مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

تعویض روغن چقدر طول می کشد؟

تعویض روغن چقدر طول می کشد؟پیگیری تغییرات روغن در وسیله نقلیه شما تنها بخشی از داشتن یک وسیله نقلیه است، اما این باعث نمی شود که آنها کمتر ناراحت شوند. اگر شما هم مثل ما هستید، روزها و شب‌های پرمشغله‌ای دارید و آخرین چیزی که می‌خواهید این است که زمان زیادی از روز خود را صرف انجام کاری مانند تعویض روغن کنید.

تعویض روغن چقدر طول می کشد؟

اما متأسفانه، تغییر روغن بخشی ضروری از زندگی است، بنابراین بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که بفهمید چقدر طول می کشد و آن را در روز خود برنامه ریزی کنید.

اما تعویض روغن چقدر طول می‌کشد و به هر حال خودروی شما چقدر به روغن جدید نیاز دارد؟ ما در اینجا به این سوالات و موارد دیگر برای شما پاسخ خواهیم داد.

چه مدت طول می کشد تا روغن را تعویض کنید؟

اگر در حال آماده شدن برای بردن وسیله نقلیه خود برای تعویض روغن هستید، واقعاً می خواهید بدانید که چقدر از روز خود را برای انجام کار اختصاص دهید.

بسیاری از این موارد به جایی که وسیله نقلیه خود را برای تعویض روغن می برید برمی گردد، به همین دلیل است که ما سه مورد از رایج ترین گزینه های موجود را در اینجا برای شما برجسته کرده ایم.

نمایندگی یا تعمیرگاه

هزینه تعویض روغن هیبریدی
هزینه تعویض روغن هیبریدی

نکته مهم در مورد بردن وسیله نقلیه خود به تعمیرگاه یا نمایندگی برای تعویض روغن این است که می توانید قبل از حضور در محل قرار ملاقات بگذارید. این هر زمان انتظار احتمالی را که ممکن است در مکان‌های دیگر تجربه کنید، حذف می‌کند.

بیشتر بخوانید: فشار کم روغن: علائم، علل و نحوه پیشگیری

با این حال، اگر وسیله نقلیه خود را به یک نمایندگی یا یک تعمیرگاه معمولی  ببرید، ممکن است حدود یک ساعت منتظر بمانید تا آنها کار را کامل کنند. و این به این معنا نیست که آنها نمی توانند سریعتر تعویض روغن را کامل کنند، بلکه این است که آنها کارهای بیشتری از تعویض روغن انجام می دهند.

به طور معمول، یک نمایندگی یا یک تعمیرگاه معمولی وقتی خودروی شما را تحویل می‌گیرید، بازرسی را کامل می‌کند و این به آن‌ها کمک می‌کند تا قبل از اینکه فرصتی برای تبدیل شدن به چیزی جدی‌تر پیدا کنند، مشکلات جزئی را پیدا کنند.

بهترین روغن مصنوعی برای موتورهای دیزلی

بسیاری از این موارد به سطح تجربه شما و آنچه که رانندگی می کنید برمی گردد، اما ما یک ساعت را برای اکثر تعویض روغن های DIY اختصاص می دهیم. دلیل آن این است که برای اکثر وسایل نقلیه، شما باید قسمت جلویی را بالا ببرید، وسیله نقلیه را روی پایه جک قرار دهید و سپس خودتان تمام مایعات را تخلیه کنید.

نه تنها این، بلکه باید روغن قدیمی را به نقطه دفع برسانید، و زمان دقیقی که طول می کشد بستگی به این دارد که چقدر به جایی نزدیک هستید که آن را برای شما دفع کند!

این مقرون‌به‌صرفه‌ترین گزینه خواهد بود، اما احتمالاً طولانی‌ترین زمان را از شما خواهد گرفت و باید خودتان کار را انجام دهید.

عوامل موثر بر زمان تعویض روغن

منتظر میم ماشین

در حالی که ما میانگین فریم‌های زمانی را در بالا برجسته کردیم، به خاطر داشته باشید که آنها تخمین‌ها و چند چیز متفاوت هستند که می‌توانند بر مدت زمانی که یک مکانیک برای تکمیل تعویض روغن خودرو شما طول می‌کشد تأثیر بگذارد.

ما در اینجا به چهار مورد مختلف اشاره کرده‌ایم که می‌توانند بر میزان زمان لازم برای تکمیل تعویض روغن تأثیر بگذارند.

شماره 1 – مکانیک چه چیز دیگری را بررسی می کند

به دنبال موتور
به دنبال موتور

شما فقط می خواهید روغن خودروی خود را تعویض کنید، اما اغلب یک مکانیک وقت صرف می کند تا همه چیزهای دیگر خودروی شما را بررسی کند تا مطمئن شود هنوز در وضعیت خوبی است. به این ترتیب آنها به طور بالقوه می توانند مشکلاتی را در حالی که کوچک هستند پیدا کنند، و اگر وسیله نقلیه شما به زودی به کار دیگری نیاز دارد، می توانند به شما هشدار دهند.

بیشتر بخوانید: خواندن گیج روغن موتور چگونه است ؟

بردن وسیله نقلیه خود به یک فروشگاه قوی‌تر یک مزیت است، بنابراین از آن استفاده کنید و به آن‌ها اجازه دهید خودروی شما را بررسی کنند تا مطمئن شوند که همه چیز هنوز در وضعیت خوبی قرار دارد.

شماره 2 – سطح مهارت مکانیک

در حالی که این بزرگترین عامل در مورد سرعت تعویض روغن توسط یک مغازه نیست، مطمئناً نقش مهمی ایفا می کند. برخی از مکانیک ها به سادگی در از بین بردن کارها سریعتر از دیگران مهارت دارند.

اما به خاطر داشته باشید که فقط به این دلیل که یک مکانیک کار را سریعتر از مکانیک دیگر انجام می دهد، لزوماً به این معنی نیست که آنها مکانیک بهتری هستند. شما می خواهید کار به درستی انجام شود و نمی خواهید کسی که در گوشه و کنار کار می کند بیشتر کار کند.

شماره 3 – راه اندازی فروشگاه

دلیل اینکه فروشگاه‌های روغن‌کاری سریعمی‌توانند خودروی شما را برای تعویض روغن سریع‌تر وارد و خارج کنند تا نمایندگی، ربطی به سطح مهارت مکانیک‌ها ندارد. این مربوط به این است که مغازه آنجا مخصوص تعویض روغن سریع است.

آنها همه چیز را تنظیم می کنند تا روند را تا حد امکان سریع انجام دهند، و از آنجایی که نوع دیگری را انجام نمی دهند

آنها می توانند مغازه را به طور خاص برای سریع ترین تعویض روغن ممکن تخصصی کنند. این تفاوت بزرگی در انجام سریعتر کار ایجاد می کند.

همه موارد در نظر گرفته شده، تعویض روغن از یک گودال سرویس زیر خودرو سریعتر از سوار شدن خودرو به آسانسور است.

شماره 4 – سایر مشتریان

شما تنها فردی نیستید که نیاز به تعویض روغن خودروی خود دارید، و اگر وسیله نقلیه خود را به یک تعمیرگاه شلوغ ببرید، ممکن است لازم باشد منتظر بمانید تا آنها بتوانند به وسیله نقلیه شما برسند.

بنابراین، در حالی که تعویض روغن شما ممکن است فقط 30 تا 60 دقیقه طول بکشد، اگر سه یا چهار ماشین دیگر جلوی ماشین شما باشد، ممکن است مجبور شوید چند ساعت صبر کنید تا حتی کار روی وسیله نقلیه شما شروع شود.

قبل از خروج، صفحه Google Business را برای مکان خدماتی که قصد بازدید از آن را دارید بررسی کنید. در آنجا، باید جدولی از شلوغ ترین روزها و زمان های آن مکان را ببینید. اگر برنامه شما اجازه می دهد، از آن روزها و زمان ها اجتناب کنید.

بیشتر بخوانید: علائمی که روغن شما دارای تراشه های فلزی است

چند وقت یکبار باید روغن خود را عوض کنید؟

در حالی که برخی از مغازه‌های تعویض روغن هنوز به شعار «3000 کیلومتر یا 3 ماه» سوگند یاد می‌کنند، به نفع شماست که زودتر از این فکرتان را کنار بگذارید.

یکی از مهم ترین چیزهایی که در تعیین اینکه چند بار باید روغن خود را تعویض کنید، نوع روغنی است که استفاده می کنید

در حالی که همیشه باید سعی کنید فواصل سرویس توصیه شده توسط سازنده خودرو خود را رعایت کنید، در زیر برخی از فواصل کلی تعویض روغن بسته به نوع روغنی که استفاده می کنید، آورده شده است. همیشه مطمئن شوید که از یک فیلتر روغن باکیفیت استفاده می‌کنید که می‌تواند با فواصل تعویض روغن با نوع روغنی که استفاده می‌کنید مطابقت داشته باشد.

فواصل متداول تعویض روغن

بازه زمانی مسافت پیموده شده نوع روغن

بازیافت 3000 کیلومتر 3-6 ماه

5000 کیلومتر معمولی 6 ماه

ترکیب مصنوعی 7500 کیلومتر 6-9 ماه

فول سنتتیک 10000 کیلومتر 9-12 ماه

اگر روغن موتور خود را عوض نکنید چه اتفاقی می افتد؟

اگر می خواهید وسیله نقلیه شما مایل به مایل و سال به سال حرکت کند، بسیار مهم است که با تغییرات روغن همراه باشید. اما اگر تعویض روغن خودرو را در زمانی که باید انجام ندهید دقیقاً چه اتفاقی می‌افتد؟

برای درک این موضوع، واقعاً باید بدانید که روغن موتور برای وسیله نقلیه شما چه می کند. دارای چند خاصیت مفید مختلف است که عبارتند از: کاهش اصطکاک، از بین بردن گرما، جلوگیری از سایش و پارگی، حذف آلودگی ها و جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی.

همانطور که روغن قدیمی تر می شود، کارایی آن کمتر می شود، به این معنی که آلاینده های بیشتری از موتور عبور می کنند، قطعات سریعتر فرسوده می شوند و موتور می تواند بیش از حد گرم شود.

سخت است که بگوییم ابتدا چه چیزی تولید می شود، اما اگر با تعویض روغن همراه نباشید، اجزای مختلف از کار می افتند و ممکن است موتور شما بیش از حد گرم شود. اگر روغن را در فواصل زمانی مناسب تعویض نکنید، حتی ممکن است بلافاصله متوجه آسیب آن نشوید.

اجزای مختلف هر بار با بالا رفتن سن روغن کمی بیشتر فرسوده می شوند و احتمال اینکه بعداً در مسیر با مشکل مواجه شوید، بیشتر می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *