مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

۷ دلیل خاموش شدن دزدگیر خودرو (و نحوه خاموش کردن آن)

۷ دلیل خاموش شدن دزدگیر خودرو  :اگر تا به حال دزدگیر ماشینی داشته اید که خاموش نمی شود، پس می دانید که چقدر می تواند ناامید کننده باشد. آنها می توانند در نیمه های شب بدون هیچ دلیلی شروع به کار کنند، یا حتی بدتر از آن، زمانی که شما در حال رانندگی در جاده هستید، شروع به حرکت کنند!

۷ دلیل خاموش شدن دزدگیر خودرو

ما ناامیدی شما را درک می‌کنیم و می‌خواهیم به شما کمک کنیم تا به عمق آن برسید. به همین دلیل است که ما این راهنمای جامع را ارائه کرده‌ایم تا شما را با همه چیزهایی که برای رفع مشکل باید بدانید آشنا کنیم.

سیستم دزدگیر خودرو چگونه کار می کند

قبل از شروع به بررسی تمام دلایل احتمالی خاموش شدن غیرمنتظره دزدگیر اتومبیل شما، ابتدا باید درک اولیه ای از نحوه عملکرد این دزدگیرها داشته باشید. چند نسل دزدگیر خودرو وجود دارد، اما همه آنها برخی یا همه این ویژگی ها را دارند.

ابتدا، تقریباً هر دزدگیر اتومبیلی که وجود دارد به سنسورهای در و صندوق عقب شما متصل می شود. این کمک می کند زیرا اگر شخصی قفل را انتخاب کند، پنجره را بشکند (برای باز کردن قفل ماشین)، یا به سادگی در یا صندوق عقب را با هر وسیله دیگری باز کند، می خواهید زنگ هشدار را به دیگران اطلاع دهد که مشکلی وجود دارد.

دزد ماشین آلارم را روشن می کند

وقتی قفل ماشین را با جاکلیدی باز می کنید، زنگ هشدار را غیرفعال می کند. اما اگر آنها موفق شوند قفل ماشین را بدون جا کلیدی باز کنند، می تواند زنگ هشدار را به صدا در بیاورد. همچنین به همین دلیل است که اگر وسیله نقلیه را از بیرون قفل کنید و شخصی در داخل ماشین قفل آن را باز کند و پیاده شود، زنگ هشدار به صدا در می آید!

بیشتر بخوانید: چگونه از خودروی خود در برابر نور خورشید محافظت کنیم؟ 12 نکته

یکی دیگر از سیستم‌های هشدار سنسور که برای تنظیم زنگ استفاده می‌شود، سنسورهای شوک هستند. هر خودرویی سنسور شوک ندارد، اما اگر وسیله نقلیه شما دارای یک سنسور باشد، می‌تواند به جلوگیری از برخی سرقت‌های خودرو کمک کند. حسگرهای شوک با تشخیص ضربه به ماشین شما کار می کنند.

علائم بد باتری ماشین

این ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که شخصی با ماشین شما برخورد کند یا زمانی که شخصی پنجره را بشکند. این مهم است زیرا با سیستم دزدگیر سنتی خودرو، آنها می توانند شیشه را بشکنند و هر چیزی را که می خواهند بیرون بیاورند. تا زمانی که در را باز نکنند، زنگ هشدار به صدا در نمی آید!

سنسورهای شوک یک لایه حفاظتی اضافی به شما می دهند. همچنین اگر کسی در حال برداشتن قفل ماشین شما باشد، می توانند خاموش شوند. خوب است که قبل از اینکه کسی بخواهد وارد شود، زنگ هشدار به صدا در می آید!

چرا ممکن است دزدگیر خودرو به طور تصادفی خاموش شود؟

بیش از چند دلیل وجود دارد که ممکن است دزدگیر خودروی شما بیش از آنچه باید خاموش شود. در زیر ما هفت دلیلی که ممکن است زنگ هشدار شما فعال باشد را برجسته کرده‌ایم.

شماره 1 – باتری مرده

باتری مرده
باتری مرده

ممکن است درست برای شما منطقی نباشد، اما باتری کم یا خالی می تواند مشکلات عجیبی را برای وسیله نقلیه شما ایجاد کند. برای یک باتری با سلول مرده یا سایر نقص های الکتریکی که زنگ هشدار خودرو را روشن کند، چیز عجیبی نیست.

اگر زنگ هشدار همچنان به صدا در می‌آید و متوجه شدید که وسیله نقلیه شما بیش از حد معمول به استارت‌های سریع نیاز دارد، باید باتری را بررسی کنید.

شماره 2 – خرابی جا کلیدی

خرابی جا کلیدی
خرابی جا کلیدی

یکی از رایج‌ترین دلایل خاموش شدن دزدگیر خودرو، خرابی جا کلیدی است. جاکلیدی یک راه دستی برای تنظیم زنگ هشدار است، بنابراین اگر مشکلی در آن وجود داشته باشد، می تواند به راحتی زنگ هشدار را در زمانی که شما نمی خواهید تنظیم کند.

اگر فکر می‌کنید مشکل از جاکلیدی است، باتری فوب کلید را تعویض کنید و ببینید که آیا زنگ هشدار همچنان خاموش می‌شود یا خیر. از طرف دیگر، برخی از کلیدهای کلید را می توان بازنشانی کرد. دفترچه راهنمای خودرو خود را بررسی کنید یا برای دستورالعمل های بازنشانی با سازنده دزدگیر پس از فروش تماس بگیرید.

شماره 3 – سنسورهای مسدود یا آسیب دیده

سنسور درب دزدگیر ماشین
سنسور درب دزدگیر ماشین

دزدگیر خودروی شما از سنسورهای مختلفی استفاده می کند تا مشکل را به شما هشدار دهد. بنابراین، منطقی است که اگر برخی از آن سنسورها آنطور که باید کار نمی کنند، ممکن است زنگ اتومبیل شما همچنان به صدا درآید.

مسدود شدن یا آسیب دیده بودن سنسورهای در یا صندوق عقب یکی از مقصران رایج خرابی مکرر دزدگیر خودرو است.

شماره 4 – مشکل سیم کشی

سیم کشی آسیب دیده
سیم کشی آسیب دیده

همه چیز در دزدگیر ماشین شما از برق استفاده می کند و تمام آن برق از سیم ها عبور می کند. وقتی همه چیز همانطور که باید کار می کند، هیچ مشکلی وجود ندارد. اما اگر برخی از این سیم‌ها آسیب ببینند، شروع به عبور کنند و برق به مکان اشتباهی برود، ممکن است زنگ ماشین شما همچنان خاموش شود.

ردیابی مشکلات سیم کشی دشوار است، اما اگر بتوانید عیب را پیدا کنید، معمولاً رفع آنها بسیار ساده است!

شماره 5 – بیش از حد حساس

سنسور شوک آلارم
سنسور شوک آلارم

علاوه بر سنسورهای در و صندوق عقب، وسیله نقلیه شما می تواند از سنسورهای شوک نیز برای تنظیم زنگ هشدار استفاده کند. این سنسورها دارای سطوح مختلف حساسیت برای ایجاد زنگ هشدار هستند. حساس ترین حسگرهای موجود در آنجا خاموش می شوند اگر حتی یک گربه با آن برخورد کند.

بیشتر بخوانید: 7 نکته برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد خودرو

اگر سنسورهای شوک بیش از حد حساس دارید، ممکن است بتوانید خودتان آنها را تنظیم کنید یا ممکن است لازم باشد آنها را به نمایندگی ببرید.

شماره 6 – واحد کنترل معیوب

واحد کنترل دزدگیر ماشین
واحد کنترل دزدگیر ماشین

هر سنسوری که بخشی از سیستم هشدار خودرو شما است به یک واحد کنترل هشدار گزارش می دهد. در حالی که به ندرت این واحدها فعال می شوند، غیر ممکن نیست

اگر تمام سنسورها را رد کرده اید و مطمئن هستید که ولتاژ مناسب به واحد کنترل می رسد، ممکن است خود واحد مشکل شما باشد.

شماره 7 – نصب نادرست

نصب دزدگیر ماشین معیوب
نصب دزدگیر ماشین معیوب

اگر به تازگی یک سیستم هشدار دهنده جدید دریافت کرده اید و همچنان خاموش می شود، احتمال زیادی وجود دارد که چیزی به درستی وصل نشده باشد. این می تواند به سادگی یک خط عبور یا یک سنسور از دست رفته باشد. روند نصب را دوباره بررسی کنید یا آن را به نصب کننده ها برگردانید!

چگونه زنگ اتومبیل خود را خاموش کنیم (زمانی که جا کلیدی کار نمی کند)

تلاش برای تعمیر دزدگیر ماشین خوب و خوب است، اما وقتی فقط باید آن را خاموش کنید و جاکلیدی کار نمی کند، چه کاری می توانید انجام دهید؟ خوب شما کاملاً بد شانس نیستید. در زیر ما چهار راه حل بالقوه را برجسته کرده ایم.

دو مورد اول آسان‌ترین هستند اما همیشه کار نمی‌کنند، اما دو مورد آخر هر بار زنگ خودرو شما را خاموش می‌کنند.

شماره 1 – ماشین را روشن کنید

استارت ماشین
استارت ماشین

هنگامی که دزدگیر خودروی شما همانطور که باید کار می کند، به محض استارت زدن خودرو باید خاموش شود. دلیلش این است که سیستم جرقه زنی خودروی شما دارای یک دستگاه ضد سرقت است. اگر ماشین شما تشخیص دهد که شما فرد مناسبی هستید که می‌خواهید ماشین را روشن کنید، دلیلی وجود ندارد که زنگ هشدار همچنان به صدا درآید!

بیشتر بخوانید: چگونه از شر بوی بد داخل خودرو خلاص شویم؟

اما برای برخی از خودروهای قدیمی، این همیشه کار نمی کند، و اگر مشکل واحد کنترل باشد، ممکن است حتی در حین رانندگی نیز خاموش شود.

شماره 2 – قفل و باز کردن قفل ماشین

دزدگیر ماشین همچنان خاموش می شود
دزدگیر ماشین همچنان خاموش می شود

گاهی اوقات این تنها کاری است که برای تنظیم مجدد سیستم هشدار و خاموش کردن زنگ هشدار باید انجام دهید! ماشین را قفل کنید و قفل آن را باز کنید و بسیاری از دزدگیرهای ماشین خاموش می شوند.

یک بار دیگر، این بی‌خطا نیست، به خصوص اگر مشکل واحد کنترل باشد. اما ممکن است سیستم را بازنشانی کند و به شما آرامش و سکوت بدهد.

شماره 3 – فیوز را بردارید

فیوز سوخته
فیوز سوخته

اگر دو راه حل اول آلارم را خاموش نکردند، این احتمالا بهترین گزینه شماست. سیستم دزدگیر ماشین شما برای محافظت از مدار از فیوز عبور می کند و اگر فیوز را بکشید، دزدگیر برقی ندارد. بدون برق به معنای نداشتن زنگ هشدار است!

حتی بهتر از آن، از آنجایی که مدار دزدگیر تنها چیزی است که برق را به آن قطع می کنید، هر چیز دیگری در ماشین شما باید به خوبی کار کند. تنها تفاوت این است که شما برق سیستم دزدگیر را قطع می کنید که وسیله نقلیه شما هیچ نوع دزدگیر ماشین ندارد.

این شما هستید که تصمیم می گیرید آیا ارزش سرمایه گذاری برای تعمیر دزدگیر را دارد یا خیر و به وسیله نقلیه و وسایلتان کمی محافظت بیشتری می دهید.

شماره 4 – باتری را جدا کنید

باتری ماشین چقدر دوام می آورد
باتری ماشین چقدر دوام می آورد

اگر نمی‌توانید فیوز مناسب را پیدا کنید یا نیاز دارید که خودرو را سریع‌تر ببندید، یکی دیگر از راه‌های بی‌دردسر برای قطع کردن زنگ هشدار، جدا کردن باتری است. قطع کردن باتری، الکتریسیته را از تمام مدارهای خودروی شما حذف می کند و این مطمئناً آلارم را از بین می برد.

بیشتر بخوانید: آیا بنزین در خودرو منجمد می شود ؟

تنها نقطه ضعف این است که اکنون نمی توانید وسیله نقلیه خود را حرکت دهید. بدون باتری ماشین به معنای عدم برق رسانی به هیچ چیزی است، و اگر هنوز نیاز به استفاده از ماشین خود داشته باشید در حالی که مشکل دزدگیر ماشین را پیدا می کنید، می تواند بسیار بزرگ باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *