مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه کپک را از داخل خودرو پاک کنیم

چگونه کپک را از داخل خودرو پاک کنیم : چیزهای کمی به اندازه یک خودرو   کپک زده ناخوشایند هستند. اما به محض اینکه کپک  را در فضای داخلی دارید، چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید؟ در حالی که این یک فرآیند بسیار کار فشرده است، مطمئناً چیزی است که اگر وقت خود را صرف کنید، می توانید با آن مقابله کنید.

چگونه کپک را از داخل خودرو پاک کنیم

ما همه چیزهایی را که برای پاک کردن ایمن کپک  از وسیله نقلیه خود نیاز دارید، بدون نیاز به مراجعه به یک فروشگاه حرفه ای و خرج کردن پول زیاد، شکستیم.

بوی سوختن در خودرو

یکی از اولین نشانه هایی که ممکن است متوجه مشکل کپک زدن در خودرو   خود شوید، بوی متمایز آن است. این یک رایحه مشکی بسیار منحصر به فرد است که به سختی از دست دادن. اگر بوی کپک را حس می کنید اما نمی توانید آن را ببینید، به احتمال زیاد به ناحیه مناسب نگاه نمی کنید.

به زیر صندلی‌ها، دریچه‌های داخل خودرو، صندوق عقب و سایر اجزای خودرو نگاه کنید تا زمانی که بوی آن را پیدا کنید.

بر خلاف تصور اکثر مردم، کپک می تواند هر رنگی باشد. در حالی که سیاه، خاکستری و سبز برخی از رایج ترین رنگ ها هستند، مواردی از رنگ های نارنجی، صورتی، زرد، قرمز، سفید و تقریباً هر رنگ دیگری نیز وجود داشته است.

به طور خلاصه، اگر در خودروی شما کپک وجود داشته باشد، مشکل کپک است، و اگر زود کنترل آن را به دست نگیرید، به سرعت در خودروی شما پخش می شود.

آیا کپک در خودرو خطرناک است؟

خارج کردن کپک از خودرو   شما چیزی بیش از از بین بردن بوی نامطبوع است، می تواند باعث ایجاد مشکلات سلامتی زیادی شود که از خفیف تا ناراحتی تا نگرانی های عمده را شامل می شود.

در حالی که کپک در همه جا خطرناک است، این مشکل زمانی که آن را در یک فضای بسته مانند خودرو   قرار دهید، بزرگتر می شود. کپک می‌تواند باعث ایجاد طیف وسیعی از نگرانی‌های سلامتی شود که شامل مایکوتوکسیکوز، عفونت‌های تنفسی، سینوزیت و سایر واکنش‌های آلرژیک می‌شود.

اگر مشکل کپک در خودرو   خود دارید، باید در اسرع وقت به آن رسیدگی کنید.

چه چیزی باعث ایجاد کپک در خودرو می شود؟

کپک  در تنه

کپک نتیجه طبیعی یک محیط مرطوب یا مرطوب است که کنترل نشده است. اگر درب یا صندوق عقب خودروی شما مهر و موم شکسته باشد یا راه دیگری برای ورود رطوبت به خودرو وجود داشته باشد، ممکن است رخ دهد. این می تواند یک پنجره ترک خورده یا شکسته در یک روز بارانی یا چیزی به سادگی یک نوشیدنی ریخته شده باشد.

هنگامی که رطوبت وارد خودرو می شود، فرار آن برای آن دشوار است و خودرو به طور طبیعی محیطی گرم ایجاد می کند که در آن کپک رشد می کند.

در حالی که حذف کپک ضروری است، همچنین بسیار مهم است که علت اصلی کپک را ردیابی و تعمیر کنید. در غیر این صورت، در کمترین زمان به همان جایی که شروع کرده‌اید باز می‌گردید.

بیشتر بخوانید:

چگونه از خودروی خود در برابر نور خورشید محافظت کنیم؟ 12 نکته

6 راه برای پاک کردن لکه از شیشه جلو خودرو

چگونه از شر بوی بد داخل خودرو خلاص شویم؟

چرا خودرو شما در حین رانندگی متوقف می شود؟ (8 علت شایع)

این کار ممکن است به سادگی باز گذاشتن شیشه در دفعه بعد که پارک کردید باشد، اما اگر در جایی در وسیله نقلیه خود سیل شکسته شده است، باید در اسرع وقت آن را تعمیر کنید.

بهترین راه برای از بین بردن کپک از فضای داخلی شما

چگونه کپک را از داخل خودرو خلاص کنیم
چگونه کپک را از داخل خودرو خلاص کنیم

هنگامی که کپک را در فضای داخلی شناسایی کردید، باید اقدامات جدی برای حذف آن در اسرع وقت انجام دهید.

برخی از مواردی که برای حذف کپک از وسیله نقلیه خود نیاز دارید عبارتند از:

  • وکیوم
  • قوطی اسپری
  • سرکه سفید مقطر
  • دستکش
  • محافظت از چشم
  • ماسک تنفسی
  • حوله یا پارچه
  • دستمال های تمیز کننده
  • فرچه
  • ست جغجغه و پریز (در صورت نیاز)

راهنمای گام به گام پاک کردن کپک از خودرو

کپک می‌تواند باعث ایجاد طیف گسترده‌ای از مشکلات سلامتی شود، بنابراین قبل از شروع، تمام تجهیزات محافظ شخصی خود را استفاده کنید. از دستکش، ماسک تنفسی با کیفیت بالا و محافظ چشم در هنگام برداشتن کپک استفاده کنید.

شما باید تمام وسایل شخصی را بردارید و به منطقه آسیب دیده دسترسی داشته باشید. بهتر است یک عکس واضح داشته باشید، بنابراین اگر کپک  روی صندلی ها یا زیر صندلی ها قرار دارد، توصیه می کنیم آنها را بردارید تا بهترین دسترسی را به ناحیه آسیب دیده داشته باشید.

فرش‌ها، صندلی‌ها و هر قسمت دیگر را جاروبرقی بکشید تا هرگونه کثیفی یا زباله‌ای که می‌تواند در طول فرآیند تمیز کردن مانع ایجاد شود، پاک شود. از پاک کننده خودرو خود برای پاک کردن هر سطحی برای از بین بردن کثیفی و کثیفی استفاده کنید. در اینجا یک فرآیند کامل جزئیات خودکار را تکمیل کنید تا بتوانید در مرحله بعد تمام کپک  را بردارید.

ناحیه آسیب دیده را با سرکه سفید مقطر کاملاً اسپری کنید. کل ناحیه را خیس کنید و با برس اسکراب آن را بشویید. شما می خواهید حداکثر نفوذ را به هر گوشه و شکافی وارد کنید، بنابراین بار اول تمام کپک  را از بین می برد. حتی از دست دادن یک نقطه کوچک می تواند مشکل را به سرعت بازگرداند. برای مناطق سخت، می توانید از سفید کننده استفاده کنید، اما این ممکن است رنگ های داخل خودرو   را از بین ببرد.

اجازه دهید سرکه سفید مقطر به مدت 15 تا 20 دقیقه بماند تا کپک  از بین برود.

اجازه دهید منطقه کاملا خشک شود. اگر می توانید وسیله نقلیه خود را در یک منطقه خشک پارک کنید، درها یا پنجره ها را باز نگه دارید تا جریان هوا و گردش بهتری ایجاد شود.

روش جایگزین برای از بین بردن کپک

در حالی که تنها یک راه برای از بین بردن کپک از خودرو   شما وجود دارد، چند ماده شیمیایی مختلف وجود دارد که می توانید از آنها برای از بین بردن کپک  استفاده کنید. به این ترتیب، اگر نمی‌توانید بوی سرکه را تحمل کنید، اما نمی‌خواهید رنگ مواد سطحی را با سفیدکننده خراب کنید، کاملاً بد شانس نیستید! ما چند گزینه مختلف را در زیر برجسته کرده ایم.

به خاطر داشته باشید که هر یک از این گزینه ها به طور بالقوه می تواند خودرو   شما را لکه دار کند، بنابراین قبل از استفاده از مقادیر زیاد، یک وصله کوچک را در مکانی غیر قابل مشاهده امتحان کنید.

روغن درخت چای و وا تر

پراکسید هیدروژن (مخلوط 3 درصد)

آب لیمو

جوش شیرین مخلوط با سرکه یا آب

کپک  خودرو
کپک  خودرو

به طور خلاصه، تقریباً هر شرکت بیمه اتومبیل به طور خاص کپک را از بیمه نامه های خود حذف می کند. اما در حالی که آنها هیچ محافظتی از شما نمی کنند، مطمئناً بدشان نمی آید که ارزش خودروی شما را در نظر بگیرند.

این بدان معناست که اگر به هر دلیل دیگری نیاز به استفاده از بیمه خود داشته باشید، آنها در آسیب کپک  نقش دارند و پول کمتری برای وسیله نقلیه خود به شما می دهند.

بنابراین، نه، آنها به شما کمک نمی‌کنند آن را درست کنید، اما مطمئناً از آن علیه شما استفاده می‌کنند اگر آن را درست نکنید!

هزینه خدمات حذف کپک  خودرو   حرفه ای

بعد از خواندن تمام کارهایی که برای خارج کردن کپک از خودرو   خود باید انجام دهید و اینکه چقدر کار می کند، بردن آن به یک فروشگاه حرفه ای برای مراقبت از آن می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد. با این حال، اگر این کار را انجام دادید، انتظار داشته باشید که برای از بین بردن کپک ها هزینه کنید.

میانگین هزینه حذف کپک  در خودرو   2 تا 6 میلیون تومان است! در حالی که این عدد بسیار زیاد است، به خاطر داشته باشید که این فقط یک میانگین است. اگر مشکل را زود تشخیص دهید و فقط نیاز به حذف یک نقطه داشته باشید، هزینه بسیار کمتری خواهید پرداخت، اما اگر مشکل وسیله نقلیه شما را فراگرفته باشد، ممکن است بیش از این مبلغ هزینه داشته باشد.

مزیت استفاده از خدمات حرفه ای این است که آنها در اولین بار همه کپک  را دریافت می کنند. زیرا حتی اگر زمانی که خودتان آن را انجام می‌دهید، نقطه کوچکی را از دست بدهید، کپک  برمی‌گردد و شما به همان جایی که شروع کرده‌اید باز می‌گردید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *