مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

P0403 نقص در مدار گردش مجدد گاز خروجی  

P0403 نقص در مدار گردش مجدد گاز خروجی : وقتی وسیله نقلیه خود را روشن می کنید آخرین چیزی که می خواهید ببینید چراغ چک موتور است. اما اگر به اندازه کافی وسیله نقلیه داشته باشید، در نهایت این اتفاق خواهد افتاد.

وقتی کد را خواندید، وقت آن است که به رفع مشکل اساسی بپردازید. اما کد P0403 دقیقاً به چه معناست و چگونه می توان آن را هنگامی که بالا آمد برطرف کرد؟ ما همه چیزهایی را که باید بدانید در اینجا به شما راهنمایی می کنیم تا چراغ چک موتور را پاک کنید و وسیله نقلیه خود را به جاده برگردانید!

در حال حاضر برای مشکل ماشین به کمک نیاز دارید؟

برای چت آنلاین با مکانیک تایید شده که به سوالات شما پاسخ می دهد، اینجا را کلیک کنید.

کد P0403 به چه معناست؟

مدار کنترل چرخش گاز اگزوز A

اگر اطلاعات زیادی در مورد وسایل نقلیه ندارید، شرح کد موتور P0403 یکی از مواردی است که واقعاً برای شما روشن نیست. به طور خلاصه، سیستم گردش مجدد گاز اگزوز (EGR) اگزوز را از لوله اگزوز گرفته و آن را به محفظه احتراق بازگرداند.

این نه تنها با سوزاندن مضاعف آنها و کاهش دمای محفظه احتراق، تعداد انتشارات مضر را کاهش می دهد، بلکه راندمان سوخت را بهبود می بخشد و مزایای عملکردی نیز دارد.

کد P0403 به شما می گوید که مشکلی در سیستم EGR وجود دارد و آنطور که باید کار نمی کند.

کدهای مرتبط: P0400, P0401, P0402, P0404, P0405

علائم کد P0403

کد مشکل OBD-II P0403 توضیحات

اگر به دنبال علائم قابل توجه کد P0403 هستید، به احتمال زیاد چراغ چک موتور تنها چیزی است که خواهید دید. به طور معمول، اگر سیستم EGR آنطور که باید کار نکند، هیچ شرایط نامطلوبی وجود ندارد که راننده متوجه آن شود.

با این حال، گاهی اوقات هنگام شتاب گیری، در حین کار سنگین موتور یا هنگام حرکت با سرعت های بالاتر متوجه صدای پینگ موتور خواهید شد. در حالی که این وضعیت نادر است، اگر متوجه آن شدید، باید فورا وسیله نقلیه خود را نزد مکانیک ببرید.

در حالی که در بیشتر موارد هیچ علامت قابل توجهی از کد P0403 وجود ندارد، اگر به آن نیاز داشته باشید و این کد فعال باشد، در تست آلایندگی مردود خواهید شد.

چراغ موتور را بررسی کنید

بدون شرایط قابل توجه

پینگ کردن در شتاب یا در سرعت های بالاتر

علل کد P0403

هزینه تعویض شیر EGR

کد P0403 مطمئناً شما را در جهت سیستم EGR نشان می دهد، اما از آنجا به شما بستگی دارد که بفهمید مشکل دقیقاً چیست.

علل بالقوه عبارتند از: محدود شدن مسیرهای EGR ناشی از تجمع بیش از حد کربن، شیر EGR معیوب، شیر برقی EGR معیوب، از دست دادن خلاء یا مشکل الکتریکی بین EGR و یکی از سیستم های کامپیوتری.

این دلایل بالقوه زیادی است، و بدون عیب‌یابی بیشتر، نمی‌توان فهمید که چه اتفاقی می‌افتد و چگونه آن را برطرف کنید.

  1. شیر برقی EGR معیوب
  2. دریچه EGR معیوب
  3. معابر EGR محدود شده است
  4. عدم وجود وکیوم یا سیگنال الکتریکی مناسب

آیا کد P0403 جدی است؟

آیا کد P0403 جدی است؟

در مقایسه با بسیاری از کدهای موتور دیگر، P0403 خیلی جدی نیست. با این حال، فقط به این دلیل که یکی از جدی ترین کدهای موتور نیست، به این معنی نیست که نباید آن را در اسرع وقت بررسی و تعمیر کنید.

اول، در حالی که مشکل در ابتدا چندان جدی نیست، می تواند منجر به دمای بالاتر در داخل محفظه احتراق شود. با گذشت زمان این می تواند منجر به شکست زودرس شود.

دوم، هر کد بالقوه دیگری را که ممکن است ظاهر شود پنهان می کند. اگر چراغ چک موتور برای کد P0403 روشن است، راهی وجود ندارد که به شما اطلاع دهد که یک چراغ چک موتور جدی وجود دارد.

بیشتر بخوانید: علائم خرابی کد P0103

در نهایت، دلیلی وجود دارد که وسیله نقلیه شما دارای سیستم EGR است. این یک کار عالی برای کاهش انتشارات مضر انجام می دهد، و این یک معامله بزرگ برای سیاره است. اگر این چیزی نیست که شما به آن اهمیت می دهید، سیستم های EGR به بهبود بهره وری سوخت خودروی شما کمک می کند و مقداری پول در پمپ صرفه جویی می کند.

علائم خرابی دریچه EGR

علائم خرابی دریچه EGR

اگر ابزار اسکن خودرو ندارید، در اینجا به نوعی در تاریکی عیب یابی می کنید. با این حال، ما شما را با برخی از اصول اولیه آشنا می‌کنیم تا ببینیم آیا نمی‌توانید وسیله نقلیه خود را بدون مراجعه به مکانیک دوباره راه‌اندازی کنید.

اولین کاری که می توانید انجام دهید این است که شیر EGR را بردارید و سعی کنید آن را تمیز کنید. در حالی که یک سرویس القایی کامل موثرترین گزینه برای این کار است، وقتی EGR را بردارید، می توانید از یک پاک کننده معمولی کربوهیدرات و خفه کننده برای پاک کردن همه چیز استفاده کنید.

همه چیز در مورد حذف هر چه بیشتر کربن است. اگر با این کار مشکل شما حل نشد، خط وکیوم و سیستم الکتریکی را تست کنید.

P0403 نقص در مدار گردش مجدد گاز خروجی

این راهنما همه چیزهایی را که برای آزمایش سیستم جاروبرقی باید بدانید و به شما در رفع آن کمک می کند، ارائه می دهد.

در حالی که نمی‌توانید کل سیستم الکتریکی را بدون ابزار اسکن خودرو بررسی کنید، می‌توانید قدرت را در شیر بررسی کنید. به دنبال 12 ولت باشید که از یک سیم در شیر برقی و 5 ولت از سیم دیگر می آید. ولتاژها نباید دقیق باشند، اما باید بسیار نزدیک باشند.

بیشتر بخوانید: تکامل لوگوی لامبورگینی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *