مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

RTT در آیفون چیست و چگونه از آن استفاده کنم؟

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

وقتی پیامی را تایپ می‌کنید و روی «ارسال» ضربه می‌زنید، احساس می‌کنید که فوراً ارسال شده است. با این حال، یک روش حتی سریعتر به نام “RTT” وجود دارد که یک ویژگی ارزشمند برای افراد دارای اختلال شنوایی و گفتار است.

RTT چیست؟

“RTT” مخفف “Real-Time Text” است و پروتکلی برای تماس های متنی است. درست است، آنطور که معمولاً فکر می کنید پیامک نیست. RTT راهی برای برقراری مکالمه متنی در زمان واقعی از طریق تماس تلفنی است.

مرتبط:نحوه نمایش برنامه های مخفی در ایفون

اما آیا پیام های متنی معمولی در زمان واقعی نیست؟ تاحدی. با پیام‌های متنی معمولی، یک پیام کامل را تایپ می‌کنید و زمانی که آماده شدید آن را ارسال می‌کنید. با این حال، در یک مکالمه RTT، شما یا فرد طرف مقابل می‌توانید آنچه را که در حال تایپ کردن است ببینید.

RTT را در منوی «Accessibility» آیفون پیدا خواهید کرد و این ارزش واقعی این ویژگی است. تماس‌های تلفنی برای افراد دارای مشکل شنوایی و گفتار می‌تواند دشوار باشد، اما برنامه‌های پیام‌رسانی و پیام‌رسانی فوری حس مکالمه «رو در رو» را ندارند. RTT تلاش می کند تا این شکاف را پر کند.

لازم به ذکر است که شما این گزینه را دارید که از RTT در یک پیام متنی استانداردتر استفاده کنید – ارسال پیام های کامل – اما جنبه بلادرنگ آن چیزی است که پروتکل را جالب می کند. هر یک از افراد در تماس (یا هر دو) می توانند از RTT استفاده کنند.

rtt چیست

نحوه فعال کردن RTT در آیفون

ابتدا برنامه «تنظیمات» را در آیفون خود باز کنید.

تنظیمات ایفون

ما به بخش “دسترسی” می رویم.

"دسترسی" را انتخاب کنید

به پایین بروید و “RTT/TTY” را انتخاب کنید.

"RTT/TTY" را انتخاب کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که “Software RTT/TTY” را در بالا تغییر دهید. وقتی برای ارسال اعلان‌ها اجازه می‌خواهد، روی «اجازه» ضربه بزنید.

"Software RTT/TTY" را فعال کنید.

در مرحله بعد، ما باید “شماره رله” را پر کنیم. در ایالات متحده، شماره “711” است و احتمالاً قبلاً پر شده است.

"شماره رله" را وارد کنید.

در زیر شماره رله کلید “ارسال فوری” وجود دارد. اگر نمی‌خواهید پیامک شما در زمان واقعی نمایش داده شود، آن را خاموش کنید.

"ارسال فوری" را تغییر دهید.

دو ضامن دیگر وجود دارد که ممکن است بخواهید از آنها استفاده کنید. «پاسخ به تماس‌های RTT به‌عنوان بی‌صدا» میکروفون شما را در تماس RTT خاموش می‌کند. «پاسخ به همه تماس‌ها به‌عنوان RTT/TTY» از روشن کردن آن در هر بار جلوگیری می‌کند.

گزینه های RTT بیشتر برای انتخاب.

نحوه استفاده از RTT در تماس تلفنی

برای شروع با RTT در یک تماس تلفنی، ابتدا تماسی را درست مانند شما شروع می کنیم. “تماس RTT/TTY” و “تماس رله RTT/TTY” را خواهید دید، هر کدام کار خواهند کرد.

یک تماس را شروع کنید و "RTT/TTY Call" را انتخاب کنید.

پس از برقراری تماس، روی دکمه “RTT” در شماره گیر ضربه بزنید.
روی دکمه "RTT" ضربه بزنید.

با این کار صفحه کلید و نمای مکالمه ظاهر می شود. پیام خود را تایپ کنید و مشاهده کنید که در زمان واقعی ظاهر می شود. اگر «ارسال فوری» را خاموش کنید، باید روی دکمه ارسال ضربه بزنید.

گفتگوی RTT

این اصول RTT در آیفون است. این یک ویژگی دسترسی بسیار جالب برای کسانی است که ممکن است در شنیدن یا صحبت کردن در تماس های تلفنی مشکل داشته باشند. همچنین می توان از آن به عنوان راهی برای مکالمات پیام رسانی فوری استفاده کرد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *