مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

8 گام برای موفقیت در سفر گردشگری به ایران

8 گام برای موفقیت در سفر گردشگری به ایران :اگر اتوتوپ ها پیامبری داشتند که آنها را مدینه فاضله یا چیزی توصیف کند، آن سرزمین رویایی قطعا ایران بود! جایی که مردم بسیار مهمان نواز هستند و همیشه آماده کمک به دیگران هستند.

8 گام برای موفقیت در سفر گردشگری به ایران

ایرانیان معتقدند که میهمان مورد محبت و احترام پروردگار است و هرکس به هر دلیلی از وطن دور باشد مهمان محسوب می شود.به همین دلیل است که در ایران هیچ چیز مهمی نیست. رانندگان در حال حاضر مایلند شما را تحویل بگیرند!

1- “Hitchability” مسیر انتخابی خود را بررسی کنید

این واقعیت که ایران ساکت و راحت است، لزوم اطلاع از جاده ها را قبل از حرکت انکار نمی کند. بهترین راه برای اطمینان از اینکه ماشین هایی برای سوار شدن شما وجود دارد این است که از طریق Couchsurfing از مردم محلی بپرسید. در آنجا چند دوست محلی پیدا کنید و اطلاعات لازم را بخواهید.

از آنجایی که دسترسی به این برنامه مسدود شده است، اتصال شما به VPN نیاز دارد. سعی کنید قبل از آمدن به ایران یک مورد خوب پیدا کنید.

همچنین می‌توانید وب‌سایت Hitchwiki را بررسی کنید و در برنامه‌های ممنوع نشده، پیوند گروه‌های Hitchhiking را درخواست کنید. در این چت گروهی مردم جدیدترین اخبار و اطلاعات سفر و جاده های ایران را به اشتراک می گذارند.

مرتبط: آیا مرنجاب زیباترین کویر ایران است؟

2- لباس بپوشید!

ممکن است کمی سطحی به نظر برسد، اما پوشیدن لباس های رنگ روشن کمک زیادی به شما می کند تا راحت تر انتخاب شوید. مردم، از جمله رانندگان کامیون، بیشتر علاقه مند به افرادی هستند که با کارهای روزمره خود متفاوت هستند.

3- در محل مناسب وانت بایستید

این امر عاقلانه ای است که منتظر انتخابی باشیم که ماشین ها کند حرکت می کنند و به راحتی می توانند کنار بکشند. مسافرین با خودروی سواری در ایران معمولاً کنار جاده را نزدیک عوارض پرداختی انتخاب می کنند.

4- مطمئن شوید که شما و راننده در یک صفحه هستید

با وجود اینکه مردم به طور فزاینده ای در ایران سواری می کنند، هنوز افرادی هستند که هیچ ایده ای در مورد این نوع سفر ندارند. بهتر است یک سخنرانی یک دقیقه ای – بهتر به فارسی – آماده کنید تا به راننده توضیح دهید که کی هستید، کجا می روید و چرا این کار را می کنید.

5- بررسی کنید که آیا تاکسی غیر رسمی است یا خیر

همه تاکسی های ایران زرد نیستند و تابلوی سقف ندارند. این ممکن است راننده و مسافر را در موقعیت گیج کننده ای قرار دهد. راه حل این است که کلمه جادویی را به زبان فارسی یاد بگیرید و از هر راننده بپرسید که آیا او سوار “مجانی” به شما می شود؟ که به معنی “رایگان” است.

6- غلبه بر شکاف زبانی

به‌عنوان یک سوارکار، باید بتوانید با مردم ارتباط برقرار کنید. توجه داشته باشید که اکثر ایرانی ها به خصوص رانندگان کامیون انگلیسی را به خوبی نمی دانند. بهتر است برخی از برنامه های ترجمه و ارتباطی مانند google translate و توریستی را نصب کنید. جای نگرانی نیست اگر به جایی می روید که دسترسی به اینترنت ندارید، به راحتی می توانید قبل از سفر بیشترین نظرات و عبارات متداول را به زبان فارسی (لینک داخلی) یاد بگیرید و آنها را حفظ کنید یا برای خود بنویسید.

7- یک پیشنهاد کوچک برای تأثیرگذاری خوب داشته باشید

به اشتراک گذاشتن مقداری آجیل و میوه یا خرید چای یا قهوه برای راننده هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت. اما برای راننده معنی زیادی دارد. ایرانیان با ارائه اصرار غذاها و نوشیدنی ها احترام خود را نشان می دهند، این رسم که «طرف» نامیده می شود، نشانه احترام است و انجام آن باعث می شود که راننده رغبت به سوار شدن مسافران آینده را نیز داشته باشد.

8- آمادگی برای مشکلات احتمالی

– خطر سقوط توسط یک راننده دیوانه یا خطرناک:

گاهی اوقات به احساسات خود اعتماد کنید، اگر با راننده احساس امنیت نمی کنید، سوار ماشین نشوید. و هر زمان که احساس خطر کردید از تماس با پلیس دریغ نکنید.

مرتبط: شهر گردشگری شیراز

– ممکن است ساعت ها معطل بمانید:

اگر در جاده انبار شده بودید، فقط مثبت باشید و صبر کنید تا مطمئن شوید شب به مقصد خود نخواهید رسید. اگر معلوم شد که در زمان مناسبی نمی‌رسید، کافی است اپلیکیشن‌های تاکسی آنلاین مانند snapp و tap30 را نصب کنید و از یک تاکسی با قیمت مناسب استفاده کنید.

– از سواری در شب خودداری کنید

– در مورد مقدار پولی که حمل می کنید صحبت نکنید.

– شماره های اضطراری را ذخیره کنید:

موضوع ایمنی

خود را با ترس از ایمنی که رسانه های جمعی به شما داده اند شکنجه نکنید! در ایران جنگی وجود ندارد، کشور به طور کلی امن است و سطح زندگی در سطح خوبی است. ما برخی از تجربیات مسافرین از سوارکاری در ایران را به اشتراک می گذاریم:

«در طول سفر خود از هلند به ویتنام، از طریق ایران با اتوتوسواری رفتم. من ایران را به عنوان یکی از آسان‌ترین کشورها برای اتوتوپ تجربه کردم.

“تا به حال هرگز به کشوری نرفته ام که پیش فرض های آن تا این حد از واقعیت دور باشد.” _تجربه کیم برگوت از سوارکاری در ایران

ایران دعوت‌کننده‌ترین کشور جهان است و مردمانش بهترین هستند که در تمام عمرم دیده‌ام.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *