مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

MOUSO چیست؟ (mousocoreworker.exe)

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

یک فایل اجرایی مرموز که باعث استفاده زیاد از دیسک، مصرف رم بالا و استفاده از CPU شما می شود، می تواند هشدار دهنده باشد. اما نگران نباشید – mousocoreworker.exe بخشی عادی از ویندوز 10 و ویندوز 11 است. در اینجا چیزی است که باید بدانید.

MoUSOCoreWorker.exe چیست؟

به روز رسانی های ویندوز به دلیل بی نقص بودن بدنام هستند. مایکروسافت چند سال پس از انتشار ویندوز 10 با پلتفرم به‌روزرسانی یکپارچه (UUP) تلاش کرد تا تجربه به‌روزرسانی را بهبود بخشد. UUP از ابتدا با ویندوز 11 همراه بود.

پلتفرم Unified Update را می توان به چندین لایه تقسیم کرد که هر کدام بخش متفاوتی از فرآیند به روز رسانی را انجام می دهند. فرآیند mousocoreworker.exe بخشی از پلت فرم جدید به روز رسانی است.

“USO” در MoUSOCoreWorker مخفف “Update Session Orchestrator” است – جزء فرآیند به‌روزرسانی که ترتیب دانلود و نصب به‌روزرسانی‌ها را هماهنگ می‌کند.

مایکروسافت جدول زیر را در وب‌سایت خود ارائه کرده است تا توضیح دهد که چگونه پلتفرم به‌روزرسانی یکپارچه جدید (ish) کار می‌کند، اگرچه این شرکت هیچ سند خاصی در مورد آنچه که mousocoreworker.exe انجام می‌دهد ارائه نکرده است.

آناتومی پلتفرم به روز رسانی یکپارچه

 

هنگامی که به درستی کار می کند، mousocoreworker.exe باید هنگام بررسی به روز رسانی ویندوز در Task Manager ظاهر شود و سپس ناپدید شود.

مطالب مرتبط:

ctfmon.exe چیست و چرا اجرا می شود؟

 

نحوه رفع مشکلات MoUSOCoreWorker.exe

اگر mousocoreworker.exe به درستی کار نمی کند، مردم متوجه شده اند که فعال باقی می ماند و از منابع سیستم استفاده می کند. استفاده زیاد از دیسک و استفاده زیاد از رم شکایات رایجی هستند. معمولاً اگر یک به‌روزرسانی در حال اجرا نباشد، مشکلات پیش می‌آید، اگرچه گاهی اوقات اگر یک به‌روزرسانی گیر کند، این اتفاق می‌افتد. شما می توانید Task Manager را باز کنید و در هر صورت فرآیند را پایان دهید.

 

همچنین شناخته شده است که به طور مکرر رایانه های شخصی را از حالت خواب بیدار می کند و سعی می کند یک به روز رسانی را نصب کند. اگر این اتفاق بیفتد، بهترین شرط شما این است که اجازه دهید اجرا شود و سعی کنید خودش را مرتب کنید.

اگر اجازه دادن به اجرا یا راه‌اندازی مجدد فرآیند مشکل را حل نکرد، احتمالاً باید اقدامات بیشتری را برای رفع Windows Update انجام دهید.

آیا MoUSOCoreWorker.exe بدافزار است؟

اگر mousocoreworker.exe شما به درستی رفتار نمی کند، یک مشکل محتمل ترین توضیح است، اما همیشه ممکن است بدافزار به عنوان یک فرآیند قانونی ویندوز ظاهر شود. بدافزارها در گذشته بارها به عنوان نرم‌افزار و خدمات قانونی پنهان شده‌اند.

اگر نگران احتمال ابتلا به ویروس هستید، همیشه می توانید رایانه خود را با Microsoft Defender یا Malwarebytes اسکن کنید. آنها هر دو عالی هستند و به احتمال زیاد هر بدافزاری را که روی سیستم شما اجرا می شود، دستگیر می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا