مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

CS:GO launch options بهترین تنظیمات

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

هنگامی که CS:GO را برای اولین بار راه اندازی می کنید، بازی به طور خودکار تنظیمات پیش فرض را بارگیری می کند و پارامترهایی را که بهترین در نظر گرفته است راه اندازی می کند. متأسفانه، پیکربندی اولیه برای اکثر بازیکنان بهینه نخواهد بود.

به همین دلیل است که باید به فکر اضافه کردن پارامترهای خود باشید. با ابزار آماده Steam می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

حقایق ناشناخته در مورد Lunch Options

گزینه‌های راه‌اندازی پارامترهای سفارشی‌سازی‌شده‌ای هستند که نشان می‌دهند کدام تنظیمات باید هنگام راه‌اندازی بازی بارگیری شوند. از آنجایی که آنها بالاترین اولویت را دارند، تنظیمات داخلی بازی را لغو می کنند. با استفاده از آنها، می توانید CS:GO را مطابق با نیازهای خود یا نیازهای سیستم خود سفارشی کنید.

حقایقی در مورد Lunch Options

استفاده از پارامترهای راه اندازی Steam به روشی متفکرانه می تواند بارگذاری فرآیند CS:GO را سرعت بخشد، ظاهر عناصر فردی را تغییر دهد یا حتی عملکرد بازی را افزایش دهد.

مورد دوم به ویژه مهم است زیرا هر بازیکنی می خواهد تعداد FPS را افزایش دهد و بدون تاخیر بازی کند.

توجه: پارامتر -high یک تنظیم رایج است که توصیه نمی شود. در اکثر کامپیوترها باعث تاخیر ورودی بالا می شود!

باید بدانید که در واقع چیزی به نام بهترین گزینه راه اندازی برای CS:GO وجود ندارد. چرا؟ از آنجا که هر بازیکن و هر کامپیوتر متفاوت است، و دستورات همیشه باید با استعدادهای فردی تنظیم شوند.

CS:GO Prime چیست ؟

در اینجا چیزی است که باید در مورد گزینه های راه اندازی Steam بدانید:

هیچ گزینه راه اندازی که برای همه بهترین باشد وجود ندارد. شما باید گزینه هایی را انتخاب کنید که برای شما بهترین هستند (بسته به ترجیحات، سیستم و اتصال اینترنت شما).
هر پارامتر راه اندازی باید به طور جداگانه بررسی و آزمایش شود. برخی از دستورات مربوط به عملکرد ممکن است FPS را در یک رایانه افزایش دهند، اما در رایانه دیگر آن را کاهش دهند.
گاه به گاه، Valve گزینه های شروع قدیمی را حذف می کند. این باعث می شود که بسیاری از بازیکنان از دستورات قدیمی استفاده کنند که کار نمی کنند (ما آنها را در انتهای این راهنما فهرست می کنیم). 😉
گزینه های راه اندازی برای مشکلات اشکال زدایی مفید هستند. می توان از آنها برای حل مشکلات مختلف برنامه و رفع تنظیمات گرافیکی ناسازگار استفاده کرد.

توجه: رایج ترین گزینه راه اندازی که وجود ندارد -nod3d9ex است. اگر آن را در تنظیمات خود وارد کرده اید، می توانید آن را حذف کنید.

 

بهترین گزینه های راه اندازی CS:GO در سال 2022

در بخش قبل اشاره کردیم که بهترین گزینه های راه اندازی وجود ندارد. با این وجود، ما این تیتر را اینگونه نامیدیم. چرا؟ زیرا احتمالاً این را نمی دانستید و به همین دلیل به دنبال بهترین تنظیمات بودید.

عنوان بسیار بهتر می تواند «مفیدترین و محبوب ترین گزینه ها» باشد، اما احتمالاً راهنمای ما را پیدا نمی کنید. متاسفم برای آن! 🙂

مجموعه 1: بهترین Lunch Options در سال 2022

یافتن پارامترهایی که می‌توان آن‌ها را بهترین در نظر گرفت، چندان آسان نبود. باید تنظیمات را طوری انتخاب می‌کردیم که روی هر رایانه‌ای مؤثر باشند. پس از آزمایش هر یک از دستورات به طور جداگانه، مشخص شد که بهترین مجموعه تنها 3 دستور است. واقعا!

بهترین گزینه های راه اندازی csgo - 2020

در اینجا “بهترین” گزینه های راه اندازی CS:GO در سال 2020 و 2021 آمده است:

-novid -tickrate 128 +fps_max 0

 

اکنون ممکن است تعجب کنید که چگونه ممکن است مجموعه بهترین گزینه های شروع فقط شامل 3 دستور اساسی باشد.

خب، این باور غلط در CS:GO وجود دارد که هر چه پارامترهای بیشتر، بهتر است. این یک اشتباه بزرگ است! در واقع هر چه دستورات کمتر باشد مشکلات کمتری خواهد داشت.

نکته: اگر رایانه شخصی رده بالایی دارید، احتمالاً به 99٪ از تمام پارامترهای راه اندازی نیاز ندارید. این توسط یکی از کارمندان Valve تأیید شد که در Reddit نوشت: «بهترین گزینه‌های راه‌اندازی بدون گزینه راه‌اندازی هستند. آنها پر استفاده ترین و آزمایش شده ترین هستند.

مجموعه 2: مفیدترین گزینه های راه اندازی برای FPS بالاتر

بسیاری از دستوراتی که بازیکنان برای بهبود عملکرد استفاده می‌کنند، واقعاً آن را بهبود نمی‌بخشند یا آن را به حداقل می‌رسانند. آنها همچنین می توانند باعث تاخیرهایی شوند که در نگاه اول قابل مشاهده نیستند. آیا ارزش 5 میلی ثانیه تاخیر بیشتر برای به دست آوردن 30 فریم در ثانیه را دارد؟ که بستگی دارد.
گزینه های راه اندازی csgo برای فریم در ثانیه بالاتر

در اینجا گزینه های راه اندازی CS:GO برای FPS بیشتر آمده است:

-tickrate 128 +fps_max 0 -novid -nojoy -full screen -r_emulate_gl -limitvsconst -forcenovsync -softparticlesdefaultoff +mat_queue_mode 2 +r_dynamic 0 +cl_forcepreload 1

 

زمانی که باید از گزینه های راه اندازی تقویت FPS استفاده کنید:

اگر روی رایانه شخصی یا لپ تاپ رده پایین بازی می کنید و FPS واقعاً کمی دارید (زیر 120 فریم در ثانیه) از این گزینه ها استفاده کنید.
اگر حداقل 2 برابر فریم بر ثانیه بیشتر از فرکانس نمایشگر دارید (به عنوان مثال حداقل 288 فریم در ثانیه و 144 هرتز) از این گزینه ها استفاده نکنید.

 

قبل از اینکه این پارامترها را اضافه کنید، به دقت بخوانید که چگونه کار می کنند و چه عواقبی دارند! توضیحی را در بخش بعدی این راهنما خواهید دید.

نکته: گزینه های راه اندازی بالا تعداد FPS را افزایش می دهند، اما به احتمال زیاد تاخیر ورودی را افزایش می دهند. اگر کامپیوتر قدرتمندی دارید و بازی شما بدون مشکل اجرا می شود، از آن استفاده نکنید!

 

مجموعه 3: مفیدترین گزینه های راه اندازی از بازیکنان حرفه ای

وقتی از بازیکنان حرفه‌ای بهترین گزینه‌های راه‌اندازی را می‌پرسید، احتمالاً هیچ پاسخی دریافت نخواهید کرد. این بازیکنان روی چنین جنبه هایی از بازی تمرکز نمی کنند، زیرا آنها یک رایانه شخصی رده بالا با تعداد زیادی FPS دارند.
گزینه های راه اندازی csgo از بازیکنان حرفه ای

در اینجا گزینه های راه اندازی بازیکنان حرفه ای CS:GO آمده است:

-console-novid -freq 240 -tickrate 128 +exec config.cfg

 

همانطور که می بینید، اکثر بازیکنان حرفه ای از تنها پارامترهای اساسی استفاده می کنند که به چند دستور محدود می شود.

خوب است بدانید: پخش کننده های حرفه ای معمولا مانیتورهای 240 هرتزی دارند. اگر آن را ندارید، باید مقدار پارامتر -freq را تنظیم کنید.

 

لیست همه گزینه های راه اندازی CS:GO فعال

ما زمان زیادی را صرف جمع آوری و آزمایش کامل محبوب ترین گزینه های راه اندازی CSGO کردیم. ما آنها را از نظر کارایی و عملکرد بررسی کردیم. بر اساس اطلاعات جمع آوری شده، توضیح کوتاهی برای هر پارامتر ایجاد کرده ایم.

در اینجا رایج ترین گزینه های راه اندازی مورد استفاده در CS:GO آمده است:

-console — کنسول را پس از ورود به بازی باز می‌کند: این گزینه راه‌اندازی باعث می‌شود که پس از باز شدن بازی، کنسول به‌طور خودکار باز شود. با این حال، اکثر بازیکنان به این دستور نیازی نخواهند داشت، زیرا کنسول را می توان به سرعت با استفاده از کلید جابجایی باز کرد. متداول ترین کلید البته ~ است.

 

-novid & -novideo – نمایش مقدمه را بعد از شروع بازی حذف می کند: این پارامتر شروع به بازی اجازه می دهد سریعتر شروع شود زیرا ویدیوی شروع را کاملاً حذف می کند. این یک دستور بسیار مهم برای جلوگیری از ممنوعیت AFK در برخی موقعیت ها وقتی زمان کمی برای ورود به سرور دارید، بهتر است 10 ثانیه را برای تماشای مقدمه تلف نکنید.

 

-nojoy — پشتیبانی از جوی استیک در بازی را غیرفعال می کند: این دستور شروع به شما امکان می دهد پشتیبانی از جوی استیک را غیرفعال کنید تا بازی از منابع کمتری استفاده کند. این عمدتاً مربوط به مصرف کمتر رم است که به گفته برخی بازیکنان عملکرد بازی را بهبود می بخشد.

خوب است بدانید: در واقع، پشتیبانی جوی استیک از حدود 20 مگابایت رم (0.02 گیگابایت) استفاده می کند. تا زمانی که بیش از 2 گیگابایت رم در رایانه خود دارید، لازم نیست این گزینه بوت را اضافه کنید.

-tickrate 128 – بالاترین تیک تیک ممکن را در سرورهای محلی تنظیم می کند: این گزینه راه اندازی یکی از پارامترهای متداول تنظیم شده است و باید در تنظیمات هر بازیکن گنجانده شود. با استفاده از آن، بازی بر روی 128 TR در حالت آفلاین (به عنوان مثال در نقشه های آموزشی) و روی یک سرور خصوصی اجرا می شود. این باعث می شود بازی روان تر و لذت بخش تر شود.

 

-high — به فرآیند CS:GO اولویت بالایی می دهد: این پارامتر به فرآیند Counter-Strike بالاترین اولویت را در سیستم شما می دهد. از نظر تئوری، این باید عملکرد بازی را بهبود بخشد، زیرا اهمیت بیشتری نسبت به سایر برنامه های کاربردی در سیستم خواهد داشت. با این حال، ما این تنظیم را توصیه نمی کنیم، زیرا تفاوت قابل توجه نخواهد بود.

نکته: در اکثر کامپیوترها پارامتر -high بی فایده است. توصیه می کنیم عملکرد بازی را قبل و بعد از تنظیم آن بررسی کنید. اخیراً شروع به ایجاد مشکل کرده و به درستی از کار افتاده است.

+mat_queue_mode 2 — تمام رشته‌ها و هسته‌های پردازنده را به فرآیند CS:GO اختصاص می‌دهد: این گزینه در واقع یک دستور کنسول است که به طور خودکار چند رشته‌ای را مجبور می‌کند. این به Counter-Strike اجازه می دهد تا از تمام هسته های پردازنده استفاده کند. این می تواند FPS را افزایش دهد در حالی که تاخیر ورودی را افزایش می دهد، بنابراین فقط در رایانه های قدیمی از آن استفاده کنید.

نکته: مقادیر ممکن برای این پارامتر عبارتند از -1، 0، 1 و 2. مقدار باید با کامپیوتر خاص مطابقت داشته باشد. مقدار -1 از حالت پیش‌فرض رشته، مقدار 0 از حالت تک رشته‌ای همزمان، مقدار 1 از حالت تک رشته‌ای در صف و مقدار 2 از حالت چند رشته‌ای استفاده می‌کند.

-fullscreen / -full — بازی را در حالت تمام صفحه شروع می کند: این فرمان CS:GO را مجبور می کند در حالت تمام صفحه اجرا شود و ممکن است برخی از مشکلات تنظیمات گرافیکی را حل کند. توصیه می کنیم از این گزینه استفاده کنید زیرا با غیرفعال کردن رابط کاربری ویندوز، مصرف منابع را کاهش می دهد. این باعث افزایش تعداد FPS می شود.

 

-windowed / -window — بازی را در حالت پنجره شروع می کند: این گزینه شروع برخلاف گزینه قبلی است، زیرا حالت پنجره را مجبور می کند. از آنجایی که این یک حالت استاندارد ویندوز است، به شما این امکان را می‌دهد که بازی خود را سریع‌تر به حداقل برسانید («ALT+TAB») و در عین حال عملکرد را به خطر بیندازید.

 

-noborder — حاشیه برنامه را حذف می کند و حالت تمام صفحه را تقلید می کند: این پارامتر به شما امکان می دهد وقتی حالت پنجره فعال است، حاشیه (نواری با نام برنامه و نمادهای Min/Max/Max/X) را به طور کامل حذف کنید. فعال کردن این تنظیم باعث می شود که برنامه به گونه ای به نظر برسد که گویی در حالت تمام صفحه است.

 

-w <value> / -width <value> — عرض پنجره بازی (رزولوشن) را تنظیم می کند: این دستور راه اندازی عرض برنامه CS:GO را هنگامی که حالت پنجره فعال است پیکربندی می کند. با آن می توانید رزولوشن سفارشی که در گزینه های بازی موجود نیست تنظیم کنید.

 

-h <value> / -height <value> – ارتفاع پنجره بازی (رزولوشن) را تنظیم می کند: این دستور مانند دستور قبلی، وضوح بازی را پیکربندی می کند. اگر می خواهید ارتفاع برنامه سفارشی را در حالت پنجره انتخاب کنید، از آن استفاده کنید.

 

-refresh <value> / -freq <value> — نرخ نوسازی مانیتور را تنظیم می کند: این پارامتر انتخاب می کند که چند بار در ثانیه پیکسل های نمایشگر به روز شوند. شما باید بالاترین مقدار ممکن را برای مانیتور خود انتخاب کنید. اگر مانیتور شما 144 هرتز دارد، 144 را وارد کنید.

نکته: اگر از قبل بالاترین نرخ رفرش را در تنظیمات ویندوز یا تنظیمات کارت گرافیک انتخاب کرده اید، پارامتر -refresh و -freq غیر ضروری است. برای بررسی این موضوع، این پارامتر را حذف کنید و mat_info 1 را در کنسول تایپ کنید تا ببینید CS:GO با چه نرخ تازه‌سازی کار می‌کند.

-language <name> — زبان بازی را تغییر می دهد: این گزینه به شما امکان می دهد زبان اصلی بازی را تغییر دهید. با استفاده از آن، می توانید یک شبکه مجزا انتخاب کنید

+exec <file_name>.cfg — پیکربندی داده شده را بارگیری می کند: این دستور کنسول به شما امکان می دهد یک فایل پیکربندی اضافی را بارگیری کنید. اگر می‌خواهید تنظیمات استاندارد config.cfg را لغو کنید یا دستورات دیگری مانند دستورات 1v1 را بارگیری کنید، بسیار مفید خواهد بود.

 

-nocrashdialog – نمایش خطاها را در کنسول غیرفعال می کند: این پارامتر راه اندازی باعث می شود که کنسول نمایش خطاها را متوقف کند. برخی از بازیکنان این گزینه را انتخاب می کنند زیرا اکثر خطاها برای ما مهم نیست. اگر بخواهیم بازی را اشکال زدایی کنیم ارزش روشن کردن آن را دارد.

 

-r_emulate_gl — شبیه سازی OpenGL را فعال می کند: این گزینه راه اندازی شبیه سازی OpenGL را در ویندوز شروع می کند که می تواند منجر به افزایش شدید FPS در رایانه های ضعیف تر شود. این به ویژه در مورد مدل های کارت گرافیک قدیمی صدق می کند.

توجه: متأسفانه، بیشتر راهنماهای گزینه های راه اندازی اطلاعات مربوط به فرمان -r_emulate_g را منتشر می کنند. اگرچه چنین دستوری وجود ندارد.

-limitvsconst — تعداد سایه زن های راس را محدود می کند: این دستور یک پارامتر گرافیکی پیشرفته است که CS:GO را مجبور می کند تعداد سایه زن های راس را به 256 محدود کند. بازیکنانی که کارت های گرافیکی مقرون به صرفه دارند باید آن را برای افزایش عملکرد بازی آزمایش کنند.

 

-forcenovsync – عملکرد VSync را غیرفعال می کند: این پارامتر بازی را مجبور می کند VSync را غیرفعال کند. VSync یک فناوری همگام سازی عمودی اصلی برای جلوگیری از پارگی صفحه است. با این حال، این فناوری از کامل بودن فاصله زیادی دارد و می تواند به اصطلاح باعث بلوک FPS شود (جانشینان آن G-Sync و FreeSync هستند).

نکته: اکثر بازیکنان همگام سازی عمودی را در تنظیمات کارت گرافیک یا گزینه های بازی غیرفعال می کنند. اگر همین کار را انجام داده اید، آن را دوباره در پارامترهای راه اندازی اضافه نکنید.

-softparticlesdefaultoff – تنظیمات رندر ذرات را تغییر می‌دهد: این گزینه راه‌اندازی رندر ذرات را با استفاده از روش ترکیب عمق صحنه (بدون پر کردن) تنظیم می‌کند. این کاهش FPS را در هنگام وقوع انفجار نارنجک در نزدیکی شما محدود می کند.

 

+r_dynamic 0 – روشنایی پویا را خاموش می کند: این دستور یکی دیگر از پارامترهایی است که بر گرافیک بازی تأثیر می گذارد. تنظیم مقدار روی 0 برخی از ویژگی‌های نورپردازی درون بازی را غیرفعال می‌کند، که می‌تواند تعداد FPS را به حداقل برساند – مخصوصاً هنگام مبارزه با حریف.

خوب است بدانید: نورپردازی پویا در فلاش هنگام عکسبرداری و انفجار فلاش استفاده می شود. این ویدیو را تماشا کنید تا ببینید چگونه به نظر می رسد.

-disable_d3d9ex — حالت d3d9ex را غیرفعال می کند که به طور پیش فرض فعال است: این گزینه بوت حالت d3d9ex را هنگام راه اندازی بازی غیرفعال می کند. بزرگترین مزیت آن این است که می تواند به حل برخی از مشکلات گرافیکی کمک کند. اما چند معایب هم دارد. وقتی آن را اضافه می‌کنید، کوچک کردن بازی ممکن است کمی بیشتر طول بکشد و مصرف CPU ممکن است افزایش یابد.

 

-nopreload — Forces no preloading of models: این گزینه از بارگذاری اولیه مدل ها و بافت ها هنگام اتصال به سرور جلوگیری می کند. اگر آن را اضافه کنید، سریعتر به سرور متصل خواهید شد، اما می توانید در چند ده ثانیه اول پس از پیوستن به بازی، تاخیر را تجربه کنید.

نکته: غیرفعال کردن بارگذاری اولیه ممکن است باعث افت FPS در رایانه‌های قدیمی‌تر شود، زیرا بازی باید از منابع اضافی در طول بازی استفاده کند. با این حال، این فقط برای رایانه های ضعیف تر با رم کم و پردازنده قدیمی صدق می کند!

 

چگونه Lunch Options را در CS:GO تنظیم کنیم؟

اکثر تنظیماتی که در گزینه های راه اندازی موجود است را می توان در خود بازی تغییر داد. متأسفانه، برخی از آنها را فقط می توان قبل از شروع بازی تنظیم کرد. برای استفاده از آنها باید از ابزار آماده ای استفاده کنید که در کتابخانه Steam موجود است.

در اینجا نحوه تنظیم گزینه های راه اندازی CS:GO در Steam آمده است:
1. کتابخانه Steam را باز کنید

با ورود به حساب Steam خود شروع کنید. پس از باز کردن برنامه، تب “Library” را باز کنید، روی “Counter-Strike: Global Offensive” کلیک راست کرده و “Properties” را انتخاب کنید.

ویژگی های cs:go را در کتابخانه steam باز کنید

2. گزینه های راه اندازی را ویرایش کنید

هنگامی که پنجره خواص باز شد، روی دکمه “تنظیم گزینه های راه اندازی” کلیک کنید. در اینجا می توانید پارامترهای راه اندازی را اضافه یا حذف کنید. وقتی کارتان تمام شد، روی «ذخیره» کلیک کنید.
گزینه های راه اندازی را در استیم ویرایش کنید

به یاد داشته باشید که گزینه های شروع باید زمانی که بازی خاموش است ویرایش شوند. اگر تنظیمات خود را در حالی که بازی روشن است تغییر داده اید، باید آن را مجدداً راه اندازی کنید!

خوب است بدانید: محبوب ترین گزینه های راه اندازی در بین کاربران ما -novid است که هنگام شروع بازی، مقدمه را غیرفعال می کند و -exec autoexec.cfg که یک فایل پیکربندی سفارشی را بارگیری می کند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *