مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

دامین آتوریتی چیست و چگونه می توانید امتیاز خود را بالاتر ببرید؟

دامین آتوریتی چیست و چگونه می توانید امتیاز خود را بالاتر ببرید؟داشتن رتبه وب سایت شرکت شما در موتورهای جستجو ضروری است. پنج نتیجه ارگانیک اول در صفحات نتایج موتورهای جستجو 67.6٪ از کل کلیک ها را تشکیل می دهند (منبع: Zero Limit Web)، و اولین نتیجه میانگین نرخ کلیک 39.6٪ را دریافت می کند (منبع: صفحه اول). این بدان معنی است که اگر وب سایت شما در صفحه اول ظاهر نشود، رقابت شما تمام کسب و کار شما را خواهد گرفت.

دامین آتوریتی چیست و چگونه می توانید امتیاز خود را بالاتر ببرید؟

برای هر کسی که بهینه سازی موتور جستجو را انجام می دهد، مهم است که توجه داشته باشید که اعتبار دامنه یکی از عوامل مهمی است که موتورهای جستجو هنگام رتبه بندی وب سایت ها در نظر می گیرند.

در این مقاله، ما شما را در مورد ایجاد اعتبار دامنه راهنمایی می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که وقتی موتورهای جستجو وب‌سایت‌های مشابه را رتبه‌بندی می‌کنند، موقعیت صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) خوبی کسب می‌کنید.

وب سایت/دامنه اتوریتی چیست؟

اعتبار وب سایت، همچنین به عنوان اعتبار دامنه (DA) شناخته می شود، یک معیار رتبه بندی است که برای پیش بینی میزان رتبه یک وب سایت در موتورهای جستجو استفاده می شود. توسط Moz ایجاد شده است که در آن به وب سایت ها امتیازی از 1 تا 100 داده می شود که نشان دهنده ارتباط وب سایت در صنعت خود یا با توجه به یک موضوع خاص است. وب سایت هایی با امتیاز دامین آتوریتی بالا شانس بیشتری برای عملکرد خوب در موتورهای جستجو و دریافت ترافیک ارگانیک بیشتری دارند.

با این گفته، احتمالاً می‌پرسید: “یک اعتبار دامنه خوب چیست؟

خوب، نمره دامین آتوریتی بین 95 تا 100 قابل توجه است. برخی از سایت هایی که چنین رتبه بندی بالایی دارند عبارتند از گوگل، اپل و مایکروسافت.

از طرف دیگر، امتیاز دامین آتوریتی بین 10 تا 20 بسیار پایین است و بر توانایی شما برای رتبه بالاتر در SERP تأثیر می گذارد. شما باید سخت کار کنید تا امتیاز خود را بهبود بخشید، اما نکته خوب این است که بهتر است نمره دامین آتوریتی خود را زمانی که پایین است بهتر کنید تا زمانی که بین 70 تا 80 باشد.

برای طبقه بندی امتیاز اعتبار دامنه خوب، این محدوده ها را در نظر بگیرید:

  • زیر 30 – ضعیف
  • 30 تا 40 – زیر میانگین
  • 40 تا 50 – متوسط
  • 50 تا 60 – خوب است
  • 60 تا 70 – خیلی خوب
  • 70 تا 80 – عالی
  • 80 تا 100 – عالی
  • پانل امتیاز

چرا دامبن آتوریتی مهم است؟

در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا دامنه اهمیت دارد.

به شما کمک می کند بفهمید Google چگونه کار می کند

وقتی کسی عبارت «نکات بازاریابی رسانه‌های اجتماعی برای کسب‌وکارهای کوچک» را جستجو می‌کند، هزاران وب‌سایت مرتبط وجود دارد که آن عبارت کلیدی را هدف قرار می‌دهند، و گوگل باید تصمیم بگیرد که کدام سایت را ابتدا نشان دهد.

از آنجایی که گوگل می خواهد اطمینان حاصل کند که کاربر تجربه خوبی دارد، به دنبال مرتبط بودن موضوع و وب سایت هایی با سابقه تولید محتوای ارزشمند می گردد. اینجاست که اعتبار دامنه وارد می شود و وب سایت هایی با امتیاز بالاتر در رتبه بندی اولویت دارند.

کلید درک اینکه چرا وب سایت های خاص بالاتر از سایرین هستند

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا وب سایت های خاصی در مورد موضوعات خاص رتبه بالاتری در SERP دارند؟ این به این دلیل است که آنها خود را به عنوان یک مرجع در جایگاه خود تثبیت کرده اند و موتورهای جستجو تمایل دارند هنگام رتبه بندی وب سایت ها پس از جستجو، آنها را اولویت بندی کنند.

هنگام تعیین امتیاز دامین آتوریتی یک وب سایت، فاکتورهای خاصی نقش دارند و یکی از آنها نمایه بک لینک یک وب سایت است. وب‌سایت‌هایی که دارای بک لینک‌های بسیار باکیفیت هستند، معتبر در نظر گرفته می‌شوند و در SERP برای موضوعات خاص رتبه بالاتری خواهند داشت. بنابراین وقتی متوجه می شوید که یک وب سایت خاص همیشه در یک موضوع خاص در رتبه های اول قرار دارد، با بررسی دقیق تر مشخص می شود که وب سایت از سایت های دیگر به صورت بک لینک رای اعتماد دریافت کرده است.

سایت های دامین آتوریتی بالاتر بهتر از سایت های دامین آتوریتی پایین عمل می کنند

سایت های دامین آتوریتی بالاتر ترافیک بیشتری نسبت به سایت های دامین آتوریتی پایین تر دریافت می کنند. این به این دلیل است که سایت های دامین آتوریتی بالاتر در SERP رتبه بالاتری دارند و مطالعات نشان داده است که 3 نتیجه جستجوی برتر بیشترین ترافیک جستجو را دریافت می کنند. با افزایش ترافیک، این سایت ها می توانند محصولات خود را به افراد زیادی نشان دهند که منجر به بهبود عملکرد تجاری می شود.

برای دریافت دامین آتوریتی سایت میتوانید از Ahref و semrush استفاده کنید.

سایت‌های دامین آتوریتی پایین به سختی ترافیک دریافت می‌کنند، و تحت تأثیر قرار دادن مشتریان با محصولات/خدمات خود را برای آنها دشوار می‌سازد.

متن اجرا با نقاط گلوله

چگونه می توانیددامین آتوریتی را افزایش دهید؟

این نکات را در مورد افزایش دامین آتوریتی دنبال کنید تا شانس خود را برای رتبه بالاتر در موتورهای جستجو افزایش دهید.

توجه داشته باشید که این یک فرآیند طولانی مدت است

بهبود اعتبار دامنه شما چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیفتد. پس از ایجاد تغییرات، خزنده ها زمان می برد تا وب سایت شما را ارزیابی کنند، بنابراین باید صبور باشید.

تغییراتی را که در این پست به آنها اشاره خواهیم کرد به صورت سیستماتیک برای ایجاد اقتدار خود اعمال کنید. رتبه شما با تلاش مداوم افزایش می یابد و خواهید دید که در موتورهای جستجو از رقبای خود پیشی می گیرید.

دامین آتوریتی چیست و چگونه می توانید امتیاز خود را بالاتر ببرید؟
دامین آتوریتی چیست و چگونه می توانید امتیاز خود را بالاتر ببرید؟

مطمئن شوید که صفحه شما به درستی تنظیم شده است

ساختار و کاربرپسند بودن وب سایت شما نیز هنگام محاسبه اعتبار دامنه شما اهمیت دارد. بدون ساختار مناسب، برای موتورهای جستجو دشوار است که صفحات وب شما را بخزند و آنها را در SERP فهرست کنند.

برای کمک به خزنده های وب در فهرست کردن سایت شما، یک نقشه سایت ایجاد کنید که شامل تمام صفحات وب مهم باشد. اکنون پیمایش از طریق سایت و صاحب دامنه شما آسان تر خواهد شد و در نتیجه بهبود خواهد یافت.

زنبورهای زرد روی کندو
زنبورهای زرد روی کندو

سرعت بارگذاری صفحه خود را افزایش دهید

سرعت صفحه یکی از مواردی است که گوگل در رتبه بندی وب سایت ها به آن توجه می کند. زمانی که بارگذاری یک وب‌سایت طول می‌کشد، جستجوگرها به سرعت بالا می‌روند و گوگل از چنین بازدیدهای منفی یاد می‌کند. وب‌سایت‌ها از فهرست برترین نقاط SERP حذف می‌شوند و اولویت با بارگذاری سریع‌تر وب‌سایت‌ها است.

علاوه بر بهبود رتبه و اعتبار دامنه، بهبود سرعت بارگذاری صفحه شما باعث افزایش تجربه کاربر می شود که منجر به سرنخ، ثبت نام و فروش بیشتر می شود.

اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما سازگار با موبایل است

داشتن یک وب سایت سازگار با موبایل یکی دیگر از کارهایی است که باید برای افزایش امتیاز دامین آتوریتی خود انجام دهید. اکثر جستجوهای ارگانیک اکنون از دستگاه های تلفن همراه سرچشمه می گیرند و گوگل اکنون وب سایت های سازگار با موبایل را در اولویت قرار داده است تا مطمئن شود کاربران موتورهای جستجو اوقات خوبی را به صورت آنلاین سپری می کنند.

بازدیدکنندگان موبایل

شکل 1: سهم موبایل از ترافیک جستجو 2013 – 2019. منبع: جستجوی پهنای باند

نداشتن وب سایتی که روی دستگاه های تلفن همراه واکنش گرا باشد، بر امتیاز دامین آتوریتی شما تأثیر منفی می گذارد. با تیم خود بنشینید تا راه‌هایی بیابید تا وب‌سایت خود را برای موبایل‌پسندتر کنید. سازگاری دامنه خود با موبایل را در سایت دوستدار موبایل Google بررسی کنید. شما یک گزارش دوست داشتنی با توصیه های عملی در مورد چگونگی بهبود پاسخگویی وب سایت خود دریافت خواهید کرد.

تست موبایل دوستانه

شکل 2: تست سازگار با موبایل گوگل. منبع: گوگل

 

سئو داخل صفحه و خارج از صفحه

یکی دیگر از کارهایی که برای بهبود اعتبار دامنه خود باید انجام دهید این است که روی سئو داخلی و خارجی خود کار کنید. عناوین و توضیحات صفحه خود را بهینه کنید تا خزنده ها بتوانند وب سایت شما را شناسایی کنند. تصاویر و سایر عناصر رسانه ای خود را بهینه کنید و از کلمات کلیدی به طور طبیعی در محتوای خود استفاده کنید.

در مورد سئوی خارج از صفحه خود، پروفایل لینک خود را با ایجاد محتوای آموزنده ای که ارزش پیوند دادن به آن را دارد، تقویت کنید. لینک های بد را از نمایه خود حذف کنید و در وبلاگ های مهمان برجسته شوید تا تعداد لینک های ورودی با کیفیت بالا به وب سایت های خود را افزایش دهید.

ما این و سایر استراتژی‌های بازاریابی رشد مفید را در وبلاگ خود، 10 نکته ضروری شما برای بررسی استراتژی سئو، پوشش داده‌ایم.

ممیزی پیوندها

لینک های ورودی برای بهبود اعتبار دامنه وب سایت شما حیاتی هستند. وب سایت هایی که به محتوای شما لینک می دهند باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند. در غیر این صورت، امتیاز دامنه شما کاهش می یابد. به همین دلیل، باید نمایه پیوند خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که فقط وب سایت های با کیفیت بالا به شما لینک می دهند.

تمام پیوندهای سمی را شناسایی کنید و فورا آنها را حذف کنید. این شامل پیوندهایی از وب سایت های هرزنامه و آنهایی است که محتوای بزرگسالان را منتشر می کنند. اگر نمی‌توانید آن پیوندها را حذف کنید، از کنسول جستجوی Google برای رد کردن آنها استفاده کنید. به این ترتیب، گوگل آنها را هنگام فهرست کردن وب سایت شما در نظر نمی گیرد.

بک لینک با کیفیت بالا

بک لینک ها نقشی حیاتی در تعیین اعتبار دامنه سایت دارند. آنها همچنین یکی از مهمترین فاکتورهای رتبه بندی هستند، بنابراین شما نیاز به برنامه ای برای کسب بک لینک های با کیفیت بالا برای بهبود امتیاز دامین آتوریتی سایت خود دارید.

مطالعه ای توسط Ahrefs نشان داد که 55.24 درصد از وب سایت ها هیچ ترافیک ارگانیکی دریافت نمی کنند و دلیل اصلی این امر عدم وجود بک لینک است. بک لینک ها مانند رای اعتماد برای سایت شما هستند و هر چه بیشتر داشته باشید، موتورهای جستجو بیشتر به شما توجه می کنند. از آنجایی که موتورهای جستجو فقط می خواهند بهترین محتوا را به کاربران خود نشان دهند، رتبه بالاتری در SERP دریافت خواهید کرد.

راه های زیادی برای کسب بک لینک وجود دارد که اعتبار دامنه شما را افزایش می دهد. ما آنها را به طور مفصل در وبلاگ خود توضیح داده ایم، بک لینک چیست و چرا برای کسب و کار شما مهم است؟

بیشتر بخوانید: لینک سازی داخلی چیست و چگونه به سئو شما کمک می کند

بیشتر بخوانید: سئوی درون صفحه و خارج از صفحه: راهنمای کامل و نکات ضروری

علامت گذاری خود را با SEO

سئو برای موفقیت بلند مدت کسب و کار شما بسیار مهم است. خوشبختانه، ما بهترین نکات را برای شما در اینجا جمع آوری کرده ایم: راهنمای قطعی SEO برای رشد کسب و کار شما.

اعتبار دامنه زمان می برد تا به خوبی ساخته شود، بنابراین برای شروع باید آن را به درستی انجام دهید. صبور باشید و بعد از اجرای استراتژی هایی که در بالا توضیح دادیم، خواهید دید که امتیاز اعتبار دامنه شما بهبود می یابد.

برخی از این استراتژی ها نیاز به پیاده سازی متخصص دارند، و شما عاقلانه خواهید بود که با یک آژانس بازاریابی رشد کار کنید تا از اجرای مناسب اطمینان حاصل کنید. تیم Growth Marketing Genie می تواند کمک کند. ما شما را در مورد چگونگی ایجاد اعتبار دامنه راهنمایی می کنیم تا شانس خود را برای رتبه بالاتر در صفحات نتایج موتور جستجو افزایش دهید.

آیا برای خدمات بهینه سازی موتور جستجو به کمک نیاز دارید؟ برای الهام گرفتن به صفحه SEO ما نگاهی بیندازید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *