مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

بهترین تکنولوژی های برتر درجهان

بهترین تکنولوژی های برتر درجهان

در این مطلب به معرفی بهترین تکنولوژی های برتر درجهان میپردازیم تکنولوژی هایی که با هیجان نتیجه  تحقیقات بسیار زیادی است که توسط دانشمندان کل جهان تولید شده اند یا در دست تولیدمی باشند.هرکدام از این تکنولوژی ها میتوانند مارا به سمت زندگی خوب یا بد بکشانند…

1:جنین های مصنوعی

بهترین تکنولوژی های برتر درجهان
محققان باز هم توانسته اند به بهترین تکنولوژی های برتر درجهان دست پیداکنند
و برای نخستین بارساختارهای جنینی را با استفاده از سلول های بنیادی وبدون استفاده از سلول های تخمک زن و اسپرم مرد بسازند
ساخت جنین های مصنوعی به عنوان یکی از تکنولوژی های بروز در دنیا فرصت جدیدی را برای درک اینکه چگونه زندگی به وجود می آید باز می کند
اما به وضوح مشکلات اخلاقی حیاتی و حتی فلسفی را نیز بوجود می آورد.
به گفته محققان “جنین های مصنوعی می توانند یک ابزار علمی ارزشمند برای درک اینکه چگونه زندگی را توسعه دهیم، فراهم می کند.
این تکنولوژی بی شک چرخه حیات طبیعی را برهم میزند
اما آنها در نهایت امکان ایجاد زندگی را به سادگی از یک سلول بنیادی گرفته شده از جنین دیگری فراهم می کنند.
بدون اسپرم و بدون تخمک. این یک ایجاد غیر طبیعی از زندگی است که در دست محققان آزمایشگاهی قرار می گیرد. ”

2:پرینت ۳ بعدی فلز

بهترین تکنلولوزی های برتر درجهان
در طول چند ساله ی اخیر شاهد چاپ پلاستیکی سه بعدی بوده ایم ودر خیلی از کشورهای پیشرفته جهان این تکنولوژی در دسترس قرار دارد
در خیلی از کشورهای جهان از آن برای طراحی و نمونه برداری استفاده میشود.
پیشرفت در تکنولوژی به این معنی است که ساخت فلز فوری به سرعت تبدیل به یک واقعیت می شود، که به وضوح دنیایی جدید از امکانات را باز می کند.
یکی از تکنولوژی های جدید  پرینت ۳ بعدی فلزات می باشد که توانایی ایجاد ساختار های فلزی بزرگ و پیچیده بر اساس تقاضا، می تواند صنعت تولید قطعات فلزی را انقلابی و متحول کند.
محققان می گویند:چاپ سه بعدی فلزی باعث می شود تولیدکنندگان توانایی تولید یک یا چند عدد قطعات فلزی مورد نیازشان را بسیار ارزان تر از استفاده از تکنیک های موجود تولید انبوه، تولید کنند.
به جای نگه داشتن یک انبار بزرگ از قطعات، شرکت می تواند به سادگی یک بخش را هنگامی که مشتری به آن نیاز دارد، پرینت ۳ بعدی کند.
علاوه بر این، می تواند اشکال پیچیده را با هیچ روش دیگر امکان پذیر نباشد را با این سیستم پرینت ۳ بعدی فلزات تهیه کند. این به معنی است که واحدهای تولیدی عملکردی سبک تر و با راندمان بالاتر خواهند داشت. ”

بهترین تکنولوژی های برتر درجهان

3:شهری که حس می کند

بهترین تکنولوژی های برتر درجهان
در ادامه جستجی بهترین تکنولوژی های برتر درجهان سری میزنیم به کانادا و در شهر تورنتو. شرکت شریک گوگل “الفبا” ، سنسورها و تحلیل هایی را به منظور بازنویسی نحوه ساخت، اجرا و زندگی در شهرها را در نظر می گیرند.
هدف از این تکنولوژی ادغام طراحی شهری با تکنولوژی پیشرفته ای را برای ایجاد “شهرهای هوشمند” مقرون به صرفه تر، قابل استفاده تر و محیط زیست پایدار است.
محققان می گویند: “اگر چه در چند سال بعدی تکمیل نمی شود، اما این می تواند شروع شهر های هوشمند باشد که  پاک تر و امن تر هستند.”

4:هوش مصنوعی ابری

بهترین تکنولوژی های برتر درجهان
صدر نشینان و مقتدرین دنیای تکنولوژی و مخصوصا بهترین تکنولوژی های برتر درجهان در اینجا شامل آمازون، گوگل، آی بی ام و مایکروسافت هستند
آنها همه تلاش خود را برای افزایش دسترسی به آموزش دستگاه و تکنولوژی شبکه عصبی مصنوعی انجام می دهند تا بتوانند آن را ارزان تر و آسان تر از از چیزی که الان در دسترسی هست، استفاده کنند.
در دسترس بودن ابزار هوش مصنوعی در فضای ابری به معنای آن است که یادگیری ماشین پیشرفته به طور گسترده ای برای بسیاری از کسب و کارهای مختلف قابل دسترسی است.
این امر همه چیز را از تولید تا تدارکات تغییر خواهد داد، ساخت AI بسیار ارزان تر و راحت تر برای کسب و کار است. ”

شبکه های عصبی پیشرفته یا دونفره (دوئل)

بهترین تکنولوژی های برتر درجهان
بشر روز به روز به پیشرفت های شگرفی دست پیدا میکند واین بار هم پیشرفت تکنولوژی ساخت شبکه های عصبی دو نفره (دوئل)
یک پیشرفت در هوش مصنوعی را نشان می دهد که اجازه می دهد AI تصاویری از چیزهایی که هرگز دیده نمی شود، ایجاد کند. فوربز می گوید: این یک حس تخیل است.
محققان به این پیشرفت به عنوان یکی از تکنولوژی های جدید وعده داده اند سیستم های AI را با “تخیل” غنی کنند،
از طریق اجازه دادن به آنها به طور اساسا “جفت شدن” با یکدیگر. این کار در مغز گوگل، دیپ مایند و انویدیا بر روی سیستم هایی
فعال است که تصاویر و صداها تولید شده از روی کامپیوتری فوق العاده واقع گرایانه را فراتر از آنچه که در حال حاضر امکان پذیر است، متمرکز می شود.
با این حال، فوربز همچنین خواستار احتیاط است، زیرا احتمالا رایانه ها ابزارهای قابل هضم برای فاکتورهای دیجیتالی و تقلب می شوند.

5:تبل گوش پیشرفته

تبل گوش پیشرفته یک مفهوم کمدی علمی-تخیلی که توسط داگلاس آدامز در راهنمای راهنمایی برای کهکشان معرفی شده است
این است که استفاده از تکنولوژی ترجمه آنلاین را به طور موثری در اختیار انسانها در هنگام برقراری ارتباط در زبانهای مختلف در زمان واقعی نزدیک می کند.
یعنی به صورت لحظه ای زبان های مختلف برای شما ترجمه می شود و اینچنین است که انسان های مختلف با زبان های صحبت
مختلف می توانند با هم صحبت کنند و حرف های یکدیگر را به لطف این دستگاه که در آینده تولید خواهد شد، بفهمند.
این دستگاه که یکی از بهترین و جذاب ترین تکنولوژی های جدید است، هنوز در مرحله اولیه قرار دارد و گزارش می شود که هنوز خیلی خوب عمل نمی کند
اما هرکسی می تواند امروز از طریق خدمات ترجمه گوگل با سرویس صدای فعال در رایانه و دستگاه های تلفن همراه دسترسی
داشته باشد و تقریبا هر زبانی را به زبان دیگر ترجمه کند.

6:گاز طبیعی بدون کربن

مهندسین این بارهم در تکنولوژی های برتر می توانند کربن را که در اثر سوختن گاز طبیعی آزاد شده است را بگیرد و از انتشار گازهای گلخانه ای جلوگیری کند و فرصت های جدیدی برای ایجاد انرژی پاک فراهم آورد.
در حال حاضر ۳۲ درصد از برق مورد استفاده در ایالات متحده با سوختن گاز طبیعی تولید می شود – فرایندی است که حدود ۳۰ درصد از انتشار گازهای کربن از بخش برق را تشکیل می دهد.
تکنولوژی تمیز گاز طبیعی، وعده ای برای تولید برق از یک سوخت فسیلی ارزان و راحت در دسترس است که به امید پیشرفت تکنولوژی و تولید گاز طبیعی بدون کربن، تولید کربن توسط این سوخت فسیلی متوقف شود که خود برای محیط زیست تاثیر خوبی می گذارد.

بهترین تکنولوژی های برتر درجهان

7:امنیت کامل در فضای آنلاین

همه ما در زندگی چه در فضای آنلاین وچه  درفضای مجازی نیاز به امنیت داریم سیستم های حریم شخصی مبتنی بر Blockchain اجازه می دهد
که انجام معاملات دیجیتال ثبت و تایید در حالی انجام شود که حفاظت از حریم خصوصی اطلاعات و هویت های مبادله تبادل اطلاعات اولویت و کامل انجام شده باشد.
امنیت همیشه یکی از بحث های اصلی تکنولوژی بوده و بدیهی است که یکی تکنولوژی های جدید مربوط به امنیت کاربران در فضای اینترنت و آنلاین باشد.
این به این معنی است که تبادل اطلاعات یا انجام معاملات بدون ریسک حفظ حریم خصوصی و یا قرار گرفتن در معرض تهدیدات مانند تقلب یا سرقت هویت، انجام خواهد شد.

8:پیشگویی ژنتیکی

وباز هم تکنولوژی ،تکنولوژی های پیشرفت های بزرگی در تجزیه و تحلیل پیش بینی شده با استفاده از داده های ژنومی توسط بازیکنان از جمله Helix، ۲۳andMe، Myriad Genetics، BK Biobank و موسسه Broad انجام شده است.
دست یافتن به این تکنولوژی برای پیش بینی شانس بیماری هایی مانند سرطان، یا حتی IQ، با تجزیه و تحلیل داده های ژنتیکی باشد.
این وعده به جهش کوانتومی بعدی در حفاظت از سلامت عمومی است، اما همچنین موجب نگرانی های اخلاقی بزرگ، از جمله خطر تبعیض ژنتیکی می شود.
پیشگویی ژنتیکی میزان سطح هوش شما و تغییرات آن در آینده را پیش بینی کنید.
همچنین امکان پیش بینی صفات رفتاری را فراهم می آورد. اما چگونه از این اطلاعات استفاده خواهیم کرد؟ آیا این تکنولوژی باعث بهبود سیستم رشد و یادگیری کودکان و نوجوانان ما می شود یا خیر؟

9:ساخت متریال های جدید با دانش کئانتوم

از بهترین تکنولوژی های برتر درجهان ساخت متریال با دانش کئانتوم فیزیک و کمستری است.
محققان دانشگاه هاروارد توانسته اند با استفاده از یک کامپیوتر کوانتومی هفت کیبیت طراحی شده توسط کمپانی IBM، شبیه سازی کامل یک مولکول ساده را ایجاد کرده اند.
مولکول – بریلیوم هیدرید – بزرگترین محاسبات کوانتومی شبیه سازی است که تا الان در جهان صورت گرفته است.
وعده این است که دانشمندان می توانند از رایانه های کوانتومی برای طراحی انواع جدید مواد استفاده کنند و دقیقا خواص آنها را خلق کنند.
این می تواند باعث ایجاد انواع مواد معجزه مانند سلول های خورشیدی کارآمدتر، کاتالیزورهای بهتر برای تولید سوخت های پاک و
پروتئین هایی باشد که به عنوان داروهای موثرتر عمل می کنند.

بهترین تکنولوژی های برتر درجهان

بهترینها را در اوج کده جستجو کنید
 
 
 
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *