مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه تنظیم و استفاده از تایید دو مرحله ای در واتس اپ

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

با فعال کردن تایید دو مرحله ای اکانت واتساپ خود را بیشتر از بیش ایمن کنید ، در این جا نحوه فعال کردن تایید دو مرحله ای برای شما عزیزان آماده شده است.

وقتی صحبت از حساب های آنلاین شما می شود، ایمنی و امنیت از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل است که محصولاتی مانند مدیریت رمز عبور و ویژگی هایی مانند تأیید دو مرحله ای بسیار محبوب هستند.

واتساپ

اگرچه واتس اپ رمز عبوری برای حساب شما ندارد، اما دارای تاییدیه دو مرحله ای است که در صورتی که بازیگران بد اطلاعات حساب شما را در اختیار داشته باشند، می توانید آن را فعال کنید. این مقاله نحوه تنظیم و استفاده از تایید دو مرحله ای در واتس اپ را به شما نشان می دهد.

مرتبط:نحوه مخفی کردن وضعیت آنلاین در واتس اپ

تایید دو مرحله ای در واتس اپ چیست؟

مرد جوان به بالا نگاه می کند و سرش را می خاراند

تایید دو مرحله ای یک ویژگی امنیتی است که از حساب واتس اپ شما در صورت افتادن به دست افراد نادرست محافظت می کند. همچنین از افزودن آن به دستگاه دیگری توسط شخص دیگری جلوگیری می کند.

مانند بسیاری از پلتفرم های آنلاین، حساب واتس اپ شما می تواند قربانی کلاهبرداری، تهدید و خطرات امنیتی شود. ویژگی تأیید دو مرحله ای واتس اپ یک لایه حفاظتی اضافه شده است که از حساب شما در چنین سناریوهایی محافظت می کند.

فرآیند راه‌اندازی آن شامل ایجاد یک پین شش رقمی است که هر بار که حساب WhatsApp خود را در دستگاه جدیدی ثبت می‌کنید باید آن را وارد کنید. علاوه بر تنظیم پین، در صورتی که نیاز به تنظیم مجدد پین داشته باشید، باید یک آدرس ایمیل نیز ارائه دهید.

 

نحوه تنظیم تاییدیه دو مرحله ای در واتس اپ

اسکرین شات موبایل که صفحه حساب کاربری را در واتساپ نشان می دهد
اسکرین شات موبایل صفحه ای را برای وارد کردن پین برای تایید دو مرحله ای در واتساپ نشان می دهد

اسکرین شات موبایل که درخواست ایمیل را هنگام تنظیم تاییدیه دو مرحله ای در واتساپ نشان می دهد

تنظیم تأیید دو مرحله ای در واتس اپ آسان است. قبل از شروع، مطمئن شوید که آخرین نسخه واتس اپ را روی گوشی خود نصب کرده اید تا بتوانید از این ویژگی استفاده کنید. برای انجام این کار، برنامه را در اپ استور یا گوگل پلی پیدا کرده و در آنجا به روز کنید.

پس از انجام این کار، برای شروع مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برنامه واتس اپ را روی تلفن همراه خود باز کنید.
 2. روی نماد تنظیمات در گوشه سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید.
 3. اکنون روی Account ضربه بزنید.
 4. در صفحه حساب، روی تأیید دو مرحله ای > فعال کردن ضربه بزنید.
 5. پین شش رقمی خود را وارد کنید، سپس برای تایید دوباره آن را در صفحه بعدی وارد کنید.
 6. سپس آدرس ایمیل خود را وارد کرده و در صفحه بعد آن را تایید کنید.
 7. در نهایت روی Done ضربه بزنید.

خودشه. راستی‌آزمایی دو مرحله‌ای را با موفقیت در واتس‌اپ راه‌اندازی کردید.

همیشه توصیه می شود در محافظت از حساب های آنلاین خود فعال باشید. راه های مختلفی وجود دارد که واتس اپ خود را ایمن تر و خصوصی تر کنید. تایید دو مرحله ای یکی از آنهاست.

نحوه استفاده از تایید دو مرحله ای در واتس اپ

صفحه تنظیمات در اپلیکیشن موبایل واتساپ
اسکرین شات موبایل که صفحه حساب کاربری را در واتساپ نشان می دهد

گزینه های تأیید دو مرحله ای در برنامه تلفن همراه whatsapp

هنگامی که پین ​​خود را تنظیم کردید، می‌توانید جزئیات تأیید دو مرحله‌ای خود را با تغییر پین و آدرس ایمیل در صورت لزوم مدیریت کنید. همچنین اگر از درخواست‌های دائمی برای وارد کردن پین خود آزار می‌دهید، می‌توانید این ویژگی را غیرفعال کنید، به خصوص اگر همیشه تلفن خود را در دست دارید.

در اینجا نحوه مدیریت تأیید صحت دو مرحله ای در واتس اپ آورده شده است:

 1. اپلیکیشن WhatsApp را روی گوشی خود باز کنید.
 2. روی نماد تنظیمات در گوشه سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید.
 3. سپس روی Account ضربه بزنید.
 4. اکنون، روی تأیید دو مرحله ای ضربه بزنید.
  بسته به تغییراتی که می خواهید ایجاد کنید، گزینه مربوطه را انتخاب کرده و ادامه دهید.

WhatsApp به صورت تصادفی و دوره‌ای از شما می‌خواهد که وقتی برنامه را باز می‌کنید، پین خود را وارد کنید تا تأیید کنید هنوز هم از حساب خود استفاده می‌کنید.

فعال کردن تأیید دو مرحله ای تضمین می کند که شما تنها فردی هستید که می توانید از حساب WhatsApp خود استفاده کنید، حتی اگر آن را به دستگاه دیگری اضافه کنید. فقط اشتباه نکنید که پین ​​خود را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید، زیرا این هدف را شکست می دهد. و اقدامات لازم را برای حفظ امنیت حساب ایمیل خود انجام دهید.

تأیید دو مرحله ای یکی از چندین ویژگی است که واتس اپ برای بهبود پلتفرم خود در سال 2022 اضافه کرده است. با این حال، ویژگی هایی وجود دارد که واتس اپ هنوز به آنها نیاز دارد تا از سایر جایگزین های امن پیشی بگیرد و حتی مفیدتر شود.

با تایید دو مرحله ای از حساب واتساپ خود محافظت کنید

همانطور که می دانید، واتس اپ مانند هر پلتفرم پیام رسانی یا رسانه اجتماعی دیگری مستعد تهدید است. به همین دلیل است که هرگز نمی توانید خیلی مراقب باشید. خوشبختانه راه های مختلفی برای محافظت از حساب واتساپ شما وجود دارد.

با فعال کردن تأیید صحت دو مرحله ای، حساب واتس اپ خود را ایمن تر کنید. و البته، همان قوانین قدیمی هنوز هم اعمال می‌شود: از رها کردن تلفن همراه خود اجتناب کنید و از رمزهای عبور قوی برای محافظت از حساب‌های ایمیل خود استفاده کنید.

اگر فکر می کنید حریم خصوصی شما به هر طریقی به خطر افتاده است، رمز عبور حساب و پین تأیید دو مرحله ای خود را فوراً در واتس اپ تغییر دهید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *