مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

FTW به چه معناست؟

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

“FTW!” وقتی این ابتکاری را به صورت آنلاین یا در یک متن می بینید به چه معناست؟ ما توضیح خواهیم داد که FTW مخفف چیست، معانی مختلف آن، و چگونه می توانید از آن به درستی در نوشتن خود استفاده کنید.

For The Win (برای پیروزی)

 

در رایج ترین تعریف، FTW مخفف “For The Win” است. برای ابراز اشتیاق یا قدردانی از چیزی مانند نشان دادن اعتقاد به یک تیم ورزشی یا عشق به غذای مورد علاقه شما استفاده می شود.

شخصی در حال انجام بازی csgo

اصطلاح اولیه FTW معمولاً مخفف “For The Win” است. نباید با TWF اشتباه شود، مردم از معنای FTW برای ابراز قدردانی یا اشتیاق در مورد یک موضوع استفاده می کنند، و بنابراین به طور کلی دارای مفاهیم مثبت است. FTW در چت ها و انجمن های آنلاین به همان اندازه در پیام های SMS و پست های رسانه های اجتماعی یافت می شود.

FTW تقریباً به طور کلی در انتهای یک پیام یا متن استفاده می شود، به عنوان مثال، “من فقط بهترین رشته ها را داشتم! غذای تایلندی FTW!” همچنین گهگاه می توان از مقدار اولیه برای نشان دادن موافقت با عبارت قبلی استفاده کرد.

در برخی موقعیت‌ها و خرده فرهنگ‌ها، مانند فرهنگ دوچرخه‌سواری، FTW می‌تواند مخفف «Fuck The World» باشد. این تقریباً مخالف معنای رایج تر است و برای بیان غم و اندوه، ناامیدی از چیزی یا کسی یا روحی سرکش استفاده می شود.

اگرچه این نسخه جایگزین در انتهای جمله نیز استفاده می شود، اما متن پیام باید تفسیر معنا را آسان کند. اگر می بینید که شخصی خالکوبی دارد که FTW را می خواند، معمولاً مخفف “F*** The World” است.

تاریخچه FTW

اولین ورودی برای FTW در Urban Dictionary، شناخته شده ترین مخزن عامیانه اینترنتی، اختصارات و حروف اولیه، مربوط به سال 2005 است. نگاهی به Google Trends نشان می دهد که مردم در سال 2004 این عبارت را جستجو می کردند، بنابراین مطمئناً از آن به صورت آنلاین استفاده می شد.

بسیاری از تعاریف ایجاد شده توسط کاربر به FTW در زمینه بازی آنلاین اشاره دارد. این بسیار محتمل است که برای اولین بار به طور منظم مورد استفاده قرار گرفت و محبوبیت آن افزایش یافت. حتی می‌توانست برای اولین بار به شیوه‌ای بسیار تحت اللفظی‌تر استفاده شود، به عنوان مثال، “یک پرچم باقی مانده برای گرفتن، فشار نهایی ftw!”

جالب اینجاست که تعریف “F*** the World” از FTW نیز برای اولین بار در دیکشنری شهری در همان سال ظاهر شد، اگرچه عبارت منفی که به اختصار آمده است بسیار قدیمی تر است.

نحوه استفاده از FTW در متن

اگرچه FTW را می توان با حروف بزرگ یا کوچک نوشت، نسخه بزرگ رایج تر است. اغلب با یک یا چند علامت تعجب دنبال می شود، که بیشتر به استفاده از آن به عنوان ابراز اشتیاق کمک می کند.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا