مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

Android System WebView چیست؟

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اگر از یک دستگاه اندرویدی استفاده می کنید، ممکن است با برنامه ای به نام Android System WebView برخورد کرده باشید. این یک برنامه سیستمی است که مرتباً به‌روزرسانی‌ها را از طریق فروشگاه Google Play دریافت می‌کند. اما چه کاری انجام می دهد و آیا باید آن را حذف کنید؟

یک جزء حیاتی سیستم

Android System WebView یک مؤلفه ضروری سیستم است که برنامه‌های Android برای نمایش محتوای وب خارجی به جای باز کردن آن در یک مرورگر وب معمولی مانند Chrome استفاده می‌کنند. بر روی تمامی دستگاه های اندرویدی از پیش نصب شده است.

android system webview

معمولاً در برنامه‌هایی مانند توییتر و فیس‌بوک برای باز کردن لینک‌های اشتراک‌گذاری شده درون برنامه استفاده می‌شود. اما طیف گسترده‌ای از سایر برنامه‌های اندروید نیز از آن برای نمایش محتوای وب استفاده می‌کنند که بخشی از برنامه نیست.

برنامه WebView مبتنی بر Chromium است، همان پروژه منبع باز که مرورگر وب Google Chrome را قدرت می‌دهد، اما همه ویژگی‌های موجود در نسخه کامل Chrome را شامل نمی‌شود. بنابراین جایگزینی برای یک مرورگر معمولی نیست.

چرا برنامه ها از آن استفاده می کنند؟

نمایش وب سیستم اندروید در توییتر

Google راه‌های متعددی را برای نمایش محتوای خارجی به برنامه‌ها ارائه می‌کند، از جمله WebView، برگه‌های سفارشی، و توانایی فعال کردن یک مرورگر وب معمولی. اما به منظور حفظ کاربران در برنامه های خود و ارائه یک تجربه بدون درز، توسعه دهندگان برنامه هر زمان که نیاز به نمایش محتوای خارجی باشد از قابلیت WebView استفاده می کنند.

به لطف WebView، هر زمان که روی یک URL در یک برنامه ضربه می‌زنید، یک محفظه درون آن باز می‌شود و صفحه وب کامل را نمایش می‌دهد. علاوه بر این، توسعه دهندگان برنامه می توانند این ظرف را برای مطابقت با رابط کاربری کلی برنامه سفارشی کنند. بنابراین شما یک تجربه ثابت به دست می آورید و برای باز کردن محتوای وب خارجی به برنامه مرورگر جداگانه منتقل نمی شوید.

چرا WebView سیستم اندروید به روز رسانی دریافت می کند؟

به روز رسانی WebView سیستم اندروید

شما اغلب نمای وب سیستم Android را در لیست برنامه های به روز شده مشاهده می کنید. این به این دلیل است که Google اغلب به‌روزرسانی‌هایی را برای WebView منتشر می‌کند تا مطمئن شود که آخرین پیشرفت‌ها و رفع اشکال‌های معرفی‌شده در پروژه Chromium را دارد. این به‌روزرسانی‌ها برای اجرای روان همه برنامه‌هایی که از WebView استفاده می‌کنند ضروری هستند.

 

اگر به نظر می‌رسد که اخیراً به برنامه‌های شما اضافه شده است، به این دلیل است که WebView به عنوان بخشی از به‌روزرسانی‌های اصلی اندروید ارتقا می‌یابد. اما با شروع انتشار اندروید 5.0 آب نبات چوبی، این شرکت آن را از طریق فروشگاه Google Play به عنوان یک برنامه Android System WebView جداگانه قابل ارتقاء کرد. به این ترتیب می‌تواند به‌روزرسانی‌ها را در صورت لزوم و به جای تکیه بر به‌روزرسانی‌های محدود سیستم دریافت کند.

مرتبط:آیا گوشی اندرویدی شما به برنامه آنتی ویروس نیاز دارد؟

مهمتر از همه، نیازی نیست برنامه Android System WebView را به صورت دستی به روز کنید. در عوض، به طور خودکار تمام به روز رسانی ها را دریافت می کند.

آیا می توانید WebView سیستم اندروید را حذف کنید؟

گزینه غیرفعال کردن WebView سیستم اندروید

نمی‌توانید برنامه Android System WebView را از دستگاه Android حذف نصب کنید زیرا این یک برنامه سیستمی است. می‌توانید آن را غیرفعال کنید یا به‌روزرسانی‌ها را حذف کنید، اما دلیل خوبی برای این کار وجود ندارد. این به این دلیل است که بسیاری از برنامه ها و بازی ها از آن برای نمایش صفحات وب خارجی و سایر محتواها استفاده می کنند. اگر آن را غیرفعال کنید، در بهترین حالت، خطر شکستن بخشی از عملکرد آنها را دارید و در بدترین حالت، آنها را کاملاً ناپایدار خواهید کرد.

جالب است که برای نسخه‌های اندروید ۷ نوقا، اندروید ۸ اوریو و اندروید ۹ پای، گوگل از نسخه کامل کروم برای قابلیت WebView استفاده کرده است. اگرچه برنامه Android System WebView بر روی هر دستگاه اندرویدی نصب شده بود، اما به طور فعال استفاده یا به‌روزرسانی نشد. بنابراین برای این نسخه‌ها، حتی اگر سیستم Android WebView را غیرفعال کنید، تأثیری بر عملکرد هیچ برنامه‌ای ندارد، اما هیچ سودی هم نخواهید داشت. بنابراین بهتر است برنامه را به حال خود رها کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *