده بگیرید، فقط بدتر می شود و می تواند شما را در جایی سرگردان کند.

فوراً آن را بررسی کنید تا ببینید ممکن است مشکل از کجا باشد. اگر چیزی جزئی است، می توانید خودتان آن را تعمیر کنید. اما اگر موضوع جدی‌تری است، آن را نزد مکانیک ببرید تا بتواند مشکل را تشخیص داده و برطرف کند.

شتاب آهسته

وقتی متوجه می شوید که زمان 0 تا 60 شما کندتر از گذشته است، این نشانه آن است که ماشین شما در وضعیت بدی قرار دارد. دلایل مختلفی برای شتاب آهسته وجود دارد، اما اگر متوجه شدید این اتفاق در خودروی شما می افتد، وقت آن رسیده است که آن را برای معاینه بررسی کنید.

معمولاً شتاب آهسته به دلیل مشکل در شمع ها، سوخت رسانی یا ورودی هوا است. همه اینها مشکلات نسبتاً آسان و ارزانی برای رفع آنها هستند، بنابراین اگر متوجه این اتفاق شدید، ارزش آن را دارد که ماشین خود را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید:  AC ماشین بوی بد می دهد: علل و راه حل ها

احتمال دیگر این است که گیربکس شما در حال لغزش است. این مشکل جدی تری است که برای تشخیص و رفع آن به کمک مکانیک نیاز دارد.

نشت مایعات

مایعات زیادی در ماشین شما می رود. اینها موارد زیر است:

روغن

روغن ترمز

مایع خنک کننده

مایع برف پاک کن

مایع انتقال

مایع فرمان برقی

سیال دیفرانسیل

مایع رادیاتور

اگر مشاهده کردید که هر یک از این مایعات نشت می کند، این نشان می دهد که خودروی شما در وضعیت بدی قرار دارد. باید در اسرع وقت آن را نزد مکانیک ببرید تا بررسی شود.

این می تواند خطرناک باشد زیرا نشت مایعات می تواند باعث داغ شدن بیش از حد خودرو یا نداشتن قدرت ترمز مناسب شود.

اگر زودتر نشت مایع را تشخیص دهید، آنگاه راه حل آسانی خواهد بود. اما اگر آن را برای مدت طولانی رها کنید، ممکن است آسیب بزرگی به خودروی شما وارد کند که تعمیر آن گران تمام خواهد شد.

همیشه مطمئن شوید که دلیل نشت مایع را پیدا کنید. فقط تصور نکنید که این یک راه حل آسان است. اگر مطمئن نیستید، از یک مکانیک حرفه ای بپرسید.

صداهای مشکوک

به محض شنیدن صداهایی مانند خرخر کردن، تق تق یا جیغ، علامت مشکوکی است و باید ماشین خود را چک کنید. این صداها معمولاً از ترمزها، موتورها یا سیستم تعلیق می آیند و فقط می توان آنها را نادیده گرفت. اگر نمی خواهید به زودی با کامیون یدک کش تماس بگیرید، ماشین خود را نزد مکانیک ببرید و در اسرع وقت آن را بررسی کنید.

 

صدای مشکوک دیگر زمزمه کردن از مخزن سوخت است. یعنی نشتی در خط سوخت وجود دارد که به راحتی می تواند منجر به آتش سوزی شود. بنابراین اگر چنین چیزی شنیدید، زمان را از دست ندهید و بلافاصله به مکانیک مراجعه کنید!

سیگار کشیدن بیش از حد

همیشه وقتی می بینید که ماشین شما سیگار می کشد بد است، اما سیگار کشیدن بیش از حد می تواند نشانه مشکلات بسیار بدتری باشد. اگر می بینید که از ماشین شما می آید، وقت آن است که آن را نزد یک مکانیک ببرید و از او بخواهید نگاهی بیندازد. این می تواند چیزی به سادگی نشت روغن باشد یا می تواند چیزی جدی تر مانند آسیب موتور باشد. در هر صورت، اگر ماشینتان بیش از حد سیگار می کشد، نمی خواهید رانندگی کنید.

حتی روشن نگه داشتن ماشینتان در صورتی که اینقدر سیگار می کشد خطرناک است، بنابراین حتما آن را یدک بکشید یا خودتان آن را به مکانیک ببرید. اگر مطمئن نیستید مشکل چیست، آنها می توانند مشکل را تشخیص دهند و به شما اطلاع دهند که چه کاری باید انجام شود. در برخی موارد، سیگار کشیدن بیش از حد می تواند حتی نشانه ای از آتش گرفتن اتومبیل شما باشد.

ارتعاشات

برخی از افراد هنگام رانندگی دچار لرزش می شوند. این معمولاً به دلیل مشکل در موتور یا لاستیک ها ایجاد می شود. اگر در حین رانندگی متوجه لرزش شدید، مهم است که خودروی خود را در اسرع وقت معاینه کنید.

آنها می توانند به دلایل مختلفی ایجاد شوند، بنابراین مهم است که خودروی خود را در اسرع وقت بررسی کنید. اگر لرزش ها کنترل نشوند، می توانند آسیب بیشتری به خودروی شما وارد کنند.

بیشتر بخوانید: آیا نگهداری مزدا گران است؟ خرابی تعمیر و نگهداری

برخی از ارتعاشات طبیعی است، اما اگر متوجه تغییر در نحوه رانندگی خودرو خود شدید یا لرزش شدید است، باید خودرو خود را نزد مکانیک ببرید. چندین بار،

ارتعاشات را می توان با یک تنظیم یا تراز ساده رفع کرد.

بوهای عجیب

اگر در حال رانندگی هستید و متوجه بوهای عجیب و غریب از ماشین خود می شوید، نشانه آن است که باید آن را نزد مکانیک ببرید. اینها می تواند ناشی از موارد زیادی مانند نشت روغن، نشت مایع خنک کننده باشد. یا حتی چیزی به سادگی برگ هایی که در محفظه موتور محبوس شده اند. اگر متوجه بوی عجیب و غریب شدید، مطمئن شوید که خودروی خود را در اسرع وقت معاینه کنید.

این بوها می توانند یک علامت هشداردهنده باشند مبنی بر اینکه مشکلی در خودروی شما به طور مرگباری اشتباه است و اگر کنترل نشود، می تواند منجر به تعمیرات پرهزینه یا عدم امکان تعمیر شود. آنها نشان می دهند که باید آن را در اسرع وقت نزد مکانیک ببرید.

بوی عجیب ماشین

بوی عجیب سیگنالی است که مشکل ماشین شما را نشان می دهد (عکس: pixabay.com)

ماشین شما همیشه نیاز به مراقبت دارد و اولین قدم این است که بدانید چه مشکلی در آن وجود دارد. روشن شدن چراغ موتور نشانگر بزرگی از اشتباه بودن مشکل و همچنین مشکل در راه اندازی یا شتاب آهسته است. نشت مایعات را هرگز نباید نادیده گرفت، درست همانطور که صداهای عجیب و دود از آنها خارج می شود. لرزش ها همچنین می توانند یک مشکل بزرگ را به نمایش بگذارند، در حالی که بوهای عجیب به این معنی است که باید موتور را خاموش کنید و به دنبال کمک حرفه ای باشید. دانستن این موارد باعث می شود ماشین شما بدون مشکل و ایمن کار کند!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *